Rīgā +5 °C
Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Itālijas futbolisti zaudē Slovākijai un šķiras no Pasaules kausa

Futbola Pasaules kausam būs jauni īpašnieki. Tas kļuva zināms ceturtdien, kad līdzšinējie trofejas īpašnieki Itālijas futbolisti piedzīvoja zaudējumu 2:3 F grupas trešās kārtas spēlē pret Slovākiju un noslēguma tabulā palika ceturtajā vietā. Astotdaļfinālam kvalificējās Slovākijas un Paragvajas futbolisti, kuri nospēlēja 0:0 ar Jaunzēlandi.

Lipi uzņemas atbildību par Itālijas izlases izgāšanos Dienvidafrikā

Slovāku un paragvajiešu pretinieki kļūs zināmi pēc ceturtdien vakarā paredzētajām E grupas pēdējām spēlēm Dānija – Japāna un Kamerūna –  Nīderlande. Nīderlandieši jau nodrošinājuši vismaz otro vietu.

Pirms pēdējās kārtas F grupā izredzes iegūt vismaz otro vietu grupā saglabāja visas četras komandas – Paragvajai bija četri punkti, Itālijai un Jaunzēlandei pa diviem, Slovākijai viens punkts.

Abās spēlēs pirmā puslaika pirmā daļa pagāja diezgan mierīgā un pat vienmuļā cīņā. Paragvajas futbolistiem bija diezgan ievērojams pārsvars mačā pret jaunzēlandiešiem, slovāki izskatījās mazliet aktīvāki uzbrukumā nekā itālieši, taču līdz pirmajai reālajai vārtu gūšanas iespējai nācās gaidīt diezgan ilgi.

Ritēja 25.minūte, kad slovāks Hamšiks pārtvēra de Rosi piespēli, atdeva bumbu Vitekam, un viņš raidīja to precīzi vārtu apakšējā stūrī – 1:0. Trešo reizi turnīrā Itālijas izlase bija nonākusi zaudētājos, turklāt virtuālajā grupas turnīra tabulā tobrīd noslīdēja uz ceturto vietu.

Līdz pārtraukumam līdzšinējiem Pasaules kausa īpašniekiem tā arī neizdevās izveidot neko ievērības cienīgu, un drīzāk slovāki bija tuvāk otro vārtu guvumam – divi viņi tālsitieni bija gluži bīstami. Arī otrajā spēlē pirmais puslaiks beidzās bez reālām vārtu gūšanas situācijām.

Itālijas valstsvienības galvenais treneris Marčello Lipi otrā puslaika sākumā izdarīja trīs spēlētāju maiņas, pirmo reizi turnīrā iesaistot arī Andrea Pirlo. Tikai puslaika vidū itāliešiem beidzot izdevās pārņemt iniciatīvu un izveidot pirmo reālo vārtu gūšanas iespēju – pēc Kvaljarellas raidījuma bumbu no vārtu līnijas izsita slovāku aizsargs Skrtels.

Iespējas mainīt rezultātu bija arī Slovākijas futbolistiem, un 73.minūtē tas viņiem arī izdevās. Pēc stūra sitiena izspēles Viteks apsteidza Kjelīni un sita bumbu vārtu stūrī – 2:0.

Deviņas minūtes līdz pamatlaika beigām Itālijas izlasei beidzot izdevās gūt vārtus. Vārtsarga Muhas atvairīto bumbu tukšos vārtos ieripināja Antonio di Natale. Dažas minūtes vēlāk bumba vēlreiz atradās slovāku vārtos, taču līnijtiesnesis Kvaljarellam fiksēja aizmuguri.

Itālieši turpināja uzbrukt, taču ielaida trešos vārtus. Pēc bumbas izspēles no sānu līnijas tikko uzmainītais Kamils Kapuneks izskrēja cauri itāliešu aizsardzībai un pārmeta bumbu pāri vārtsargam Marketi – 3:1. Taču arī tas vēl nebija viss. Jau kompensācijas laika otrajā minūtē Kvaljarella eleganti ieraidīja bumbu Muhas sargāto vārtu devītniekā – 3:2.

Pašās cīņas beigās izdevība panākt izlīdzinājumu bija Pepem, taču viņš sita mazliet garām vārtiem.

Otrā spēlē otrā puslaika sākumā līdz tam labākā iespēja gūt vārtus radās Jaunzēlandes izlasei – nedaudz garām vārtiem sita Eliots. Tomēr kopumā paragvajieši saglabāja pārsvaru un bija tuvāk vārtu guvumam, taču to viņiem liedza pretinieku vārtsargs Pastons.

Pasaules kausa izcīņa, F grupa

Slovākija –  Itālija 3:2 (1:0)

Vārti: Viteks (25., 73.), Kopuneks (89.) – di Natale (81.), Kvaljarelli (90.+2)
Brīdinājumi: Štrba, Viteks, Pekariks, Muha – Kannavaro, Kjelīni, Pepe Kvaljarella
Statistika: sitieni pa vārtiem (vārtos) - 10 (4) : 16 (6), pārkāpumi 10:17, stūra sitieni - 6:3, bumbas kontrole - 51% : 49%

Slovākija: Muha, Pekariks, Skrtels, Durica, Zabavniks, Štrba (Kopuneks 87.), Štohs, Hamšiks, Viteks (Šestaks, 89.), Kučka, Jendrišeks (Petrašs, 90.)
Itālija: Marketi, Dzambrota, Kannavaro, Kjelīni, Krisčito (Madžo, 46.), Montolivo (Pirlo, 56.), de Rosi, Gatuzo (Kvaljarela, 46.), Jakvinta, Pepe, di Natale
Galvenais tiesnesis: Hovards Vebs (Anglija)

Paragvaja –  Jaunzēlande 0:0
Brīdinājumi: V.Kaseress, Santa Kruss - Nelsens

Paragvaja: Viljars, Kaniza, H.S.Kaseress, da Silva, Morels, Vera, V.Kaseress, Riveross, Santa Kruss, Valdess (Benitess, 66.), Kardozo (Barioss, 66.)
Jaunzēlande: Pastons, Reids, Nelsens, Vaislihs, Smits, Lokheds, Bertoss, Eliots, Killens (Brokijs, 79.), Felons (Vuds, 69.), Smelcs
Galvenais tiesnesis: Juiči Nišimura (Japāna)