Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Cits

Irānas sagrābtais britu kuģis noenkurots ostā(10)

Irānas varas iestāžu piektdien Hormuza šaurumā sagrābtais britu tankkuģis Stena Impero, uz kura atrodas arī viens Latvijas valstspiederīgais, ir noenkurots Banderabasas ostā, sestdien paziņoja vietējās amatpersonas.

Zelenskis cer iegūt kontroli parlamentā © DIENA(4)

Trīs mēneši ir aizritējuši kopš bijušā aktiera un komiķa Volodimira Zelenska pārliecinošās uzvaras Ukrainas prezidenta vēlēšanās, kurās viņš sakāva iepriekšējo valsts vadītāju Petro Porošenko. Taču līdz šim Zelenskim triumfu nav izdevies pārvērst taustāmos rezultātos, jo pašreizējais parlamenta – Augstākās radas – sasaukums ir licis šķēršļus jaunā prezidenta politiskajām iniciatīvām.

Ugunsgrēkā animācijas studijā Japānā desmitiem ievainoto

Japānā Kioto pilsētā ceturtdien ugunsgrēkā animācijas studijā, kuru, pēc visa spriežot, izraisījusi ļaunprātīga dedzināšana, dzīvību zaudējuši 33 cilvēki, bet vēl 36 guvuši ievainojumus, pavēstīja ugunsdzēsības dienests.

Atzīmēs pusgadsimtu kopš izkāpšanas uz Mēness © DIENA(17)

ASV šī nedēļa aizrit nozīmīgas gadadienas zīmē. Sestdien apritēs 50 gadu, kopš cilvēki pirmo reizi spēra soli uz Mēness. ASV kosmiskā misija bija fantastisks sasniegums ne tikai amerikāņiem, bet visai cilvēcei. Ļoti iespējams, ka tā nebūtu notikusi, ja tolaik pilnā sparā neritētu aukstais karš un sīkstā sāncensība starp divām superlielvarām – ASV un Padomju Savienību. Vēlāk amerikāņi atgriezās uz Mēness, bet nu jau vairākus gadus runā par plāniem nogādāt pirmos cilvēkus arī uz Marsa.

Swedbank vārds izskan arī Sīrijas ķīmisko ieroču programmas kontekstā © DIENA(23)

Baltijas tirgū lielākā banka Swedbank, kuras vārds šogad bieži locīts pēc Zviedrijas sabiedriskās televīzijas SVT ziņotā par, iespējams, netīras naudas plūsmām, nu minēta arī Sīrijas režīma ķīmisko ieroču programmas kontekstā. Zviedrijas laikraksts Dagens Industri raksta, ka no Swedbank klientiem nauda pārskaitīta arī uz skandāliem apvīto, Tanzānijā bāzēto FBME banku.

Pakistāna pilnībā atvērusi gaisa telpu

Pakistāna otrdien pilnībā atvērusi savu gaisa telpu visam civilajam aviotransportam, izbeidzot vairākus mēnešus spēkā bijušos ierobežojumus, kas ietekmēja nozīmīgus starptautiskos gaisa satiksmes maršrutus, arī no Indijas.

Plūdos un zemes nogruvumos Nepālā vismaz 43 upuri

Musonu lietusgāžu izraisīti plūdi un zemes nogruvumi Nepālā divu pēdējo dienu laikā prasījuši vismaz 43 cilvēku dzīvību. Vēl 24 cilvēki šobrīd tiek uzskatīti par pazudušiem, svētdien paziņojušas amatpersonas. 20 cilvēkiem sniegta medicīniskā palīdzība, bet aptuveni 1100 izglābti no plūdu apdraudētajām vietām. Daudzviet ceļi kļuvuši neizbraucami.

Zemestrīcē Filipīnās ievainoti 25 cilvēki

Filipīnu dienvidos sestdien notikusi zemestrīce, ievainojot 25 cilvēkus, kā arī sabojājot vairākas mājas, baznīcas un citas ēkas. Neilgi pirms rītausmas daudzi iedzīvotāji pameta savas mājas.

Jaunzēlandē sāk atpirkt pusautomātiskos šaujamieročus(10)

Jaunzēlandē sestdien noticis pirmais šaujamieroču atpirkšanas pasākums, valdībai cenšoties atbrīvot valsti no pusautomātiskiem šaujamieročiem. Pusautomātiskie šaujamie tika izmantoti arī traģiskajā uzbrukumā musulmaņiem Kraistčērčas mošejās. Policija paziņoja, ka pasākumā Kraistčērčā no 168 īpašniekiem atpirkti 224 saskaņā ar jauno likumdošanu aizliegti šaujamieroči, 217 to detaļas un aksesuāri. Īpašniekiem kompensācijā kopumā izmaksāti 433 682 Jaunzēlandes dolāri (257 tūkstoši eiro).

Beidz ražot leģendāro "vabolīti"(3)

Vācijas autobūves uzņēmums Volkswagen trešdien Meksikas rūpnīcā sāka pēdējā "vabolītes" formas automobiļu modeļa ražošanu, tādējādi noslēdzot šīs slavenās automašīnas ēru. Volkswagen jau pērn paziņoja, ka šogad tiks pārtraukta automobiļu Beetle ražošana.