Ceturtdiena, 9. septembris
Kad pirmdien četri populārās interneta vietnes The Pirate Bay pārstāvji
stāsies tiesas priekšā, lai atbildētu uz apsūdzībām daudzkārtējā
autortiesību pārkāpšanā, uz spēles būs ne vien viņu nauda un brīvība,
bet lielā mērā arī veselas jauniešu kultūras liktenis. Zviedrijas
tiesai būs jālemj, vai tā sauktie torrentu trakeri — starpnieklapas,
kas ļauj lietotājiem apmainīties ar datoru saturu — pārkāpj likumu vai
arī mūziķu pārstāvjiem un filmu studijām nāksies turpināt medīt
atsevišķos lietotājus. Tā kā Zviedrijā failu apmaiņas programmas
izmanto 700 tūkstoši cilvēku, šāda veida cīņa pret pirātismu ir
faktiski bezcerīga, laikrakstam The Local uzsvēra failu apmaiņas
aizstāvju izveidotās Pirātu partijas līderis Riks Falkvings.
"The Pirate Bay nav tikai meklēšanas programma. Viņi aktīvi darbojas,
lai ļautu cilvēkiem bez maksas piekļūt ar autortiesībām aizsargātiem
materiāliem. Tas ir klasisks līdzvainīguma gadījums," Reuters janvārī
norādīja prokurors Hakans Rouzvels. Tāpēc pretpirātisma organizāciju
pārstāvji ir pārliecināti, ka tiesa lems viņiem par labu. "The Pirate
Bay veidotāji nav tikai ļāvuši visas pasaules iedzīvotājiem pārkāpt
mākslinieku tiesības, — viņi to ir darījuši komerciālu iemeslu dēļ,"
apgalvo Zviedrijas Pretpirātisma aģentūras jurists Henriks Pontēns.
Viņaprāt, šī lieta varētu panākt, ka interneta lietotāji turpmāk nespēs
tik droši un nesodīti "izmantot citu cilvēku darbu personiska labuma
gūšanai".
Tiesa ilgs 13 dienas. Ja The Pirate Bay pārstāvji tiks atzīti par
vainīgiem, viņiem draud naudas sods vai brīvības atņemšana uz laiku
līdz diviem gadiem. Mājaslapas saimnieki apgalvo, ka viņi turpinās
darboties neatkarīgi no tiesas lēmuma, jo The Pirate Bay tiek uzturēta
no vairākām pasaules valstīm un neesot pakļauta Zviedrijas likumiem.
Ievietojot savus komentārus portālā www.diena.lv, lietotājs automātiski piekrīt www.diena.lv piedāvātajiem noteikumiem un nevar izvirzīt nekādas pretenzijas pret portālu. www.diena.lv neuzņemas nekādu atbildību par viedokļiem, kas pausti portālā publicētajos lasītāju rakstos un komentāros. Portāls www.diena.lv ir pievienojies deklarācijai par cieņu, iecietību un sadarbību interneta telpā - Internets bez naida.


Eiropas Savienības (ES) jaunā diplomātiskā korpusa veidošanā tiek apietas jaunās ES dalībvalstis, nodrošinot galvenos amatus dalībvalstīm Rietumeiropā, paziņoja Igaunijas prezidents Tomass...
Trešdien Krievijas ziemeļos avāriju piedzīvoja lidmašīna Tu-154, kurā atradās 81 cilvēks. Pilotiem bija jāveic avārijas nosēšanās, kas izdevās un neviens no lidmašīnā esošajiem cilvēkiem...
ASV varasiestādes, šķiet, ir bezspēcīgas, cenšoties atturēt Floridas fundamentālistu baznīcu no ieceres pieminēt 11.septembra terora aktus, sadedzinot simtiem Korāna sējumu. Militāro komandieru...





