Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

ASV

Blumbergs cīņai ar Trampu plāno tērēt 500 miljonus dolāru(2)

Bijušais Ņujorkas mērs un miljardieris Maikls Blumbergs plāno tērēt vismaz 500 miljonus dolāru personīgās naudas Donalda Trampa pretinieka kampaņas finansēšanai prezidenta vēlēšanās 2020.gadā, vēsta izdevums Politico, atsaucoties uz avotiem demokrātu partijā.

ASV tabloīds šantažējis Amazon īpašnieku ar kailfoto © DIENA(6)

Interneta giganta Amazon īpašnieks un bagātākais cilvēks pasaulē Džefs Bezoss savā privātajā blogā paziņojis, ka ASV tabloīds National Enquirer ir centies viņu šantažēt, izmantojot izdevuma rīcībā esošās miljardiera kailbildes. Bezoss, kurš ir arī The Washington Post īpašnieks, pieņem, ka uzbrukums ir politiski motivēts.

Trampam neizdodas saliedēt Kongresu © DIENA(17)

Aicināja uz vienotību, bet izgaismoja valsts sašķeltību. Tā kodolīgi var raksturot ASV prezidenta Donalda Trampa ikgadējo runu par stāvokli valstī, kurā viņš kārtējo reizi solīja izpildīt savu galveno priekšvēlēšanu solījumu – uzbūvēt sienu uz robežas ar Meksiku – un par politizētām nodēvēja jau notiekošās un vēl iespējamās izmeklēšanas pret viņu.

ASV paziņo par izstāšanos no INFT

ASV izstājas no Līguma par vidējā un tuvā darbības rādiusa raķešu likvidāciju (INFT), piektdien paziņojis Baltais nams.

Kritizē Trampa vēršanos pret izlūkiem © DIENA(7)

ASV prezidenta Donalda Trampa un viņam pakļauto izlūkdienestu attiecības ir sasniegušas vārīšanās punktu. Viņš šonedēļ asi kritizēja nacionālo spiegu aģentūru ikgadējo globālo draudu novērtējumu, kurā izlūkdienesti pauž no ASV virspavēlnieka atšķirīgu viedokli par Irānu, Ziemeļkoreju un teroristisko grupējumu Islāma valsts (IV). ASV prezidents ziņojumā ir saskatījis negatīvu novērtējumu savam ārpolitiskajam kursam. Likumdevēji un bijušie izlūkdienestu darbinieki nosoda Trampa izteikumus.

Tramps: Izlūkdienestam, iespējams, jāatgriežas skolā(1)

ASV prezidents Donalds Tramps trešdien kritizēja paša izlūkdienestu, to dēvējot par "ārkārtīgi pasīvu un naivu", šādi izsakoties pēc tam, kad Nacionālās izlūkošanas direktors Dens Koutss un citas amatpersonas bija izteikušies pretēji Baltā nama nostādnēm.