Rīgā +6 °C
Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Urugvaja un Meksika astotdaļfinālā, francūži brauc mājās

Brīnumi nenotika – kā jau bija prognozējams, pirmās divas vietas A grupā izcīnīja Urugvajas un Meksikas futbola valstsvienības, kvalificējoties Pasaules kausa izcīņas astotdaļfinālam. Savukārt Francijas un DĀR izlasēm turnīrs ir beidzies. Trešās kārtas spēlēs otrdien Urugvaja ar 1:0 uzvarēja Meksiku, bet mājinieki ar 2:1 francūžus.

Urugvajiešu un meksikāņu pretinieki astotdaļfinālā kļūs zināmi otrdien vēlu vakarā pēc B grupas trešās kārtas spēlēm.Pirms pēdējās kārtas situācija A grupas turnīra tabulā bija izveidojusies tāda, ka Meksikas un Urugvajas izlasēm pietika ar neizšķirtu, lai nodrošinātu pirmās divas vietas un ceļazīmi uz astotdaļfinālu. Tiesa, otrās vietas ieguvējiem izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā būtu jātiekas ar B grupas uzvarētājiem, kas, visticamāk, būs Argentīna.Pirmā teicamā izdevība atklāta rezultātu bija urugvajietim Suaresam. 6.minūtē viņš izskrēja viens pret viens ar vārtsargu, taču no 10 metriem aizsita mazliet garām vārtiem. Arī turpinājumā abas uz uzbrukumu tendētās komandas savās laukuma pusēs neaizkavējās un pretiniekus netaupīja, apgāžot prognozes par to, ka garlaicīgā spēle beigsies ar nepieciešamo 0:0.Pirmā puslaika vidū dažu minūšu laikā pa teicamai izdevībai bija katrai komandai. Vispirms Viktorino no dažiem metriem aizsita garām ar galvu, bet pēc tam Gvardado norībināja Urugvajas vārtu pārliktni.Vārti brieda un nobrieda minūti līdz pamatlaika beigām, kad pēc slīpas piespēles gar vārtiem Luiss Suaress sita precīzi, reabilitējoties par kļūdu cīņas sākumā.Otrā puslaika sākumā dažu mirkļu laikā Urugvajas futbolistiem bija divas iespējas pārsvaru dubultot, taču lieliski nospēlēja pretinieku vārtsargs Peress. Savukārt 65.minūtē pēc centrējuma pārdesmit centimetru garām vārtiem kritienā ar galvu sita Meksikas izlases aizsargs Rodrigess.No otrā puslaika vidus iniciatīva pilnībā pārgāja pie meksikāņiem, taču vārtus gūt viņiem neizdevās, un pēdējās minūtēs viņi to arī ne pārāk aktīvi mēģināja izdarīt.Paralēli notikusī Francijas un Dienvidāfrikas izlašu spēle īpašu ievērību piesaistīja ar to, kā Francijas komandas noskaņojumu un sniegumu būs ietekmējuši pēdējo dienu skandāli. Pirms spēles ar emocionālu uzrunu ģērbtuvē uzstājusies Francijas sporta ministre Roselina Bašelo, aicinot futbolistus padomāt par to, kā līdzjutēji viņus atcerēsies pēc šī turnīra. Daži spēlētāji esot raudājuši…Izlases pamatsastāvā netika iekļauts līdzšinējais kapteinis Patriss Evrā, kurš neoficiāli tika uzskatīts par vienu no nesenā demarša iniciatoriem. No viņa kapteiņa apsēju pārņēma Alu Diarā.Pirmā puslaika pirmajā daļā teritoriāls pārsvars bija Francijas futbolistiem, taču 6.minūtē izdarītas Žinjaka sitiens, ko tvēra vārtsargs Džozefs, ilgu palika viņu labākā izdevība. Bet 20.minūtē nedaudz negaidīti vadībā izvirījās turnīra saimnieki. Pēc stūra sitiena neveiksmīgi izgājienā nospēlēja Lorī, un Bongani Humalo ar galvu raidīja bumbu vārtos – 1:0.Vēl vienu triecienu Francijas izlase saņēma piecas minūtes vēlāk, kad apšaubāmā kārtā sarkanā kartīte it kā par sitienu ar elkoni tika parādīta Gurkufam, un viesi palika skaitliskā mazākumā. Pēc divām šim epizodēm iniciatīva pārgāja pie laukuma saimniekiem, un 37.minūtē viņi guva otros vārtus. Neveiksmīgi nospēlēja franču aizsargi, un Katlego Mfela iestūma bumbu Lorī vārtos – 2:0.Līdz pārtraukumam pēc tāla Riberī brīvsitiena pār vārtiem bumbu pārcēla Džozefs.Otrā puslaika sākumā Mfela varēja gūt savus otros vārtus spēlē, taču no tuvas distances trāpīja pa vārtu stabu. Īsā brīdī vēl divas reizes komandu nācās glābt Lorī.70.minūtē pēc vienus vārtus izdevās atgūt Florānam Maludā. Lielākie nopelni te gan pienākas Frankam Riberī, kurš pašaizliedzīgi pacīnījās par bumbu un izdarīja acīgu piespēli. Spēles izskaņa pagāja uzbrukumos te uz vieniem te otriem vārtiem, taču vienīgais reālais moments atjaunot divu vārtu pārsvaru bija Čabalalam jau kompensācijas laikā.Noslēguma turnīra tabulā Urugvaja nopelnīja septiņus, Meksika un Dienvidāfrika pa četriem un Francija vienu punktu.

Pasaules kausa izcīņa, A grupa

Meksika – Urugvaja 0:1 (0:1)

Vārti: Suaress (44.)
Brīdinājumi: Ernandess, Kastro - Fusile
Statistika: sitieni pa vārtiem (vārtos) - 11 (2) : 15 (5), pārkāpumi 20:13, stūra sitieni - 6:7, bumbas kontrole - 59% : 41%

Meksika: Peress, Osorio, Moreno (Kastro, 57.), Rodrigess, Salsido, Gvardado (Barera, 46.), Markess, Torado, duš Santušs, Franko, Blanko
Urugvaja: Muslera, Lugano, Viktorino, Fusile, M.Pereira, Peress, Arevalo, Kavani, A.Pereira (Skoti, 76.), Suaress (Fernandess, 85.), Forlans
Galvenais tiesnesis: Viktors Kasai (Ungārija)

Francija – Dienvidāfrika 1:2 (0:2)

Vārti: Maludā (70.) - Humalo (20.), Mfela (37.)
Brīdinājumi: Diabī
Noraidījums: Gurkufs (26.)

Francija: Lorī, Sanjā, Gallass, Skilači, Klišī, Diarā (Govū, 82.), Diabī, Gurkufs, Riberī, Žinjaks (Maludā, 46.), Sisē (Anrī, 55.)
DĀR: Džozefs, Ngkongoa (Gaksa, 55.), Humalo, Mokoena, Masilela, Sibaja, Huboni (Modise, 78.), Pienārs, Čabalala, Mfela, Pārkers (Nomvete, 68.)
Galvenais tiesnesis: Oskars Ruiss (Kolumbija)