Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Rīgā norisināsies seksualitātei un dzimtei veltīta zinātniska konference

Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūts, LGBT un viņu draugu apvienība Mozaīka un Latvijas Nākotnes forums rīko starptautisku zinātnisku konferenci Queer Narratives in European Cultures: Subjectivity, Memory, Nation (Kvīru stāstījumi Eiropas kultūrās: subjektivitāte, atmiņa, nācija), kas notiks 7. jūnijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un 8. jūnijā Latvijas Laikmetīgās mākslas centrā, vēsta pasākuma rīkotāju pārstāvis Kārlis Vērdiņš.

Brīvdabas muzejā notiks tradicionālais gadatirgus

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz jau 48. Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgu, kas šogad noritēs 2. jūnijā no plkst. 9 līdz 18. un 3. jūnijā no plkst. 9 līdz 17. Šogad Gadatirgus ir veltīts ne tikai Latvijas valsts simtgades svinībām un tas būs viens no Eiropas kultūras mantojuma gada pasākumiem Latvijā, vēsta muzejs.

Radi kopā ar Katrīnu Neiburgu © DIENA

Ikviens aicināts atstāt savu šībrīža video nospiedumu un piedalīties nebijušā mākslinieces Katrīnas Neiburgas veidotā videoklipā latviešu tautasdziesmai Pūt, vējiņi.

Gan Ulmaņa portrets, gan matadata © DIENA(1)

"Tas ir visaizraujošākais, kas vien var būt, – ieraudzīt vēsturi šodienā un vienlaikus redzēt savu vietu vēstures plūdumā. Saprast kopsakarības – izprast, kāpēc mēs domājam tā, kā domājam." Fragments no vēsturnieka Imanta Cīruļa vadītās ekskursijas ekspozīcijā Latvijas gadsimts

Zināma Liepājas mākslas foruma programma

No 28. līdz 30. septembrim Liepājas koncertzāle Lielais dzintars notiks ikgadējais mūsdienu mākslas festivāls Liepājas mākslas forums, informēja sabiedrisko attiecību vadītāja Elizabete Hartmane.