Rīgā +6 °C
Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Dānija uzvar Kamerūnu, Nīderlandes izlase jau astotdaļfinālā

Dānijas valstsvienības futbolisti, ar 2:1 uzvarot Kamerūnas izlasi, iesaistījušies cīņā par vietu Pasaules kausa izcīņas astotdaļfinālā. Līdz ar šo iznākumu ceļazīmi uz astotdaļfinālu E grupā izcīnījuši Nīderlandes futbolisti. Savukārt kamerūniešiem cerības iekļūt izslēgšanas turnīrā jau zudušas. Izšķirošo spēli par otro vietu grupā 24.

jūnijā aizvadīs Dānija un Japāna.Spēles pirmais puslaiks izvērtās par vienu no līdz šim aizraujošākajiem finālturnīrā. Desmitajā minūtē rupji kļūdījās dāņu aizsargs Kjērs, bumbu pārtvēra āfrikāņi, un pēc Vebo ideālas piespēles Samuels Eto, neviena netraucēts, no soda laukuma vidus raidīja bumbu vārtu stūrī, loģiski pabeidzot mača sākumā iegūto pārsvaru.Puslaika vidū Dānijas izlase pamazām iespēlējās un arvien biežāk veidoja bīstamas situācijas pie Kamerūnas komandas vārtiem. 33.minūtē Kjērs reabilitējās par savu kļūdu, veicot tālu piespēli Romedālam. Viņš atspēlēja bumbu tālāk Bendtneram, un Londonas Arsenal uzbrucējs savu iespēju garām nepalaida – 1:1.Dramatiskas izvērtās pirmā puslaika beigas. Tomasona sitienu no ideālas pozīcijas pēdējā brīdī izdevās nobloķēt kādam no kamerūniešu aizsargiem, bet jau mirkli vēlāk laukuma otrā galā Eto trāpīja pa vārtu stabu.

Otrajā puslaikā abas komandas turpināja apmainīties ar bīstamiem uzbrukumiem. Izšķirošā izrādījās spēles 61.minūte, kad pretuzbrukumā uzvaras vārtus guva Deniss Romedāls.

Pēdējā E grupas turnīra kārtā 24.jūnijā tiksies Dānija un Japāna, kā arī Kamerūna un  Nīderlande.

Pasaules kausa izcīņa, E grupa

Kamerūna – Dānija 1:2 (1:1)

Vārti: Eto (10.) – Bendtners (33.), Romedāls (61.)
Brīdinājumi: Basongs, Mbia – Sorensens, Kjērs
Statistika: sitieni pa vārtiem (vārtos) - 23 (8) : 13 (6), pārkāpumi - 22:18, aizmugures - 1:1, stūra sitieni - 7:2, bumbas kontrole - 55% : 45%.

Kamerūna: Suleimanu, Mbia, Basongs (Idrisu, 72.), Nkulu, Asu-Ekoto, Žeremi, Ejongs (Makuns, 46.), Songs, Emana, Vebo (Abubakars, 78.), Eto
Dānija: Sorensens, S.Poulsens, Agers, Kjērs, Jakobsens, Romedāls, K.Poulsens, Jorgensens (Jensens, 46.), Gronkjērs (Kālenbergs, 66.), Tomasons (J.Poulsens, 85.), Bendtners
Galvenais tiesnesis: Horhe Larionda (Urugvaja)