Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Mūzika

Rēzeknē notiks festivāls LNSO vasarnīca

No 23. līdz 25. augustam Rēzeknē, Latgales vēstniecībā Gors, norisināsies piektais mūzikas festivāls ģimenei un draugiem jeb muzykys festivals saimei i draugim LNSO vasarnīca, piedāvājot plašu programmu un pasākumu klāstu kā pieaugušajiem, tā bērniem, informēja Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pārstāve Anna Babre.

Septembrī notiks piektais festivāls Čello Cēsis

Koncertzāle Cēsis no 13. līdz 15. septembrim jauno sezonu sāks ar festivālu _Čello Cēsis, kas atkārtoti saņēmis nozīmīgo Eiropas festivālu asociācijas kvalitātes zīmi EFFE Label, informēja koncertzāles pārstāve Egija Saļņikova.

FOTO: Liepājas vasaras minifestivāls Rundāles pilī(2)

Sestdien, 10. augustā, visas dienas garumā Liepājas Simfoniskā orķestra rīkotais festivāls Liepājas vasara norisinājās Rundāles pilī, piedāvājot klausītājiem izbaudīt vairākus izmeklētas kamermūzikas koncertus, iedvesmojošu sarunu ar personībām, kā arī simfoniskās mūzikas koncertu ar virtuozām solistēm un kulminācijā gaismas nokrāsu un mūzikas skaņu piedzīvojumu naksnīgajā Rundāles pils rožu dārzā, portālu Diena.lv informēja Liepājas Simfoniskā orķestra pārstāvji.

Aizķeries aiz saknes mežā © DIENA

Augusts piedāvā alternatīvo kamermūzikas festivālu Sansusī mežā Aknīstes novada Susējā un dziesminieka Father John Misty koncertu Rīgā

Jauns mūzikas festivāls Valmierā © DIENA(2)

Pirmais Latvian Voices a cappella festivāls Valmierā no 7. līdz 10. augustam ieskandinās tā rīkotāju, vokālās grupas Latvian Voices, desmit gadu jubileju, piedāvājot klausītājiem četrus dažādus a cappella mūzikas koncertus. Savukārt pašmāju un ārzemju vokālajām grupām un ansambļiem trīs dienas notiks izglītojošas, praktiskas meistarklases. Festivāla īpašais viesis būs pasaulē labi zināmā grupa no Zviedrijas – The Real Group, kas 9. augustā uzstāsies ar koncertu Valmieras Kultūras centrā un vadīs nodarbības meistarklašu dalībniekiem.

Pasaulslavenais tenors Jozefs Kalleja pirmo reizi dziedās Latvijā

Skaista, silta, vidusjūras saules pilna balss! Izcils tenors, kura fonds Drake Calleja Trust palīdzējis daudziem jaunajiem mūziķiem no Latvijas - čellistei Margaritai Balanas, pianistei Antoņinai Suhanovai, vijolniekiem Lāsmai Taimiņai un Robertam Balanas, tenoram Mārtiņam Šmaukstelim u.c. Dažreiz pasaule ir patiesi maza, un tās krustpunkti ir negaidīti, jo 17. augustā tenors mūzikas festivāla Rīga Jūrmala ietvaros pirmo reizi sniegs solokoncertu Latvijā - Dzintaru koncertzālē.