Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

papildināta - Singapūras Grand Prix izcīņā triumfē Fernando Alonso

Pasaules F-1 čempionāta 15.posma Singapūras Grand Prix izcīņā uzvar svētdien izcīnīja Ferrari komandas pilots Fernando Alonso, kurš sīvā cīņā par pirmo vietu pārspēja Sebastjanu Fetelu no Red Bull komandas. Trešais finišēja Fetela komandas biedrs Marks Vēbers, kurš saglabā līderpozīcijas čempionāta kopvērtējumā.

Startā iztika bez sadursmēm un arī būtiskām izmaiņām līderu grupā salīdzinājumā ar sestdienas kvalifikācijas rezultātiem. Līderim Alonso sekoja Fetels, Hamiltons, Batons, Vēbers, Rosbergs, Kubica un Barikello, kurš vienīgais no pirmā astoņnieka bija zaudējis divas pozīcijas (kvalifikācijā viņš bija sestais).Trešajā aplī trases malā palika Force India pilots Liuci, un trasē izbrauca drošības mašīna, liekot daļai pilotu steidzami apmeklēt boksus. No vadošās grupas to izmantoja tikai Vēbers, atkrītot uz 11.pozīciju.Līdz boksu apmeklējumiem šaurajā Singapūras trasē nenotika praktiski nekas ievērības cienīgs, vienīgi pamazām kļuva skaidrs, ka tikai tehniskas ķibeles, drošības mašīnas parādīšanās vai pašu kļūdas var liegt par uzvaru pacīnīties Alonso un Fetelam (starpība starp līderu duetu bija 2,5 – 3 sekundes). Hamiltons līdz 25.aplim līderim zaudēja jau vairāk nekā 20 sekundes, toties cīņā par trešo vietu iesaistījās Vēbers, kurš bija viens no ātrākajiem trasē.Hamiltons pirmais no līderiem iebrauca boksos un trasē atgriezās uzreiz aiz Vēbera. Jau nākamajā aplī viņam sekoja Alonso un Fetels, kuri saglabāja pirmās divas pozīcijas, pēc tam arī Batons, kurš sacīkstes atsāka aiz Hamiltona. Situācija mazliet mainījās 32.aplī, kad ar vienu no līkumiem netika galā Kobajaši, viņa mašīnā ietriecās arī Senna, un otrreiz trasē parādījās drošības mašīna, dzēšot līdz tam iegūto pārsvaru. Piecus apļus vēlāk sacīkstes – jau otrās pēc kārtas – priekšlaicīgi beidzās Hamiltonam. McLaren braucējs, cenšoties apsteigt trešajā vietā esošo Vēberu, vienā no līkumiem sadūrās ar Red Bull un braucienu turpināt nevarēja. Tobrīd līderu grupa izskatījās šādi: Alonso, Fetels, Vēbers, Batons, Rosbergs, Kubica un Barikello.Brauciena beigu daļa aizritēja sīvā cīņā par uzvaru starp Alonso un Fetelu, tomēr Ferrari pilots pirmo pozīciju tā arī neatdeva, izcīnot otro uzvaru F-1 čempionāta posmos pēc kārtas un ceturto šosezon. Finišā viņus šķīra nepilnas trīs sekundes desmitdaļas.

Vairākas stundas pēc sacīkšu beigām tiesneši piesprieda 20 sekunžu sodus Adrianam Zutilam un Niko Hulkenbergam. Tā rezultātā no pēdējās vietas startējušais un kā desmitais finišējušais Felipe Masa beigu rezultātā pakāpās uz astoto vietu, bet abi Vācijas piloti ierindojās attiecīgi devītajā un desmitajā vietā.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc 15 posmiem Markam Vēberam ir 202 punkti, Fernando Alonso 191, Lūisam Hamiltonam 182, Sebastjanam Fetelam 181 punkti un Džensonam Batonam 177.