Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Māksla

RIBOCA Skolotāju dienā pedagogi viesosies mākslinieku studijās

Papildus mākslas izstādes organizēšanai viena no Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA) prioritātēm ir iepazīstināt laikmetīgo mākslu arī kā instrumentu jaunu izglītības metodoloģiju attīstīšanā. Tāpēc, turpinot Izglītības programmu, pirmdien, 11. martā, RIBOCA rīkotajā Skolotāju dienā tiks pulcēti pedagogi no visas Latvijas, lai ar lekcijām, diskusijām, praktiskām nodarbībām un viesošanos mākslinieku studijās aktualizētu jautājumu par radošās domāšanas praksēm izglītībā.

LLMC aicina uz lasīšanas darbnīcu Laikmetīgā māksla un ekoloģija

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs 12. martā plkst. 18 aicina uz neformālās izglītības programmas Vakarskola 6. sezonas otro lasīšanas darbnīcu Laikmetīgā māksla un ekoloģija, kas notiks LLMC Alberta ielā 13 (7. stāvā), informēja darbnīcas pārstāve Ieva Astahovska.

Notiks mākslinieka Pētera Sidara un dzejnieka Pāvila Raudoņa grāmatas atklāšana

Mākslinieka Pētera Sidara un dzejnieka Pāvila Raudoņa izstādes Starp redzamajām robežām ietvaros 10. martā plkst. 14 izstāžu zālē Rīgas mākslas telpa notiks abu grāmatas atklāšana ar tādu pašu nosaukumu, kā arī tikšanās ar izstādes radītājiem un diskusija par laikmetīgās mākslas un literatūras savstarpējo mijiedarbību, informēja pasākuma pārstāve Vineta Žilinska.

Trūkst dziļuma un kaislības © DIENA(2)

Mākslas vēsturniekam un gleznotājam Imantam Lancmanim šodienas mākslā ir sajūta, ka turpina skatīties 1973. gadā Parīzes biennālē redzēto un visu jau ir redzējis. Reti kurš darbs iztur viņa kritēriju – forma, saturs, emocijas, izstarojums

Vienu portretiņu, lūdzu! © DIENA

"Dienasgrāmatas formāts atļauj pilnīgi visu, tās var būt gan privātas pārdomas, ko nevienam nerāda, gan kaut kas tāds, no kā dienās izaug romāns," saka Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Tekstilmākslas katedras vadītāja Ieva Krūmiņa, kuras audzēkņu darbu izstādē Studentu dienasgrāmatas III. Tekstils Dubultu mākslas stacijā parādīti gan ideju aizmetņi, gan maģistra darbi.

Sintētiski spilgta viņsaules paradīze © DIENA

Pētera Sidara māksla, svinot dzīvi, apšauba ne jau pašu mākslu, bet tās hierarhiju un mākslinieka izredzētību. Viņa personības valdzinājumā noteicošais ir tas, ka tajā nav pašapmāna un pašpaaugstināšanās

RIXC galerijā notiks skaņas mākslas izstāde Četri skaņdarbi

Ceturtdien, 21. februārī plkst. 17 RIXC galerijā (Lenču ielā 2, Rīgā) tiks atklāta skaņas mākslas izstāde Četri skaņdarbi, kurā mākslinieki Krista Dintere un Ivo Tauriņš piedāvās savas daudzkanālu skaņas kompozīcijas un Ērika Ešenvalda skaņdarba Saules krustcelēs imersīvu skanējumu koklētāju ansambļa Balti izpildījumā, informēja izstādes producente Agnese Baranova.

Vairāk sauļu Venēcijas biennālē © DIENA

Mākslinieces Daigas Grantiņas instalācija Saules Suns atsedz ainavu ar vairākiem centriem, veidotu ap vairākām saulēm, vairākiem gaismas avotiem, kuru stari savā ceļā šķērso dažādus materiālus un formas – vakar notikušajā 58. Venēcijas mākslas biennāles Latvijas paviljonam veltītajā preses konferencē atklāja izstādes kuratori Inga Lāce un Valentīns Klimašausks.

Par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā tiks godināts mākslinieks Osvalds Zvejsalnieks

Pēc nedēļas vienpadsmito reizi tiks pasniegtas Latgaliešu kultūras gada balvas Boņuks, kur līdzās pērnā gada svarīgākajiem latgaliešu kultūras notikumiem, personām un aktivitātēm ar balvu par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā tiks godināts mākslinieks Osvalds Zvejsalnieks, aģentūru LETA informēja Latgales vēstniecības Gors Mārketinga nodaļas vadītāja Edīte Husare.