Grozījumus 20.februārī plānots skatīt valdības sēdē.
Paredzēts, ka līdz novembra beigām ārsti e-veselības sistēmā sagatavoto e-nosūtījumu pacientam izsniegs papīra formātā. Savukārt no 1.decembra iecerēts papīra formātā nosūtījumus pacientiem vairs neizsniegt. "Tas samazinās papīra dokumentācijas apjomu veselības aprūpē un padarīs veselības aprūpes būtisku posmu caurskatāmāku," norāda ministrija.
Tāpat VM plāno paplašināt personu loku, kas var strādāt ar e-veselību. Proti, paredzēts dot tiesības ārstniecības iestāžu klientu un pacientu reģistratoriem piekļūt e-nosūtījumam.
VM norāda, ka pakāpeniska e-nosūtījuma ieviešana ļaus pacientiem un ārstniecības iestāžu darbiniekiem laicīgi un pārdomāti pierast pie jaunā pakalpojuma lietošanas.
Kā ziņots, Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) dienas kārtībā ir pārliecināties par e-veselības sistēmas gatavību e-nosūtījuma ieviešanai, to viņš šonedēļ apliecināja intervijā Latvijas Radio.
No 1.janvāra Latvijā tika sākta obligāta valsts e-veselības sistēmas lietošana. Pagaidām ir ieviesta elektroniska darbnespējas lapu un valsts kompensējamo zāļu recepšu aprite.
E-veselības sistēmas lietošanai kļūstot par obligātu, uz problēmām sistēmas darbībā norādīja vairākas Latvijas medicīnas iestādes, ģimenes ārsti un aptiekas. Daļa ārstu darbu ar sistēmu sauca par neiespējamu.
Savukārt Nacionālais veselības dienests uzsvēra, ka traucējumi e-veselībā ir īslaicīgi.
Patlaban, salīdzinot ar situāciju līdz janvārim vidum, e-veselības sistēmas darbība ir būtiski uzlabota un tā strādā stabili, uzsver VM.
Zems līmenis