Piektdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Dinamo negūst vārtus un piedzīvo kaunpilnu sagrāvi Astanā

Rīgas Dinamo hokejisti pirmdien Astanā piedzīvoja lielāko sagrāvi šajā sezonā, ar rezultātu 0:5 atzīstot mājinieku Baris pārākumu. Īpaši nesekmīgi komanda aizvadīja pēdējās 20 minūtes, kad īsā brīdī ielaida četras ripas. Vārtus uzvarētāju labā guva Nikolajs Antropovs, Konstantīns Rudenko, Dastins Boids, Brendons Bočenskis un Dmitrijs Upers, bet vārtsargs Tēmu Lasila atvairīja visus 18 rīdzinieku metienus. Jāpiezīmē, ka tā Dinamo ir astotā neveiksme deviņās izbraukuma spēlēs šajā sezonā.

Šodien nespēlēja Arvīds Reķis, Robs Šremps un Aleksandrs Ņiživijs, kuru vietā laukumā devās Kristaps Sotnieks, Miks Indrašis un Roberts Bukarts. Savukārt vārtus sargāja Māris Jučers.

Jau pirmajās minūtēs izkāvās abu komandu policisti Raitis Ivanāns un Džons Mirastijs, kas noslēdzās ar latvieša uzvaru un piecām soda minūtēm katram. Turpinājumā divas soda minūtes Kristapam Sotniekam, bet Dinamo pirmo mazākumu spēlē izturēja godam. Trešdaļas pirmajā pusē diezgan izteikt bija mājinieku pārsvars, bet rīdzinieki pretinieku aizsardzības zonā uzturējās vien epizodiski. Perioda 13.minūtē pirmā iespēja vairākumā Dinamo hokejistiem, taču rezultātu atklāt neizdevās. Perioda izskaņā uz sodīto soliņa atpūsties devās Kaspars Daugaviņš - arī šoreiz mūsējie mazākumu izturēja. Savukārt mājinieki noraidījumu nopelnīja paši, ļaujot dinamiešiem periodu noslēgt vairākumā. Pēc spēlētām 20 minūtēm rezultāts 0:0.

Otro periodu abas komandas sāka ļoti aktīvi un drīz vien pie vēl vienas iespējas vairākumā tika Rīgas Dinamo, taču arī trešais mēģinājums nebija sekmīgs. Turklāt mazākumā bīstamu momentu pie Jučera sargātajiem vārtiem izveidoja Baris. Perioda turpinājums apliecināja, ka savā starpā tiekas divas spēkos līdzīgas komandas, lai gan nedaudz vairāk izdevību tomēr bija mājiniekiem. Tiesa, allaž vietā bija Māris Jučers. Taču nepilnas piecas minūtes līdz perioda beigām viņš bija spiests kapitulēt pēc NHL rūdītā Kazahstānas izlases uzbrucēja Nikolaja Antropova metiena no pašas vārtu priekšas. Atlikušajās perioda minūtēs Baris bija vēl viena lieliska iespēja dubultot rezultāta starpību, kas gan palika neizmantota.

Trešā perioda sākums aizritēja līdzvērtīgā cīņā, tomēr kādā no pretuzbrukumiem mājiniekiem izdevās otro reizi pārspēt Jučeru. Ar precīzu metienu izcēlās Konstantīns Rudenko. Uzreiz pēc tam dinamieši palika mazākumā, kad noraidījumu izpelnījās Andris Džeriņš. Par to rīdziniekus sodīja Dastins Boids, vairākumā panākot jau pavisam nepatīkamo 3:0. Ar to gan Dinamo neveiksmes vēl nebeidzās, jo pēc mirkļa Brendons Bočenskis uz tablo iededz skaitļus 4:0. Trīs zaudēti vārti nepilnu četru minūšu laikā. Savējos uz sapulci sasauca Rautakalio, bet drīz vien Cibuļskis nopelnīja vēl vienu noraidījumu. Dažas sekundes pēc tam, kad Oskars atgriezās laukumā, Dmitrijs Upers guva piektos vārtos Baris komandai. Atlikušajā laikā rezultāts vairs nemainījās un mājinieki tika pie pārliecinošas uzvaras. Tas bija jau ceturtais Kazahstānas kluba panākums pēc kārtas abu komandu savstarpējos mačos.

Tādējādi rīdzinieki nespēja pakāpties augšup tabulā - pēdējā, 14.vieta Rietumu konferencē (17 punkti 17 spēlēs). Oktobrī komanda nav spējusi pamatlaikā uzvarēt nevienā no septiņām aizvadītajām cīņām.

Trīs spēļu izbraukumu Dinamo noslēgs trešdien Hantimansijskā, kur tiksies ar Latvijas izlases vārtsarga Edgara Masaļska pārstāvēto Jugra. Masaļskis pirmdien atvairīja 25 metienus, palīdzot komandai ar 6:3 uzveikt Maskavas Spartak. Interesanti, ka arī Astanas Baris pirms tikšanās ar rīdziniekiem bija uzveikuši tieši Spartak klubu (5:1).

KHL regulārais čempionāts.2012.gada 15.oktobris. Astana, sporta pils Kazahstan.

Astanas Baris – Rīgas Dinamo 5:0 (0:0; 1:0; 4:0)

Vārti: 35:14 Antropovs (Makdona) 1:0; 44:20 Rudenko (Starčenko) 2:0; 46:50 Boids (Makdona, Antropovs, vair.) 3:0; 48:13 Bočenskis (Solarjovs, Savčenko) 4:0; 51:03 Upers (Rudenko, Grigorjevs) 5:0;

Vārtsargi: Tēmu Lasila – Māris Jučers

Metieni: 33-18

Soda minūtes: 13-15

Skatītāji: 2467

Rīgas Dinamo: Jučers; Galviņš – K.Rēdlihs, Karls – J.Rēdlihs, Sotnieks – Cibuļskis; Karsums – Džonsons – Indrašis, Žirū – Šehura – Daugaviņš,  Bukarts – Džeriņš - Meija, Ivanāns – Bičevskis - Biezais