Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Mūzika

Nākotne mums seko utopiskā vīzijā. Multiinstrumentālists Pedro Eustāšs beidzot arī Latvijā © DIENA

Aizraujošs koncerts, kurā multiinstrumentālists Pedro Eustāšs un orķestris Sinfonietta Rīga diriģenta Normunda Šnē vadībā atskaņos Platona Buravicka jaundarbu Nākotne mums seko, jau otrdienas, 4. februāra, vakarā plkst. 19 notiks Hanzas peronā. Pēc koncerta gaidāma improvizācija ar sintezatoriem un dažādiem pūšaminstrumentiem Pedro Eustāša, Platona Buravicka un Emīla Dreiblata jeb Multilux kopspēlē. Koncertu organizē biedrība Artes Liberales.

Koncertzālē Palladium uzstāsies grupa Foals

3. septembrī koncertzālē Palladium uzstāsies grupa Foals. Koncerts ir daļa no Foals koncerttūres Everything Not Saved Will Be Lost, informēja koncerta rīkotāji 8 Days A Week.

Lielajā ģildē uzstāsies vijolniece Vineta Sareika un LNSO

6. februārī plkst. 19 Lielajā ģildē izskanēs koncerts Vineta Sareika, Mendelszons un Vasks, kur kopā ar Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra stīgu grupu mūziķiem solistes un atskaņojuma vadītājas lomā uzstāsies izcilā vijolniece Vineta Sareika, informēja koncerta rīkotāji.

Supernova 2020 fināls jau šonedēļ. Iepazīsti finālistus!

Jau sestdien, 8. februārī, varēs uzzināt, kurš plūks uzvaras laurus Latvijas Televīzijas autoru un izpildītāju konkursā Supernova 2020 un pārstāvēs Latviju 65. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Nīderlandes pilsētā Roterdamā. Finālistu vidū ir gan Latvijā un Eirovīzijas aprindās jau zināmi mūziķi, gan pavisam jauni vārdi. Kas ir Supernova 2020 finālisti? Uzzini par viņiem nedaudz vairāk!

Latvijā koncertēs fado zvaigzne Marija Emīlija(1)

Februārī Latvijā ar četriem koncertiem uzstāsies portugāļu fado dziedātāja Marija Emīlija. Koncerti izskanēs Rīgā VEF kultūras pilī 19. februārī, Latgales vēstniecībā Gors 21. februārī, Dikļu pilī 22. februārī un Ēdoles pilī 23. februārī, informēja koncerta rīkotāji.

Gan izsmalcināti, gan ekstrēmi. Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncertam jau piecpadsmit gadu © DIENA(9)

Kāda neraža! Tieši tad, kad "episks" atzīts un plaši izsludināts par gada nevārdu un drošības dēļ vismaz uz kādu brīdi (kamēr noplaks pārspīlējumu vilnis) būtu izslēdzams no jebkādiem tekstiem, rodas nepieciešamība to lietot. Apzinos savas rīcības sekas, taču uzdrošinos šo apzīmējumu lietot, atgādinot ka mūžsenajā un neapstrīdamajā nozīmē episks ir tāds, kam ir vēstījuma saturs. Visbiežāk saistīts ar vēsturi, to skatot kā vērienīgu laikmetu un nāciju likteņstāstu. Šis raksturojums atbilst latviešu mūzikas klasiķa Jāņa Mediņa (1890– 1966) nacionālromantiskajam, episki dramatiskajam, mitoloģijas un senvēstures elpas piepildītajam simfoniskajam tēlojumam Zilais kalns, kas diriģenta Mārtiņa Ozoliņa un Latvijas Nacionālās operas orķestra interpretācijā sāka šā gada Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncerta programmu sestdien, 25. janvārī, Lielajā ģildē.

Noskaidrotas piecas pagājušajā gadā Latvijas radiostacijās visvairāk spēlētās latviešu dziesmas

Apkopojot Latvijas radiostaciju atskaites, Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA) noskaidrojusi piecas Latvijā radītās dziesmas, kuras šogad pretendē uz Mūzikas ierakstu gada balvu Zelta mikrofons kategorijā Radio hits. Par šo balvu sacentīsies grupas Astro’n’out, Musiqq, Singapūras satīns ar Horenu Stalbi, Instrumenti un Prāta vētra, informēja balvas Zelta mikrofons pārstāve Ilze Pleša.

Koncertzālē Cēsis viesosies Hidden Orchestra no Braitonas

Koncertzālē Cēsis 21. martā ciklā Ambiente skatuve būs dzirdams skaņas eksperimentatora un dabas entuziasta Džo Ačesona (Joe Acheson) projekts - elektroniskās, ambientās un džeza mūzikas un skaņu radīts iedomāts orķestris jeb apvienība Hidden Orchestra no Braitonas Lielbritānijā. Koncertā neparasto skaņu telpu papildinās dzīvas videoprojekcijas, informēja koncertzāles pārstāvji.

No februāra Rotko centrā tiks atklāta jauna izstāžu sezona Oda grafikai

7. februārī plkst. 16 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā kā oda grafikas mākslas medijam ar septiņiem starptautiskiem mākslas projektiem tiks atklāta jaunā izstāžu sezona. Pirms izstāžu sezonas svinīgās atklāšanas plkst. 14 notiks dokumentālās filmas Abstrakto ekspresionistu gaistošās pēdas demonstrācija un tikšanās ar filmas autori Karo Jostu, informēja Daugavpils Marka Rotko mākslas centra pārstāvji.

Dzintaru koncertzāle Valentīndienā aicina uz romantisku Piektdienas vakara šovu

Valentīndienā,14. februārī, Dzintaru koncertzālē klausītājus aicina uz Piektdienas vakara muzikālo šovu kopā ar dziedātājiem Dināru Rudāni, Aminatu, Rūtu Dūdumu-Ķirsi, The Ludvig, Dagni Roziņu un The Beach Band. Mīlestībai veltītajā programmā varēs dzirdēt 20. un 21. gadsimta pasaules mūzikas šedevrus un populāras latviešu melodijas, informēja koncertzāles pārstāvji.

Rīgā un Liepājā notiks Aivara Hermaņa 65 gadu jubilejas koncerti

Aivars Hermanis aicina uz saviem 65 gadu jubilejas koncertiem, kas notiks Rīgā un mūziķa dzimtajā pilsētā Liepājā - 7. martā plkst. 19 VEF Kultūras pilī un 15. martā plkst. 17 Liepājā, koncertzālē Lielais dzintars, informēja koncerta rīkotāju aģentūras Forte Production pārstāvji.

Sen gaidīta tikšanās VEF džeza klubā © DIENA

Viena no radošākajām un populārākajām mūziķu apvienībām Ungārijā – Peter Sarik trio (Pētera Šarika trio) – un mūsu džeza dziedātāja Evilena Protektore īstenos sen lolotu sapni par radošu sadarbību, ieskandinot šāgada koncertsēriju VEF Jazz Club. Vakars 28. janvārī plkst. 19, kurā uz VEF Kultūras pils lielās skatuves, pavisam tuvu mūziķiem atradīsies arī klausītāji, būs veltījums diviem XX gs. mūzikas lielmeistariem – ievērojamajam ungāru komponistam Bēlam Bartokam un amerikāņu komponistam Džordžam Gēršvinam.