Laika ziņas
Šodien
Migla

Ziņas

FOTO: Izstāde Luters. Pagrieziens Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

Atzīmējot 500 gadus kopš reformācijas sākuma un apcerot agrīnā luterisma būtisko ietekmi uz latviešu valodu un kultūru, līdz 2018. gada 4. februārim Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 1. stāva ātrijā un izstāžu zālē aplūkojama izstāde Luters. Pagrieziens., informēja bibliotēkas pārstāvis Augusts Zilberts

Dramaturgus aicina iesniegt lugas starptautiskam konkursam Sarunas par robežām

Starptautiskā lugu konkursa un festivāla Sarunas par robežām 2018. gadā uzmanības centrā ir Latvija, Lietuva un Igaunija, tāpēc šo valstu autori ir aicināti piedalīties konkursā ar jaunām lugām, kuras lasīs un izvērtēs starptautiska ekspertu komisija, informēja Latvijas Jaunā teātra institūta pārstāve Laura Stašāne.

Novembrī norisināsies konference Kultūras Krustpunkti XI

No 1. līdz 4. novembrim, notiks vienpadsmitā kultūras un mākslu zinātnēm un aktualitātēm veltītā starptautiskā zinātniskā konference Kultūras Krustpunkti XI, informēja Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Lūse.

Neuzzīmētās ceļazīmes © DIENA

Vairāk nekā četri tūkstoši vietvārdu ir tikuši ievākti akcijā Vietvārdu talka, kas aizsākās Dzimtās valodas dienā šī gada februārī, kad UNESCO Latvijas Nacionālā komisija un Latvijas Universitātes (LU) Latviešu valodas institūts sadarbībā ar citiem partneriem aicināja Latvijas iedzīvotājus apzināt, pierakstīt un datubāzē reģistrēt vietējos vietvārdus.