Rīgā +4 °C
Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Dinamo hokejisti aizraujošā cīņā uzvar Jaroslavļas Lokomotiv

Rīgas Dinamo hokejisti Kontinentālās hokeja līgas kārtējā spēlē pirmdien ar 5:3 uzvarēja Jaroslavļas Lokomotiv komandu. KHL Rietumu zonas turnīra tabulā Rīgas Dinamo ar 22 punktiem 14 spēlēs ieņem ceturto vietu. Nākamo spēli rīdzinieki aizvadīs trešdien Arēnā Rīga pret Mitišču Atlant.

Šuplers: Šī bija viena no mūsu labākajām spēlēm šosezon

Salīdzinājumā ar sestdienas spēli pret Ņižņijnovgorodas Torpedo (4:1) rīdzinieku sastāvā izmaiņu nebija.

Jau piektajā minūtē rezultātu atklāja laukuma saimnieki. Ar spēcīgu Rodrigo Laviņa netika galā savu un pretinieku spēlētāju nosegtais viesu vārtsargs Kočņevs. Taču pagāja tikai 12 sekundes un Lokomotiv panāca izlīdzinājumu – Holta atvairīto ripu vārtos pielaboja Kaļaņins – 1:1.

Uz divu pretinieku noraidījumu rēķina vairāk bīstamu situāciju perioda vidū izveidoja rīdzinieki. Savukārt vienādos sastāvos mazliet aktīvāk uzbruka Jaroslavļas hokejisti, un vienreiz viņi trāpīja pa Dinamo vārtu stabu.

Otrās trešdaļas piektajā minūtē pēc strīdīga Mikuša noraidījuma rīdzinieki nonāca skaitliskā mazākumā – taču pamanījās otrreiz izvirzīties vadībā. Pēc iemetiena viesu zonā ripa atlēca pie Tomaša Surovija, kurš to nekavējoties trieca vārtu tīklā – 2:1. Un atkal Lokomotiv ļoti atspēlējās – jau nepilnas divas minūtes vēlāk rezultātu izlīdzināja Karels Rahuneks.

Trešdaļas beigas, ņemot vērā vairākus dinamiešu noraidījumus, pagāja ar izteiktu viesu pārsvaru, un divarpus minūtes līdz beigām Vašičeks, realizējot lielo skaitlisko vairākumu, pirmo reizi spēlē izvirzīja vadībā Lokomotiv komandu. Priekšpēdējā minūtē viņam bija laba iespēja panākt arī 4:2, taču izgājienu viens pret vienu neitralizēja Kriss Holts.

Trešajā trešdaļā bija nospēlētas sešas minūtes, kad rezultātu izlīdzināja nu jau Dinamo. Ripa viesu vārtu priekšā pēc Surovija acīgas piespēles atlēca pie neviena nepiesegtā Ņiživija, un rīdzinieku uzbrucējs pēc elegantas pauzes to raidīja gandrīz tukšajos Lokomotiv vārtos – 3:3.

Rīdzinieki turpināja ofensīvu, un pēc eleganta meistarstiķa ar ļoti precīzu metienu zem pārliktņa savus pirmos vārtus pēc ilga pārtraukuma guva Lauris Dārziņš, trešo reizi spēlē izvirzot vadībā laukuma saimniekus – 4:3.

Ar lielām pūlēm un Holta veiksmīgo sniegumu mājiniekiem pēdējās minūtēs mazākumā izdevās nosargāt savus vārtus neskartus, bet pēdejās minūtes sākumā Surovijs pa gaisu ieraidīja ripu Jaroslavļas komandas tukšajos vārtos.

Par labāko spēlētāju mājinieku rindās atzina uzvaras vārtu autoru Lauri Dārziņu.

Kontinentālā hokeja līga

Rīgas Dinamo – Jaroslavļas Lokomotiv 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)

Vārti: Vārti: 4:23 Laviņš (J.Rēdlihs, Ņiživijs) – 1:0, 4:35 Kaļaņins (Gaļimovs, Kļukins) – 1:1, 25:20 Surovijs (Karsums, maz.) – 2:1, 27:10 Rahuneks (Tkačenko) – 2:2, 37:28 Vašičeks (Gusjkovs, Demitra, vair.) – 2:3, 46:00 Ņiživijs (Surovijs, Ozoliņš, vair.) – 3:3, 51:27 Dārziņš (Troters, M.Rēdlihs) – 4:3, 59:02 Surovijs (maz.) – 5:3

Metieni: 36 - 36
Soda min.: 16 - 16
Iemetieni: 24 - 57

Dinamo: Holts, Reķis – Sotnieks, Karsums – Sprukts – Ankipāns, Cibuļskis – Ozoliņš, Ņiživijs – Hartigans – Surovijs, Laviņš – J.Rēdlihs, Dārziņš – Mikušs – M.Rēdlihs, Bukarts – Troters – Meija.