Rīgā +16 °C
Piektdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Dinamo vēlreiz gūst vārtus pirmie, bet savā laukumā piekāpjas Sibirj

Rīgas Dinamo hokejisti atklāja mača rezultātu pirmie arī ceturtajā Kontinentālās Hokeja līgas (KHL) jaunās sezonas spēlē, tomēr ar 1:2 savā laukumā bija spiesti piekāpties Novosibirskas Sibirj. Vienīgos vārtus mājiniekiem jau spēles 3.minūtē guva Krišjānis Rēdlihs.

Jau ceturto spēli pēc kārtas Dinamo vārtos stājās Māris Jučers, kurš iepriekšējos mačos demonstrējis gana stabilu sniegumu. Arēnas Rīga tribīnes varēja gavilēt jau pēc spēlētām nedaudz vairāk kā divām minūtēm, kad mājiniekus vadībā izvirzīja Krišjānis Rēdlihs. Pēc uzvarēta iemetiena ripa nonāca līdz aizsargam, kurš ar patālu plaukstas metienu pārspēja pretinieku vārtsargu Džefu Glasu. Rīdzinieki šosezon guvuši vārtus pirmie visos četros KHL regulārā čempionāta mačos.

Drīz vien Sibirj komandai bija vairākas iespējas panākt izlīdzinājumu, bet katru reizi veiksmīgi darbojās Jučers. Kopumā ritēja ātra spēle ar abpusējiem uzbrukumiem. Nepilnas trīs minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām pirmo noraidījumu mačā nopelnīja Dinamo komandas pirmās maiņas uzbrucējs Džeimijs Džonsons. Šajās divās minūtēs rīdzinieki nospēlēja veiksmīgi un pēc trešdaļas Latvijas komanda saglabāja vadību ar 1:0.

Otrās trešdaļas sākumā abas komandas izveidoja dažus labus vārtu gūšanas momentus, bet ceturtajā minūtē pie noraidījuma pēc pārkāpuma pret Māri Bičevski tika Kulda. Šajā vairākumā rīdzinieki izveidoja vairākus ļoti bīstamus momentus un reizi pēc Gunta Galviņa metiena ripa satircināja arī vārtu stabu. Arī turpmākās pāris minūtes aizritēja ar ļoti aizraujošiem uzbrukumiem, bet šoreiz veiksmīgāki izrādījās Sibirj hokejisti un septītajā minūtē viņi panāca izlīdzinājumu, kad Sibirj ceturtā virknējuma pretuzbrukumā precīzs bija aizsargs Kristians Kudročs.

Trešdaļas astotajā minūtē Rīgas Dinamo otrais trijnieks izspēlēja ripu līdz tukšiem vārtiem, tomēr vārtus neguva. Savukārt uzreiz pēc tam pie divām soda minūtēm tika Aleksandrs Žirū. Arī šoreiz rīdzinieki bija pietiekami pārliecinoši, bet uzreiz pēc sodītā atgriešanās laukumā Žirū meta pa vārtiem, pie atlēkušās ripas pirmais bija Džeimijs Džonsons, bet teicami Sibirj vārtos nospēlēja Džefs Glass. Kopumā otrajā trešdaļā Rīgas Dinamo izveidoja daudz vairāk vārtu gūšanas momentu nekā pirmajās 20 minūtēs, bet rezultāts pēc tās bija neizšķirts 1:1.

Izšķirošā trešdaļa sākās ar bezkompromisa, ātru un asu spēli. Rīdziniekiem bija vairāki labi momenti, tomēr pāris minūtes vēlāk abas vienības jau sāka spēlēt daudz uzmanīgāk. Desmitajā minūtē Rīgas Dinamo atkal ieguva iespēju cīnīties vairākumā, tomēr atkārtojās iepriekš piedzīvotais - mājinieki spēlēja ļoti labi un meistarīgi, bet rezultāts nemainījās.

Septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām Jori Lehterja pēc Maksima Krivonožkina piespēles jau izvirzīja vadībā Sibirj komandu. Turpinājumā viesi ar sekmīgu spēli aizsardzībā ilgstoši neļāva Rīgas Dinamo pārņemt iniciatīvu, bet pēdējās trīs minūtēs rīdzinieki sāka uzbrukt arvien aktīvāk. Tika izveidoti vairāki labi momenti, tomēr arī Jučera nomainīšana pret sesto laukuma spēlētāju nepalīdzēja panākt neizšķirtu un tika piedzīvots zaudējums ar 1:2.

Par labāko spēlētāju šajā mačā Rīgas Dinamo komandā tika atzīts Džonsons, bet Sibirj rindās par tādu kļuva vārtsargs Glass. Novosibirskas vadošās maiņas aizsargs Artūrs Kulda lauikumā pavadīja nedaudz vairāk kā 21 minūti, atzīmējoties ar vienu neprecīzu metienu un divām soda minūtēm.

Ar četrās spēlēs iegūtiem diviem punktiem Dinamo ieņem 13.vietu Rietumu konferencē, bet visas līgas vērtējumā atrodas 23.pozīcijā 26 klubu konkurencē. Zaudējums Sibirj bija jau trešais sezonas četrās spēlēs, turklāt visas neveiksmes ciestas ar zīmīgo rezultātu 1:2.

Nākošo spēli Dinamo sestdien savā laukumā aizvadīs pret Novokuzņeckas Metallurg, kuri ceturtdien ar 3:0 pārspēja Maskavas Spartak komandu.

KHL regulārais čempionāts. Rīga, 2012.gada 13.septembris.

Rīgas Dinamo - Novosibirskas Sibirj 1:2 (1:0; 0:1; 0:1)

Vārti: 2:17 K.Rēdlihs (Bičevskis) 1:0; 26:35 Kudročs (Vorošilo, Saņņikovs) 1:1; 52:48 Lehtera (Krivonožkins, Enlunds) 1:2;

Vārtsargi: Māris Jučers -  Džefs Glass

Metieni: 26 (4/14/8) - 19 (5/9/5)

Soda minūtes: 4-4