Cīņa ar vējdzirnavām !!! Tehniski tas ko būtu jādara autortiesību aizstāvjiem - būtu jāmeklē veids kā sadarboties, ar aizliegšanu - varbūt aŗī izdosies sodīt pāris cilvēku, bet reāli kultūra dzīvos tālāk, kaut vai tikai aiz tā lai pierādītu (aiz spīts) ka šie cilvēki ir pārāki/gudrāki par likumu. Tā tas šajā sabiedrībā ir un būs, un visas pasaules policistu būs par maz lai izķertu visus īstos "pirātus".
kā grib saraudināt stāstot par nabaga māksliniekiem :(((
P.S. Torrenti ir labs veids kā iepazīties ar mūzikas piedāvājumu, un tad jau pietiekoši bieži cilvēki arī nopērk labākos gabalus, CD vai DVD kā pienākas. Paŗējie tie kuri nepērk, pat ja nebūtu failapmaiņas vietņu - viņi tāpat par kādiem 90% nepirktu to mūziku, līdz ar ko maz ticams ka visus šos uzskaitītos zaudējumus mūzikas industrijai gluži par tādiem var saukt. Tiesa gan pieļauju ka pirātu izraisītie reālie(nevis tie ko uzdod mūzikas industrija) zaudējumi dēļ failapmaiņas varētu būt savi 10 līdz 50 % atkarībā no ta par kuras valsts/valstu tirgiem iet runa.
P.P.S. Es mākslinieku vidū pret failapmaiņu attiektos kā pret veidu sevi reklamēt, bet nu saprotu ka daudziem vēl līdz tam nav "smadzenes" aizgājušas. Jo cik tad maksā 1 dziesma brīvā pasaules tirgū - reāli pārdesmit santīmus. Un tie CD kas maksā ~10 Ls - sviests, kādēļ man būtu jāmaksā par glupu plastikāta gabalu un vāka noformējumu, kurš man plauktā aizņem vietu. DVD vai vēl kas kas modernāks tur vēl OK ~10+ Ls.
Uzņēmīgi cilvēki ir pārvērtuši talanta izpausmi par komerciju. Un tagad brīnās, ka ir citi uzņēmīgi cilvēki, kas piedāvā sēnalu kalnā atrast patiesības graudu. Viss loģiski. Šajā gadījumā tie pārčaklie pirātisma apkarotāji piemirsuši, ka ir PIEPRASĪJUMS.
Turēšu īkšķi par džekiem!
tad jau googli arī vajag tiesāt - arī viņu lapās ir atrodami linki uz nelegāliem materiāliem
long life piracy!
Pārbarotie autortiesību aizstāvju/lielo mūzikas firmu mūļi sapratuši, ka leiputrija beigusies un pēdējiem spēkiem mēģina visu saglābt. Nez vai viņu interesēs būtu jebkad veidot kādus citus mūzikas tirdzniecības veidus, īpaši jau internetā, jo tas dotu iespēju apiet starpniekus, neļaujot tiem iegūt nepamatotus un uzpūstos uzcenojumus.
Man jau patika viņu sarakste ar programmatūras organizācijām, kas vienmēr beidzās ar - sodomize yourself with a retractable baton. Tie tādi nopietnie raksta sūdzības vēstules, a tiem p****
ne jau mākslinieki ir sašutuši par TPB, bet gan AUTORTIESĪBU TURĒTĀJI :DDDD tas pats kas iekš lv, 60% savāc AKKA/LAA, 30% aiziet mūzikas infrastruktūras darbiem, un 10% ir faktiskā autoru peļņa. Lielie, krutie, apbižotie mākslinieki - pasūtiet piecas mājas tālāk to trekno mīlgrāvi un tizleni raču un viņu naudas kantori un paši nodarbojaties ar autortiesībām, uzreiz saņemsiet vairāk!
Tājau arī ir- ne autoriem šo sistēmu vajag, bet gan autortiesību un blakustiesību turētājiem, lai barotos! Kāpēc nevar normāli, kā visi- uztaisi internetveikalu ar saviem garadarbiem un pārdod, cik un kam gribi!
Nedzen nu demagogiju! Ja nebuutu piraatisko ierakstu, naaktos vai nu pirkt legaalos vai palikt besaa. Un pilna ieraksta ielaadeesana nav "iepaziisanaas", tad jau var arii paeest pusdienas restoraanaa un nesamaksaat, aizbildinoties, ka esi tikai iepazinies ar vinju eedienkarti :D
Maaksliniekam pasam ir tiesiibas nolemt, kaa sevi reklameet un kaadaa veidaa, neviens nav pilnvarojis audio- un videopiraatus veidot reklaamu.
