Laika ziņas
Šodien
Migla

Ziņas

VKKF piešķīrusi mūža stipendijas izciliem kultūras un mākslas darbiniekiem

Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) padome nolēmusi piešķirt mūža stipendiju aktieriem Jurim Strengam un Lolitai Kalnai-Caukai, komponistam Romualdam Jermakam, dzejniekam Jānim Peteram, kā arī 17 citiem izciliem kultūras un mākslas darbiniekiem, aģentūru LETA informēja VKKF sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Vērdiņa.

Nacionālajā Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā iekļautas pirmās vērtības

No deviņiem pieteikumiem Nacionālajam Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstam tika izvirzīti seši elementi: Psalmu dziedāšana Ziemeļlatgalē; Dziedāšana ar pusbalsu; Latgales mazo bundziņu - bubyna spēles tradīcija; Ieviņa tipa ermoņiku būvēšanas un spēlēšanas tradīcija; Mirušo ofīcija (saļmu) izpildīšanas prakse Vaboles un Līksnas pagastos un Siguldas spieķa darināšanas prasme, informēja Latvijas Nacionālais kultūras centra folkloras eksperte Gita Lancere.

Domājot par viduslaiku Livoniju XXI gadsimtā © DIENA(3)

Sagaidot Latvijas valsts simtgadi, šonedēļ, no 7. līdz 9. decembrim, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisināsies tai veltītā konferenču cikla Valsts pirms valsts otra starptautiskā konference Viduslaiku Livonija un tās vēsturiskais mantojums, kuru bez īpašas pieteikšanās var apmeklēt ikviens interesents (jāatgādina, ka pirmās konferences uzmanības centrā bija politiskās un sociālās transformācijas Austrumbaltijā XII un XIII gadsimtā).

Izcilības balva kultūrā - Alvim Hermanim, Gidonam Krēmeram un dizaina birojam H2E

Pirmdienas vakarā apbalvošanas ceremonijā Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mājā Zirgu pasts noskaidroti 2017. gada Izcilības balvas kultūrā laureāti – tie ir režisors Alvis Hermanis, dizaina birojs H2E (dizaineri Holgers un Ingūna Eleri), kā arī vijolnieks Gidons Krēmers un kamerorķestris Kremerata Baltica. Katrs laureāts saņēma mākslinieka Kristapa Andersona veidotu balvu, kā arī naudas prēmiju 7000 eiro apmērā.

TIEŠRAIDE: Pasniedz Izcilības balvu kultūrā © DIENA

Portāls Diena.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju aicina pirmdienas, 4. decembra, vakarā no plkst.19 vērot Izcilības balvas kultūrā svinīgās pasniegšanas ceremonijas tiešraidi no Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mājas Zirgu pasts.