Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Politika

Astoņas partijas savās deklarācijās norādījušas nepatiesu informāciju(3)

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), pārbaudot 16 partiju un to apvienību iesniegtās 13. Saeimas vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijas, kā arī priekšvēlēšanu aģitācijas ierobežojumu ievērošanu, konstatējis nenorādītus finanšu līdzekļus 79 813 eiro apmērā un neatļautus ziedojumus 7551 eiro apmērā, aģentūra LETA uzzināja KNAB.

Pirmā tikšanās no daudzām © DIENA(21)

Konsultācijas ar novada domju deputātiem par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) solīto, pirmoreiz parādot jauno karti, ir sākušās. Pirmdien ministrs Juris Pūce (A/P), valsts sekretāra vietnieks reģionālās attīstības jautājumos Aivars Draudiņš un ministrijas pieaicinātais eksperts, uzņēmuma Jāņa sēta galvenais redaktors, ekonomģeogrāfs Jānis Turlajs bija devušies uz Preiļiem, kur tikās ar Aglonas, Preiļu, Riebiņu un Vārkavas novada pašvaldību pārstāvjiem. Dienas aptaujātie pašvaldību pārstāvji tikšanos vērtēja kopumā atzinīgi, vienīgi atklājās, ka diskusijā ierindas deputāti nemaz nebija piedalījušies, sarunu smagumu atstājot uz priekšsēdētāju pleciem.

KPV LV turpina izirt pa vīlēm: Arī Sprūde pamet partiju(53)

No partijas KPV LV nolēmusi izstāties arī politiskā spēka Saeimas frakcijas iekšējā opozicionāre Karina Sprūde, aģentūrai LETA apstiprināja politiķe. Sarunā ar aģentūru LETA Sprūde skaidroja, ka lēmums pieņemts gan tādēļ, ka KPV LV neatbalstīja Didža Šmita kandidatūru Valsts prezidenta amatam, gan tādēļ, ka Šmits netika no partijas virzīts uz obligātā iepirkuma komponentes (OIK) sistēmas jautājumiem veltīto parlamentārās izmeklēšanas komisiju.

Levits: Kariņš joprojām ir mans labākais skolnieks(49)

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) joprojām ir mans labākais skolnieks, ceturtdien pēc tikšanās ar premjeru mediju pārstāvjiem sacīja jaunievēlētais Valsts prezidents Egils Levits. Pēc viņa teiktā, savulaik Kariņš pie Levita Minsteres Latviešu ģimnāzijā apguvis politiku un vēsturi.

Latvija piedalīsies ANO Jauniešu delegātu programmā Ņujorkā(5)

Sadarbībā ar Ārlietu ministriju (ĀM) izveidota ANO Jauniešu delegātu programma un Latvijas jauniešu intereses Ņujorkā tiks pārstāvētas šī gada jūlijā, kad norisināsies ANO Augsta līmeņa politiskais forums, aģentūru LETA informēja jauniešu organizācijas Klubs Māja - jaunieši vienotai Eiropai prezidents Raivis Gunārs Tauriņš

Kariņš: Levits mums visiem būs liels balsts(35)

Valsts prezidenta amatā ievēlētais Egils Levits mums visiem būs liels balsts, trešdien nevalstisko organizāciju un valdības sadarbības memoranda padomes sēdē sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

FOTO: Valsts prezidenta vēlēšanas © DIENA(3)

Šodien tapa zināms, ka nākamais Latvijas Republikas Valsts prezidents būs Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits, par kuru nobalsoja 61 parlamentārietis. Kā noritēja valsts augstākās amatpersonas ievēlēšana - skaties Aivara Liepiņa fotoreportāžā!

Nākamais prezidents būs Egils Levits © DIENA(50)

Ar 61 balsi "par" un 32 balsīm "pret" par nākamo Latvijas Republikas Valsts prezidentu ievēlēts Egils Levits. Kopumā par no urnas izņemti 95 biļeteni, bet par derīgiem atzīti 93. Par nederīgiem atzīti ZZS pārstāvju - ekspremjera Māra Kučinska un bijušās veselības ministres Andas Čakšas - iesniegtie biļeteni. Levita konkurents Didzis Šmits saņēma 24 balsis "par", bet pret Šmitu balsoja 69 parlamentārieši. Vismazākais atbalsts bija tiesībsargam Jurim Jansonam - viņu atbalstīja 8 deputāti, bet pret bija 85.

Saskaņa sola atbalstīt Turlā kandidatūru(4)

Parija Saskaņa atbalstīs partneru, Gods kalpot Rīgai (GKR) Rīgas domes priekšsēdētāja amatam izvirzīto kandidātu Daini Turlo, aģentūrai LETA apliecināja parijas līderis Nils Ušakovs (S).

Valsts prezidenta vēlēšanas ar mazām intrigām © DIENA(54)

Pienākot trešdienai, kad Saeimā ārkārtas sēdē parlamentārieši pirmo reizi atklātā procedūrā ar vēlēšanu zīmēm izraudzīsies nākamo Valsts prezidentu, ir visai maz nezināmo par vēlēšanu rezultātiem. Uz augsto amatu pretendē Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits, kuram vajadzētu saņemt Saeimas vairākuma atbalstu, Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) virzītais tiesībsargs Juris Jansons un partijas KPV LV iekšējo opozicionāru izvirzītais kandidāts deputāts Didzis Šmits. Ņemot vērā, ka Levita kandidatūras apstiprināšanai nepieciešamā 51 balss Saeimā ir gandrīz pilnīgi pārliecinoši garantēta, lieliem pārsteigumiem šo vēlēšanu procesā nevajadzētu būt. "Vēlēšanām viss ir sagatavots," pirmdien izteicās Saeimas deputāts Arvils Ašeradens (JV).

Saskaņa vēl nepauž konkrētu nostāju par Turlā kandidatūru

Saskaņas deputāti vēl nepauž konkrētu nostāju par Daiņa Turlā (GKR) kandidatūru Rīgas mēra amatam. Saskaņas Rīgas domes frakcijas vadītāja Anna Vladova norādīja, ka šodien plkst.18 notiks frakcijas sēde, kur šis jautājums tiks pārrunāts. Pirms frakcijas sēdes viņa atturējās paust vērtējumu par Turlā kandidatūru.

Turlais: Mēra amats nebūtu nekāda dāvana(12)

Rīgas domes priekšsēdētāja amats nebūtu nekāds apbalvojums vai dāvana, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda iespējamais Gods kalpot Rīgai (GKR) Rīgas mēra amata kandidāts Dainis Turlais.