Rīgā +7 °C
Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Znaroks un Dinamo uzvar Pujaca Avangard, KHL finālā būs 7.spēle

Jau otro spēli pēc kārtas iespēju iegūt Gagarina kausu neizmantoja Latvijas hokeja izlases aizsarga Georgija Pujaca pārstāvētie Omskas Avangard, KHL finālsērijas sestajā spēlē ar 2:5 atzīstot laukuma saimnieku Maskavas Dinamo pārākumu. Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētie maskavieši no 1:3 sērijā panākuši izlīdzinājumu, Gagarina kausa ieguvējs izšķirsies septītajā spēlē Omskā.

Tāpat kā sērijas piektajā spēlē, arī pirmdien Dinamo guva ātrus vārtus – jau 53.sekundē Leo Komarovs izvirzīja vadībā laukuma saimniekus. Aizsargs Martins Škoula izlīdzinājumu panāca astoņas minūtes vēlāk, tomēr līdz pirmā perioda beigām ripa vēl divas reizes pabija Kari Ramo sargātajos Avangard vārtos. Ar precīziem metieniem izcēlās Deniss Mosaļovs un Filips Novaks, kurš KHL 1.sezonā pārstāvēja Rīgas Dinamo.

Otrā perioda pašā sākumā mazākumā palika maskavieši, bet Avangard vairākumu nerealizēja. Brīdī, kad spēle jau pārsniedza savu ekvatoru jeb aizvadītas 30 minūtes, Mareks Kvapils pēc Novaka piespēles panāca 4:1. Līdz 2.perioda beigām Avangard divas reizes pārkāpa noteikumus, ļaujot Znaroka vadītajiem Dinamo vairākumā apšaudīt Ramo vārtus, bet nesekmīgi. Tikai 21 sekundi pirms perioda beigām Kirils Ļjamins neizturēja Komarova provokācijas, rupji nogāžot maskavieti zemē un vēl iesitot ar nūju. Par to Avangard aizsargs saņēma 2+2 soda minūtes.

Dinamo 3.periodu sāka vairākumā, tomēr nekādi nespēja palielināt trīs ripu pārsvaru. Spēles 53.minūtē grēkāzis Ļjamins ar lielisku piespēli atrada Škoulu, kurš tukšā vārtu stūrī raidīja savu otro ripu šovakar – 2:4, nedaudz atjaunojot intrigu. Avangard regulāri centās saasināt spēli Dinamo vārtu priekšā, bet laika atlika arvien mazāk. Divas minūtes pirms pamatlaika beigām vārtus atstāja Ramo, bet abu Avangard vārtu autors Škoula muļķīgā situācijā atdeva ripu pretiniekam tieši uz nūjas – piektā ripa lidoja jau tukšos vārtos. Ar 5:2 uzvarēja Maskavas Dinamo, finālsērijā panākot 3:3.

Jāpiebilst, ka 3.periodā Avangard izdarīja 19 metienus, kamēr mājinieki - vien četrus, visā mačā šī attiecība bija 40-26. Lieliski vārtos darbojās maskaviešu vārtsargs Aleksandrs Jerjomenko, kuram 38 atvairīti metieni. Pujacs uz ledus pavadīja 19:58 minūtes, izdarot sešus metienus. Tikpat arī Avangard uzbrukuma līderim Romanam Červenkam - labākais rādītājs komandā.

Izšķirošais, septītais, mačs trešdien norisināsies Omskā. Pēc tam Latvijas izlases treniņnometnei varētu pievienoties arī Pujacs. Pirms diviem gadiem ar HK MVD Znaroks un Vītoliņš fināla septītajā spēlē piekāpās Kazaņas Ak Bars. Kā būs šoreiz?