Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Fotoizstāde Sešdesmitie: skats uz pilsētu

Latvijas Arhitektūras muzejs, Mazā Pils iela 19

Kopš leģendārajiem sešdesmitajiem gadiem ir pagājis vairāk kā pusgadsimts. Šī distance ļauj minēto laikmetu vērtēt kā unikālu parādību, kas ietekmēja dzīvi miljoniem cilvēku visā pasaulē un radīja impulsu kultūras attīstībai nākotnē. Tas bija brīvības un cerību laiks, kas vispirms sevi pieteica ar studentu nemieriem un seksa revolūciju rietumos un destaļinizāciju un politisko atkusni Padomju Savienībā.

29. janvāris – 17. maijs

Pr. 9.00–18.00
O.–Ce. 9.00–17.00
Pk. 9.00–16.00
Se., Sv. slēgts

Galerijā atklās mākslinieka Igora Bernāta izstādi Piederība

Galerija Romas dārzs, Liepāja, Zivju iela 3

Liepājā, atklās mākslinieka Igora Bernāta personālizstādi Piederība. Izstādē būs skatāmi darbi, kas tapuši pēdējo trīs gadu laikā. Šajā laika posmā mākslinieks ir pievērsies abstrakcijai, atsakoties no figurālām un ilustratīvām kompozīcijām.

Šodien – 28. marts

Koncertzāles Cēsis galerija gadu iesāk ar jauno mākslinieku izstādi

Koncertzāle Cēsis, Raunas iela 12

Jauns gads, jauna desmitgade, un Koncertzāle Cēsis savu vizuālās mākslas programmu iesāk ar jaunajiem talantiem. Koncertzāles galerijā no 1. februāra līdz 12. aprīlim būs skatāma piecu mākslinieku - Agates Bernānes, Madaras Kvēpas, Jāņa Šneidera, Gitas Sprinces un Kristīnes Upītes, kopizstāde Rezonanse.

1. februāris – 12. aprīlis

Katru dienu 12.00–18.00

Laines Kainaizes personālizstāde Pacel acis

Sv. Pētera baznīca, Reformācijas Laukums 1

Aicinot pacelt acis uz Latviju tās novadu daudzveidībā, no 31. janvāra līdz 15. martam Rīgas Sv. Pētera baznīcā būs apskatāma gleznotājas Laines Kainaizes personālizstāde Pacel acis, kurā iekļauti darbi, kas tapuši pēdējo deviņu gadu laikā.

31. janvāris – 15. marts

O.–Se. 10.00–18.00
Sv. 12.00–18.00
Pr. slēgts

Allas Preobraženskas gleznu izstāde

Galerija Antonija, Brīvības ielā 157-2

Pirmā mākslinieces izstāde notika 2001. gadā Kijevas galerijā Meistardarbnīca Ukrainas centrālajā Mākslinieku namā. Kopš tā laika viņas darbi izstādīti daudzās izstādēs.

30. janvāris – 29. februāris

Māra Čačka dialogi, paralēles un dimensijas

Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs, Skolas iela 10a

Mākslinieks Māris Čačka, dzimis Varakļānos, ir viens no Daugavpils Marka Rotko mākslas centra veidotājiem. Kolēģi viņu sauc par Art director, jo ir atbildīgs par izstāžu plānošanu, pats iesaistās to veidošanā, ir arī izstāžu kurators.

6. februāris – 15. marts

Kanādas mākslinieces Dianes Hiskoks izstāde Ikviens ir kāds?

Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs, Skolas iela 10a

Diane Hiskoks (Diane Hiscox) ir kanādiešu māksliniece, kura pagātnē darbojusies jurisprudencē. Pašlaik strādā un mācās Amerikas Savienotajās Valstīs. Viņas darbi izstādīti Kanādā (Otavā, Frederiktonā, Halifaksā un Toronto) un Amerikas Savienotajās Valstīs (Losandželosā, Atlanta un Aleksandrijā, Luiziānā). Šī būs otrā mākslinieces izstāde Latvijā. Izstādē eksponētie darbi radīti laika posmā no 2017. līdz 2018. gadam trīs dažādās sērijās.

31. janvāris – 15. marts

Oda grafikai – jauna izstāžu sezona Rotko centrā

Marka Rotko mākslas centrs, Mihaila iela 3, Daugavpils

7. februārī plkst. 16.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā kā oda grafikas mākslas medijam ar septiņiem starptautiskiem mākslas projektiem tiks atklāta jaunā izstāžu sezona. Pirms izstāžu sezonas svinīgās atklāšanas plkst. 14.00 – dokumentālās filmas Abstrakto ekspresionistu gaistošās pēdas demonstrācija un tikšanās ar filmas autori Karo Jostu (Caro Jost).

7. februāris – 12. aprīlis

Ventspils muzejs aicina uz aktuālajām muzejpedagoģijas programmām

Ventspils muzejs, Jāņa iela 17

Ventspils muzeja dažādās struktūrvienībās tiek piedāvātas daudzveidīgas muzejpedagoģiskās programmas, kas palīdz rast dziļāku izpratni par izstādes vai ekspozīcijas tēmu, ar dažādu metožu palīdzību apgūstot zināšanas muzeja vidē un veidojot jaunu mācību pieredzi.

1. februāris – 31. maijs

Dažādi

Artūra Virtmaņa darbu izstāde Saule nezina, cik tā tumša / Šīs pasaules putekļos

Galerija Bastejs, Alksnāja iela 7

Ideālists Rainis un dekadenti pesimistiskais amerikāņu filozofs Jūdžins Takers (Eugene Thacker), iespējams, ir dīvaina kombinācija, taču šoreiz tieši tāda veida atsauču tiltu es būvēju ar saviem darbiem. Un šis ir turpinājums maniem eksperimentiem ar nepastāvīgiem, īslaicīgi pastāvošiem mākslas darbiem, kas pirms dažiem gadiem aizsākās Drawing Center eksperimentālās programmas Open Sessions ietvaros.

6. februāris – 29. februāris

Pr., O. slēgts
Tr.–Pk. 14.00–19.00
Se., Sv. 12.00–16.00

Gunas Oškalnas–Vējiņas izstāde Čaka noskaņās

Aleksandra Čaka memoriālais dzīvoklis, Lāčplēša iela 48 – 8

Fotomākslinieces Gunas Oškalnas–Vējiņas jubilejas izstāde, kura iezīmē mākslinieces pēdējo gadu darbus, tapusi Aleksandra Čaka pilsētas noskaņu iedvesmota, uztverot garām plūstošos dzīves mirkļus un akcentējot nianses pilsētvidē.

5. februāris – 9. maijs

O.–Se. 11.00–17.00
Sv., Pr. slēgts

Izstāde Džemma Skulme. Saruna ar laiku

Mākslas stacija Dubulti, Zigfrīda Meierovica prospekts 3, Jūrmala

Ar grupas INSTRUMENTI performanci 7. februārī plkst. 19.00 Mākslas stacijā Dubulti tiks atklāta izstāde Džemma Skulme. Saruna ar laiku. Sadarbība ar INSTRUMENTIEM un 3D glezniecība ir spilgtākie pēdējo gadu pārsteigumi, kam pievērsās māksliniece. No 8. februāra Džemmas Skulmes glezniecībai veltīta izstāde notiek arī Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā (LNMM) Džemma Skulme. Viņas glezniecība. Abu projektu kuratore ir Inga Šteimane.

7. februāris – 29. februāris

katru dienu 9.00–18.30

Izstāde Tēlniecība /Keramika/ Stikls

Dažādas norises vietas (aprakstā)

Latvijas Mākslas akadēmijas simtgades jubilejas noskaņās Vizuāli plastiskās mākslas Tēlniecības, Stikla mākslas un Keramikas nozaru pedagogi pasniedz lielisku dāvanu sabiedrībai – izcilu mākslinieku grupas izstādi Valmierā un Liepājā, tā atjaunodami un turpinādami kādreiz akadēmijai tik ierasto praksi, rīkot mākslas izstādes visā Latvijā, ne tikai Rīgas galerijās un muzejos. Šīs izstādes veidos divas dažādas, savstarpēji tikai ar autoru loku saistītas ekspozīcijas. Abās izstādēs būs apskatāmi atšķirīgi darbi, lai arī abu izstāžu nosaukums ir vienāds – TĒLNIECĪBA/KERAMIKA/STIKLS.

13. decembris, 2019 – 1. marts

Izstāde Dzimtas grāmata

Dažādas norises vietas (aprakstā)

Izstādē atspoguļotas 12 Latvijas ģimeņu literārās relikvijas. To vidū atrodami dzimtas pētījumi, nošu grāmata, bērnības atmiņu pieraksti, Latvijas vēsturē zīmīgu cilvēku atmiņas un citas vērtīgas laika liecības. Ceļojošā izstāde norisinās lasīšanas veicināšanas projekta Bibliotēka ietvaros un turpmākos mēnešos būs apskatāma arī Liepājas latviešu biedrības namā un Latgales vēstniecībā GORS.

8. janvāris – 5. aprīlis