Disks bez vaaka aatri vien noskraapeejas un paartrauc pildiit savus diska pienaakumus, un ko tad? Jaapeerk jauns? Un nez kur atrodas tie daargie diski par 10 latiem gabalaa?
Padomju Savieniibaa uznjeemiigi cilveeki meeginaaja talantu izmantot bez maksas; rezultaataa talanti vai nu izbeidzaas, vai aizbeega uz aarzemeem.
AKKA/LAA vajag tiesāt un sodīt par reketu!
y
spiitiiba vispaar ir ljoti jauks pamatojums; taatad ja atradiisies spiitiigi autinju demoleetaaji, kas sitiis autinjiem logus (vienmeer saakot ar walas speekratu) tas buus ok, jo vinjiem taa gribas?
kas paliks paari no vinju bravuuras, kad vinjus vienreiz panjems aiz dziesmas.
nevar salīdzināt autodemolēšanu, zagšanu ar to, ar ko nodarbojas daži torrentu trakeri, jo pirmajā gadījumā var redzēt, ka ir izsists logs vai nozagts auto un tā nozagšana nodara īpašniekam tādu ļaunumu, ka viņam vairs nav tā loga vai mašīnas. bet dažus torrentus lietojot, īpašniekam jau paliek tas pats logs vai mašīna un arī "pirātam" ir tas pats logs vai mašīna. kā var mani apsūdzēt zagšanā, ja autoram netiek nodarīts nekāds fizisks kaitējums, pietam joprojām viņš ir tā it kā "zagtā" priekšmeta īpašnieks un tas nav ne pazudis, ieskrambāts vai citādi bojāts? tā, ka beidz bļaustīties un padomā nedaudz. ja jau tik ļoti grib piespiest pie sienas vārda brīvības aizstāvjus (torrenti ir neierobežota informācijas apmaiņa, tieši tāpat kā jebkurš cits medijs, un tas, ka kāds tos izmanto nepareizi, tā ir atsevišķu indivīdu vaina), tad ir jāmaina cilvēktiesības, valstu satversmes, krimināllikums un tad jau varbūt arī vismaz legāli varēs šādi pirātnīdēji klaigāt. a patlaban, ej ratā pie AKKA/LAA, ceru, ka aizrīsieties ar izspiestajiem naudas žūksņiem un neviens jums ūdens glāzi nepasniegs.
INTERNETS taapec tika izgudrots, lai visi varetu nemt informaciju cik vajag un cik gribas, un jo plasak, jo labak. Taa ir interneta butiba.Tapec tagad medit kadus " zadzejus" ir tas pats kaa iet atmuguriski un noliegt IT butibu un jegu. Vai iesim atpakal uz Akmens laikmetu??
ierakstiit var, izlasiit nee!
Torrentus lietojot, torrentu ielaadeejusais vairs nenopirks legaalo ierakstu, jo vinjam ir nelegaalais. Bet autors nesanjems samaksu par 1, 1000, 1 000 000 ierakstiem, kas tiktu pùaroti, ja nebuutu datu piraatisma. Luuk arii kaiteejums, pieaugusam cilveekam gan vajadzeetu pasam saprast!
Tad jau arii militaarais vai ruupnieciskais spiegs nenodara kaiteejumu, fotografeejot slepenus dokumentus, jo ienaidniekam/konkurentam tacu paliek originaali :D
Autoru attieciibas ar patentu agentuuraam ir atseviska teema un nekaadaa veidaa neattaisno datorpiraatus, taapat kaa vinjus neattaisno vaarda briiviiba, jo briiviiba nav visatljautiiba. Tad jau legalizeesim arii spiegosanu, demagogeejot par spiegu cilveektiesiibaam un informaacijas briiviibu? Nekaadas cilveektiesiibas, ne satversmes neaizstaav ne datorpiraatu, ne spiegu (kuri var buut ne tikai politiskie un militaarie, bet arii ekonomiskie).
Jaa un kaads neta paargudrelis vareetu iemaaciities nepaarnest visu uz personaalijaam? Es nevienu nepaarstaavu, tas pirmkaart, un neesmu nosaucis tevi pa tiesaatu datorpiraatu, tas otrkaart. Un kaa tur palika ar tikko piesaukto vaarda briiviibu, taa ir arii man vai tikai tev vienam?