Laika ziņas
Šodien
Migla

Ziņas

Rīgā pirmo reizi notiks Japānas nedēļa

No 12. līdz 16. februārim Rīgā pirmo reizi norisināsies Japānas nedēļa, kuras ietvaros Rīgā viesosies tradicionālās Kabuki dejas izrāde, kā arī notiks Japānas filmu festivāls, informē Japānas vēstniecība.

No šodienas profesionālajām radošajām personām pieejams sociālais atbalsts

Ar 1. februāri profesionālām radošajām personām pieejama atbalsta pasākumu programma, kas paredz atbalstu radošās dīkstāves posmos, tostarp pārejošas darba nespējas laikā, un pensijas vecumā - ārstniecības un komunālo maksājumu daļējai segšanai, informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

FOTO: Izstādē godina slaveno Minox fotoaparātu

No 25. janvāra Latvijas Fotogrāfijas muzeja izstāžu zālēs skatāma izstāde Pasaule ar Minox. Riga, kas veidota sadarbībā ar Latvijas Dizaineru savienību, portālu Diena.lv informēja muzejā. Minox ir fotoaparāts, kurš nav zaudējis savu popularitāti līdz pat mūsdienām, sākot arVEF Minox Rīga modeli un līdz pat vēlāk ražotajiem modeļiem. Šis fotoaparāts ir iecienīts ne tikai fotogrāfu vidū, bet sava nelielā izmēra dēļ arī plaši iecienīts atribūts spiegu filmās.

LNB notiks Ivara Ījaba saruna par brīvību ar vācu politiķi Ralfu Fiksu(6)

Noslēdzot reformācijas atceres piecsimtgadi un sākot Latvijas valsts simto gadu, trešdien, 17. janvārī plkst. 18 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Virtakas klasē (1. stāvā) notiks politologa Ivara Ījaba saruna ar vācu politiķi un intelektuāli Ralfu Fiksu (Ralf Fücks) par brīvību, informēja bibliotēkas sabiedrisko attiecību vadītājs Augusts Zilberts.

Aicina pieteikt pretendentus apbalvojumam Laiks Ziedonim

6. janvārī, Zvaigznes dienā, Imanta Ziedoņa fonds Viegli jau piekto gadu reizi izsludināja pieteikšanos apbalvojumam Laiks Ziedonim. Kā jau ierasts, apbalvojums tiks pasniegts piecās nominācijās: zinātnē, novadpētniecībā, bērniem un jauniešiem, tautsaimniecībā un par dzīvi literatūrā, portālam Diena.lv pavēstīja fonda komunikācijas vadītāja Kristīne Tjarve.

Normunda Naumaņa Gada balvu mākslas kritikā saņem Anda Baklāne

Normunda Naumaņa (1962-2014) vārdā nosauktā Gada balva mākslas kritikā pirmdienas vakarā ceremonijā NN nakts pasniegta literatūras kritiķei Andai Baklānei, savukārt pie Jaunā kritiķa veicināšanas balvas ticis mūzikas kritiķis un apskatnieks Dāvis Eņģelis, aģentūru LETA informēja balvas pārstāvis Krišs Ēlerts.