Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Rīgas Dinamo hokejisti Kontinentālās hokeja līgas sezonas pirmajā spēlē savā laukumā svētdien aizraujošā cīņā pēcspēles metienu sērijā ar 4:5 piekāpās Gagarina kausa īpašniekiem Kazaņas Ak Bars. Ar astoņiem punktiem piecās spēlēs Dinamo KHL Rietumu zonas turnīra tabulā ieņem 6.vietu. Nākamo spēli rīdzinieki aizvadīs otrdien Arēnā Rīga pret Ņižņekamskas Ņeftehimik vienību.

Šuplers: Pret Ak Bars izcīnītais punkts ir panākums

Spēle mājiniekiem sākās katastrofāli – nebija nospēlētas pat trīs minūtes, kad ripa jau divreiz pabija Holta sargātajos vārtos. Vispirms pēc pozicionālas kļūdas aizsardzībā viens vārtu priekšā tika pamests Ļemtjugovs, bet jau pusminūti vēlāk Bodrovs aizbēga no Cibuļska un apspēlēja rīdzinieku vārtsargu.

Laukuma saimnieki neapjuka, un vēl līdz pirmās trešdaļas vidum labas iespējas atspēlēties bija Dārziņam un Džeriņam, pēc tam vairākumā arī Hartiganam un Spruktam – tomēr neveiksmīgi. Pirmo reālo iespēju izcelties garām palaida arī kazaņietis Hosa.

Pirmā perioda beigās un otrā sākumā viesu hokejisti vairākas reizes izpelnījās noraidījumus, un 24.minūtē dinamiešiem viņus izdevās sodīt par nedisciplinētību. Spēlējot piecatā pret trijiem, ripa vārtu priekšā nonāca pie Marka Hartigana – 1:2.

Jau nepilnu pusotru minūti vēlāk pēc aukstasinīgas un precīzas Ankipāna piespēles izlīdzinājumu 2:2 panāca Mārtiņš Karsums. Bet vēl pēc minūtes pretuzbrukumu rezultatīvi noslēdza rīdzinieku trešā maiņa. Trotera metienu Ak Bars vārtsargs Vehanens atvairīja, taču klāt bija Miķelis Rēdlihs – 3:2.

Spēles turpinājums otrajā periodā aizritēja ar nospiedošu Dinamo pārsvaru, ko arī veicināja daudzie pretinieku noraidījumi. Trešdaļas beigās Kazaņas komandai izdevās izlīdzināt cīņas gaitu, un vairākas reizes glābt nācās Holtam. Taču vienā no pretuzbrukumiem ceturto reizi Vehanenu pārspēja Karsums – 4:2.

Noraidījumiem bija svarīga loma arī trešajā trešdaļā, diemžēl – šoreiz par sliktu mājiniekiem. Trotera 2+10 minūšu sodu pusminūtes laika gūtos vārtos pusminūtes laikā pārvērta Morozovs, bet trīs minūtes vēlāk Obuhovs panāca neizšķirtu 4:4, kad ripa ieslīdēja Dinamo vārtos no Reķa nūjas.

Trešā trešdaļa kopumā aizritēja ar Kazaņas komandas pārsvaru, un vismaz divas reizes Holts ar veiksmes palīdzību izglāba mājiniekus no piekto vārtu zaudējuma. Iespējas vēlreiz izvirzīties vadībā gan bija arī dinamiešiem, vislabākā – Hartiganam trīsarpus minūtes līdz pamatlaika beigām.

Pagarinājumā aktivāki uzbrukumā bija Ak Bars hokejisti, tomēr ar kopīgām Holta un laukuma spēlētāju pūlēm neizšķirtu izdevās nosargāt.

Pēcspēles metienu sērijā ne Ņiživijam, ne Dārziņam, ne M.Rēdliham viesu vārtsargu pārspēt neizdevās, bet uzvaras vārtus guva Aleksejs Morozovs.

Par labāko mājinieku sastāvā atzina divu vārtu autoru Mārtiņu Karsumu.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo spēli Habarovskā pret Amur izmaiņu rīdzinieku sastāvā nebija.

Pirms spēles notika Dinamo līdzjutēju gājiens ar speciāli izgatavotas ripas velšanu pa Rīgas ielām, bet pārpildītajā Arēnā Rīga sezonas atklāšana tika atzīmēta ar krāšņu šovu.

Kā zināms, pirmajās četrās sezonas spēlēs izbraukumā rīdzinieki izcīnīja trīs uzvaras un nopelnīja septiņus punktus.

Kontinentālā hokeja līga

Rīgas Dinamo – Kazaņas Ak Bars 4:5 (0:2, 4:0, 0:2, 0:0, 0:1)

Vārti: 2:16 Ļemtjugovs (Tereščenko) – 0:1, 2:45 Bodrovs (Ņikuļins) – 0:2, 23:03 Hartigans (Cibuļskis, Surovijs, vair.) – 1:2, 24:26 Karsums (Ankipāns, Kr.Rēdlihs, vair.) – 2:2, 25:19 M.Rēdlihs (Troters, Dārziņš) – 3:2, 37:19 Karsums – 4:2, 43:18 Morozovs (Jemeļins, vair.) – 4:3, 46:29 Obuhovs (Tereščenko) – 4:4, 65:00 Morozovs - 4:5

Metieni: 36 – 42
Soda min.: 26 – 22
Iemetieni: 39 – 30

Dinamo: Holts, Cibuļskis – Ozoliņš, Ņiživijs  – Hartigans – Surovijs, Reķis – Kr.Rēdlihs, Karsums – Sprukts – Ankipāns, Laviņš – Galviņš, Dārziņš – Troters – M.Rēdlihs, Bukarts – Džeriņš – Meija, Podziņš.