Rīgā +6 °C
Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Uzvara ar raksturu

Otro reizi par Latvijas čempioniem basketbolā kļuvis Barons, kas fināla izšķirošajā septītajā spēlē ar 78:71 pārspēja VEF Rīga.

Viens no Dienas aptaujātajiem ekspertiem Arnis Vecvagars dienu pirms spēles minēja, ka Barons basketbolistiem zelta izcīnīšanai jāparāda raksturs un gribasspēks par 120 procentiem. VEF Rīga varētu pietikt ar 90 procentiem. Nav šaubu, ka nosprausto robežu pārsniedza baroni, bet VEF tai pietuvojās izšķirošās spēles pēdējās minūtēs - mazliet par vēlu.

Iespēja klātienē vērot Latvijas čempionāta izšķirošo spēli bija teju ekskluzīva. Īpaši tiem, kuri nebija Barons līdzjutēji, jo pārdošanā nonāca vien neliels skaits biļešu. Barons atbalstītāji ar raizēm pilnu skatu meklēja saspēles vadītāju Rinaldu Sirsniņu. Tieši viņa spēlēšana vai nespēlēšana pēc piektajā spēlē gūtā kājas savainojuma bija viens no izšķirošajiem faktoriem baronu izredzēs cīnīties par zelta godalgām, jo iepriekšējā cīņā viņa aizstājēji nepārliecināja par spēju aizvest komandu līdz nepieciešamajai ceturtajai uzvarai sērijā.

VEF Rīga sastāvā acīmredzamu robu joprojām nebija, taču nopietns drauds bija sporta nama Daugava zālē valdošā atmosfēra - Barons visiem līdzekļiem centās izmantot pamatturnīra pēdējā spēlē izcīnītās sava laukuma priekšrocības.

Cīņas sākumā vefieši ar veiksmīgu spiedienu uz groza apakšu panāca piecu punktu pārsvaru (9:4). Barons līderiem nevedās ar metienu precizitāti. Sirsniņa iesaistīšanās spēlē deva nepieciešamo rezultātu - mājinieku uzbrukums kļuva aktīvāks. Iniciatīvas pāriešanu Barons pusē veicināja arī VEF Rīga basketbolistu biežās kļūdas (pirmajā ceturtdaļā septiņas). Auksts bija viens no baronu ierasti spēcīgākajiem ieročiem - tālmetiens. Spēles pirmajā pusē realizēti divi no 15 trejačiem. Tāpēc pirmajās divdesmit minūtēs ne tikai neizdevās iegūt pārsvaru, bet pēdējās sekundēs nācās palaist priekšā VEF Rīgu - 33:34.

Otrā puslaika sākumā baronu Oricevejinmi Efedžuku un Ivara Timermaņa rezultatīvie metieni uzdeva toni turpmākajiem notikumiem laukumā. VEF Rīga sastāvā metienu precizitāte nekliboja tikai amerikāņiem Aleksam Renfro un Tadžam Makalagam. Viņiem arī izdevās apturēt pirmos divus mājinieku izrāvienus (47:38, 52:43). Neveiksmes uzbrukumā neizdevās kompensēt arī ar spēli aizsardzībā, tāpēc Barons aizbēga vēlreiz (59:48), un šoreiz «iedzīšana» ieilga. Ceturtās ceturtdaļas otrajā pusē Barons laika vilkšana vainagojās ar neprecīziem metieniem, un nepilnas trīs mīnūtes pirms pamatlaika beigām vefiešiem izdevās tikt aizsniedzamā attālumā (71:68). Izšķirošais solis pēdējā minūtē palika neizsperts. Baroni pēc uzbrukumā izcīnītas bumbas tika pie «lieka» uzbrukuma, ko divos punktos pārvērta Aigars Vītols, bet Sanda Valtera tālmetiens laukuma otrā galā mērķi nesasniedza (73:68). Spēles beigās Barons uzvarēja ar 78:71.