Rīgā +17 °C
Piektdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Zvaigžņotā Maiami Heat iekļūst NBA Austrumu finālā

Par pirmo Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas turnīra Austrumu konferences finālisti ceturtdien kļuva zvaigžņotā Maiami Heat komanda.

Konferences pusfināla sērijas sestajā spēlē Heat ar rezultātu 105:93 (21:28, 30:25, 28:16, 26:24) izbraukumā uzvarēja Indiānas Pacers basketbolistus, sērijā līdz četrām uzvarām triumfējot ar 4-2.

Ierasti pārliecinošu sniegumu nodemonstrēja Heat komandas līderi, Dveinam Veidam izceļoties ar 41 gūto punktu, bet līgas šīs sezonas vērtīgākajam spēlētājam Lebronam Džeimsam tiekot pie 28 punktiem.

Mača sākumā Maiami komanda bija iekrājusi 11 punktu deficītu, tomēr Veida 20 gūtie punkti otrajā ceturtdaļā ļāva tai pārņemt vadības grožus, kas tika atlaisti vien pašās pirmā puslaika beigās, Pacers veicot 10:0 izrāvienu.

Pacers komandā rezultatīvākais ar 24 gūtajiem punktiem bija Deivids Vests, tomēr 22 vienības spēlētāju pieļautās kļūdas neļāva viņiem pamatoti cerēt uz panākumu.

Pēc tam, kad Heat komanda sērijas gaitā nokļuva zaudētājos ar 1-2, tā spējusi izcīnīt trīs uzvaras pēc kārtas, nokļūstot par soli tuvāk otrajam NBA finālam divu sezonu laikā.

Austrumu konferences finālā Heat tiksies ar Filadelfijas 76ers un Bostonas Celtics pāra uzvarētājiem. Šajā sērijā pēc sešām spēlēm rezultāts ir neizšķirts 3-3.

Tikmēr Rietumu konferences finālu jau sasniegušas Oklahomasitijas Thunder un Sanantonio Spurs vienības.