Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Lietuvai bronzas finišs

Pirmo reizi pasaules čempionāta godalgas izcīnījuši Lietuvas basketbolisti, kuri sekmīgāk atguvās pēc zaudējuma pusfinālā un spēlē par trešo vietu ar 99:88 pārspēja Serbiju. Svētdien vēlu vakarā finālā spēlēja ASV un Turcija.

Pusfinālā serbi piedzīvoja sāpīgu zaudējumu pret mājiniekiem turkiem (83:82), kaut arī bija vadībā teju visu spēles laiku. Nepilnas piecas sekundes pirms cīņas beigām izšķirošo grozu guva Kerems Tunčeri. «Ja domājat, ka pēdējās sekundēs uzvarētāju izšķīra taktika, tad maldāties - tā bija veiksme,» apgalvoja Turcijas izlases galvenais treneris Bogdans Taņevičs. Serbu uzbrucējs Novica Veļičkovičs gan apgalvoja, ka veiksmei pēdējās minūtēs bijuši arī ietekmīgi palīgi. «Es neklusēšu. Tiesneši sarīkoja īstu skandālu - to redzēja visa pasaule!»

Lietuvieši pusfinālā netika galā ar ASV izlases līderi Kevinu Djurantu, kurš sasniedza valstsvienības rekordu - 38 punktus. «Viņš mūs nogalināja,» atzina Lietuvas komandas kapteinis Roberts Javtoks. Neveiksmīgi spēlēja lietuviešu līderis Lins Kleiza, kurš guva tikai 4 punktus. «Nevar vainot Linu, jo viņš taču mūs vilka visās iepriekšējās septiņās spēlēs,» Javtoks aizstāvēja komandas biedru. ASV basketbolisti jau pirmajā ceturtdaļā ieguva ar diviem cipariem rakstāmu pārsvaru un nedeva pretiniekiem iespēju atspēlēties - 89:74.

Spēlē par trešo vietu Serbijas basketbolistiem pietrūka iepriekšējā vakarā laukumā atstātās emocijas, kā arī pāris stundu atpūtas, jo lietuvieši savu pusfinālu beidza agrāk. Lai arī spēles sākumā serbi ieguva pat deviņu punktu pārsvaru, turpinājumā Lietuva pārņēma iniciatīvu un izcīnīja pārliecinošu uzvaru 99:88.