Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Latvijā

Levits: Baltijas ceļš iezīmēja padomju režīma sabrukuma sākumu(29)

Baltijas ceļš sāka drupināt dzelzs priekškaru, pauda Valsts prezidents Egils Levits ceturtdien notiekošajā starptautiskajā konferencē Baltijas ceļš. Turpinājums. "Baltijas ceļš bija politiska inovācija, kas iepriekš nebija mēģināta. Tās rezultātā mēs šodien atrodamies šeit, konferencē, brīvā un neatkarīgā Latvijā," uzrunājot klātesošos, sacīja valsts pirmā amatpersona.

Tirgotāju asociācija: Nepieciešams samazināt PVN ēdināšanā(9)

Ja tiktu veiktas pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes izmaiņas, to samazinot ēdināšanā, tie uzņēmumi, kas Latvijas Tirgotāju asociācijā (LTA) pārstāv HoReCa sektoru, ir gatavi samazināt ēdienu produkcijas cenas par aptuveni 6%, uzsver LTA valdes vicepriekššēdētājs Dainis Domiņš. "Tas noteikti veicinātu apgrozījumu un no ienākumiem palielinātos ieņēmumi nodokļu veidā Valsts kasē," prognozē Domiņš.

Vai gaidāma slīkšana atkritumos Konkurences padomes dēļ?(8)

Absolūti ideāls brīvais tirgus nav iespējams, un vienmēr būs vietas vai nozares, kurās neierobežota konkurence ir iespējama tikai uz papīra. Tas ir fakts, ko cilvēcei kopš 18. gadsimta ekonomikas teorētiķu prātojumiem ir nācies uz savas ādas pārbaudīt jau neskaitāmas reizes. Protams, vairumā gadījumu konkurence tik tiešām noved pie zemākas cenas, veicina cilvēku iesaistīšanos uzņēmējdarbībā un ekonomikas izaugsmi. Taču tas nav universāls likums.

Kariņš: Rīgas domes nesaimnieciskums uzvelts uz visu Latvijas iedzīvotāju pleciem(32)

"Gadiem ilgi Rīgas domes politika, kuru arī es esmu kritizējis, ka tā ir nesaimnieciska - tagad tas nesaimnieciskums tiek uzvelts uz visu Latvijas iedzīvotāju pleciem. Lai saprastu kontekstu, tie ir 72 miljoni, kas mums tiek atņemti, kurus mēs nevaram ieguldīt, teiksim, veselības budžetā un mediķu algās, kurus nevaram ieguldīt skolotāju algās," Rīgas pašvaldības uzņēmuma Rīgas satiksme prognozēto iekļaušana vispārējās valdības sektorā, kas radīs negatīvu ietekmi uz vispārējās valdības budžeta bilanci 2020. gadā 71,9 miljonu eiro apmērā, telekanāla LNT raidījumā 900 sekundes komentēja premjers Krišjānis Kariņš (JV).

Ir laiks izbeigt mūžīgo gaušanos(17)

Latvijā dzīves līmenis pēdējos gados pieaug. Lūk, pāris pierādījumu – sarūk bezdarbs, palielinās cilvēku vidējie ienākumi, samazinās vides piesārņojums un pieaug to cilvēku skaits, kuri ieguvuši augstāko izglītību.

Novadu reforma īstenojama citādi. Saruna ar LPS priekšsēdi Gintu Kaminski © DIENA(38)

"Latvijā aizvien samazinās iedzīvotāju skaits, daudzi nodokļu maksātāji aizbrauc. VARAM kontekstā ar administratīvi teritoriālo reformu to ir secinājusi, bet nav skaidrs, ko plāno darīt, lai šo tendenci apturētu. Dažādi procesi ir saistīti un tiem būtu jāiet roku rokā, bet tā nenotiek," intervijā Jānim Kincim pauž Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminskis

Dzīvniekam un cilvēkam

Vai mājdzīvniekam der arī cilvēkiem paredzētie medikamenti, ja veterināro medikamentu nav pie rokas?

Pievilināt tauriņu © DIENA

"Klau, kas tas ir? Vai tā ir milzīga kode?" pusnaktī, ienākot istabā, man vaicā mamma, uztrūkusies no miega un turot plaukstās aptuveni trīs centimetrus garu zvīņspārni, kas izmisīgi vicinās un, palaists vaļā, tūdaļ uzsēžas uz lampas un pozē. Elegantais, samtveidīgais kukainis nav vis kode, bet, visticamāk, pūcīte. Un ne jau naktsputns, bet gaismas kārais, nezinātniski sakot, naktstauriņš – dārzu joslpūcīte (Noctua pronuba).

Mūžīgais aplis tīras nākotnes vārdā(6)

Rīgas pašvaldības atkritumu apsaimniekošanas sistēmas modernizācija, kas tiek īstenota publiskās privātās partnerības ietvaros, ir raisījusi plašas diskusijas Latvijas galvaspilsētā Rīgā. Taču, neskatoties uz politiskajām un citām interesēm, kas ik pa brīdim parādās šīs tēmas kontekstā, jārunā ir par būtību – Latvija ir uzņēmusies saistības Eiropā, kas paredz, ka steidzami uzlabosim mūsu atkritumu apsaimniekošanas sistēmu un spēsim sašķirot vismaz pusi visu atkritumu, pretējā gadījumā draud bargi sodi.

Bīstami strauji samazinās Latvijas informatīvā telpa. Vai varam to atļauties?(31)

Raugoties no nacionālo mediju prizmas, Latvijas informatīvajā telpā ir izveidojusies mediju nozares krīze un, kā mediju nozares eksperti paši to mēdz raksturot, samazinās/sašaurinās Latvijas interesēm atbilstošā mediju telpa. Pēc būtības tas apdraud ne tikai demokrātiskas sabiedrības attīstības iespējas, bet arī demokrātisku sabiedrību kā tādu. Šīs krīzes pamatā ir gan politiskie, gan ekonomiskie, gan arī tehnoloģiskie apstākļi, un dažkārt tie ir savstarpēji ļoti saistīti. Šī situācija ir briedusi jau ļoti sen, par to ir brīdināti politiķi un atbildīgās iestādes, bet reāla rīcība nav sekojusi. Mūsuprāt, viss vēl nav pazaudēts, bet jo ilgāk kavēsimies, jo nopietnākas sekas būs – ja "sliktā", nepietiekamā vietējā satura dēļ tiks būtiski izmainīti mediju patērētāju paradumi un patērētājs (Latvijas sabiedrība) nosvērsies par labu citu valstu saturam, tad atgriezt tos atpakaļ Latvijas informatīvajā elpā būs ļoti grūti un resursu ietilpīgi.

Muižnieks: LU paredzēts samazināt programmu skaitu par 30%(7)

Latvijas Universitāte (LU) paredz samazināt programmu skaitu par 30%, neraugoties uz to, ka tieši šogad ir nākušas klāt dažas programmas, piemēram - sportā, datorzinātnēs, kā arī darba drošības virzienā, intervijā aģentūrai LETA sacīja LU rektors Indriķis Muižnieks.