Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Rīgā

Baraņņiks zaudē Rīgas vicemēra amatu(7)

Ar opozīcijas deputātu atbalstu Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vadims Baraņņiks (NDF) otrdien tika atstādināts no vicemēra amata, kā arī atcelts no Rīgas Brīvostas valdes.

Par Gada rīdzinieku kļuvis komponists Boriss Rezņiks(1)

Rīgas domes balvu Gada rīdzinieks 2019 un Goda rakstu šogad saņēma komponists Boriss Rezņiks par Atmodas laika leģendārā skaņdarba Atmostas Baltija radīšanu, ieguldījumu mūzikas attīstībā un Rīgas starptautiskās atpazīstamības veicināšanu, portālu Diena informēja Rīgas domē. Balvu viņam pasniedza pirmdien, 18. novembrī, Rīgas domes svinīgajā sēdē, kas bija sasaukta par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 101. gadadienai.

VARAM neapstiprina atkritumu apsaimniekošanas noteikumus Rīgā(3)

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) nav apstiprinājusi Rīgas domes saistošos noteikumus par atkritumu apsaimniekošanu galvaspilsētā, kas vienlaikus liedz domei izsludināt arī plānoto jauno iepirkumu, aģentūrai LETA apstiprināja Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Vides pārvaldes vadītāja Evija Piņķe.

VARAM: RD 96 000 stundu programmētāju darba iepirkums ir pretējs likuma garam(2)

Rīgas domes (RD) rīcība, bez konkursa par 11 miljoniem pērkot 96 000 stundu programmētāju darba, ir pretēja Iepirkumu likuma garam, taču aizliegt to nevar, tā saka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM), kas atbild par Elektronisko iepirkumu sistēmu, ziņo TV3 raidījums Nekā personīga.

Izgrauzīs jaunus caurumus budžetā © DIENA

Pēc ilgām un asām diskusijām piektdien Rīgas domes (RD) deputāti tomēr atbalstīja grozījumus 2019. gada budžetā, kas paredz uz investīciju rēķina samazināt izdevumus par 33,34 miljoniem eiro, bet ieņēmumus – par 8,62 miljoniem. Sākotnēji plānots, ka budžeta ieņēmumi šogad sasniegs 972,64 miljonus eiro, bet līdz ar grozījumiem tie sarukuši līdz 963,77 miljoniem eiro, piektdien domes sēdē deputātiem skaidroja RD Finanšu departamenta (RD FD) direktora pienākumu izpildītājs Uldis Rakstiņš. "Paredzētie grozījumi budžetā vairāk ir tehniski," atzina Rakstiņš un piebilda, ka daļēji tie saistīti ar pārmaiņām valsts budžeta dotāciju apjomos, aizņēmumu plānos u. c. sadaļās.

Cer sadarboties problēmu risināšanā © DIENA(1)

Ar Rīgas domes priekšsēdētāja Oļega Burova (GKR) un Ādažu novada domes priekšsēdētāja Māra Sprindžuka (LRA) parakstu apstiprināts galvaspilsētas un Pierīgas pašvaldību apvienības sadarbības memorands.