Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +6 °C
Viegls lietus
Piektdiena, 24. janvāris
Krišs, Eglons, Ksenija, Egle

Augstskolas

Augstskolas bažījas par padomju ietekmi uz to darbu un finansējumu

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātais konceptuālais ziņojums par augstskolu pārvaldības modeļa izmaiņām augstākās izglītības iestādēm pagaidām raisa vairāk jautājumu nekā atbilžu. Rektoru padome, eksperti un arī augstskolu pārstāvji pauduši bažas, ka IZM piedāvātais koncepts neatbilst normatīvajiem aktiem un zināmā mērā graus un pazeminās dažu augstākās izglītības iestāžu statusu.

Būtiski jāpalielina studiju pieejamība

Bakalaura studijas visiem studentiem būtu jāapmaksā no valsts budžeta, tādējādi mazinot nevienlīdzību, intervijā Rūtai Kesnerei uzsver Rektoru padomes priekšsēdētāja un Kultūras akadēmijas rektore Rūta Muktupāvela.

Apvieno spēkus, lai konkurētu pasaulē

Par Baltijas zinātnieku un industrijas iecerētajiem ciešās sadarbības plāniem inovāciju attīstīšanā Guntars Gūte sarunājas ar Rīgas Tehniskās universitātes zinātņu prorektoru Tāli Juhnu.

Augstskolas audzinās nozaru ledlaužus

Pagājušās nedēļas beigās Latvijas Universitātes (LU) Zinātņu mājā norisinājās biznesa iespēju festivālu Icebreakers ’19, kura ietvaros tika atklāts sešu Latvijas augstskolu kopīgs projekts. Tā mērķis ir dot iespēju studentiem, izmantojot studijās iegūtās zināšanas, attīstīt darba tirgum nepieciešamās prasmes un iemaņas.

Augstskolas joprojām izdzīvošanas režīmā

Biežas pārmaiņas un augstākās izglītības politikas nesakārtotība, pārāk zems atalgojums un bieža mācībspēku vērtēšana, kas rada papildu spriedzi un veicina izdegšanas sindromu. Šie ir visvairāk minētie faktori apjomīgā Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) pētījumā par situāciju augstākās izglītības iestādēs.

Akadēmiskie rēgu rakstnieki

Akadēmisko darbu rakstīšana kādam citam par maksu nav pielīdzināma plaģiātismam, bet tā saucamajai rēgu rakstniecībai, tā atbildēja kāda portāla, kurā par samaksu tiek piedāvāts uzrakstīt studiju darbu, veidotājs, kad Diena viņam jautāja, vai šāda pakalpojuma piedāvāšanu uzskata par ētisku. Rēgu rakstnieks tiek noalgots, lai rakstītu kāda cita vietā, bet oficiāli tas nekur neparādās, un šāda prakse rakstniecībā patiešām pastāv, tomēr Augstākās izglītības padomes (AIP) priekšsēdētājs Jānis Vētra Dienai uzsver, ka šādā veidā iegūts augstskolas diploms būtu jāuzskata par krāpšanu, lai arī likumdošanas izpratnē ko tādu par krāpšanu uzskatīt tomēr nevar.

Augstskolās gatavi stāties arī ziemā

Lai gan augstskolās studentus tradicionāli uzņem rudenī, kad viņu skaits mērāms tūkstošos, pietiekami daudz interesentu studijas gatavi sākt arī ziemā. Nupat kopumā 40 augstākās izglītības iestādēs noslēgusies ziemas uzņemšana. Lielākās Latvijas augstskolas studētgribētāju skaitu vērtē pozitīvi.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide