Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Šonedēļ SestDienā

Šefa 20 pievilkšanās © DIENA

"Nestāstīšu" un "neatklāšu" sarunā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītāju Jēkabu Straumi nav reti sastopami vārdi. Vecais joks par Jānīti, kurš "neteiks, kā viņa mazo māsiņu Ilzīti sauc", viņa gadījumā nedarbojas – gluži tāpat kā daudz pieredzējis makšķernieks vai patiesi kaislīgs sēņotājs nekad tās savas labākās vietas neatklās, tā Straume mēģina izvairī­ties no konkrētības, tiklīdz jautājumi skar atsevišķas lietas vai kāda uzvārda pieminēšanu.

Seks, kas tevi segs? © DIENA(2)

Imantam Ziedonim ziedonis neesot paticis, viss pārāk ātri augot, burtiski grūstoties, kurš ātrāk izaugs. Godīgi sakot, arī man vecumā pēc trīsdes­mit ilgus gadus bija sajūta, ka visfor­šākais ir tas pavasaris, kad ir tikai silta saulīte gaisā, bet nekas vēl neplaukst, jo tad, kad sāk plaukt, vienmēr uznāca sajūta, ka es kaut ko nokavēju.

Vairāk Šonedēļ SestDienā


SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons


Pasaule

Pārmaiņu vēji karalistē

Gadu desmitiem naftas eksports nodrošināja milzu pārticību Saūda Arābijai, kur varas monopols pieder Saūda dinastijai, bet liela ietekme ir islāmam un ultrakonservatīviem garīdzniekiem. Autoritārie valdnieki ar dažādiem labumiem nodrošināja sev pilsoņu bezierunu paklausību, bet garīdznieki rūpējās par karalistes iedzīvotāju morālo stāju, uzspiežot dažādus aizliegumus, par kuru pārkāpšanu draud bargi sodi. Saūda Arābijā pastāvošā oficiālā ideoloģija – vahābisms – strikti ierobežo sieviešu tiesības un piespiež tām būt atkarīgām no vīriešiem. Režīms ilgstoši izpelnījies cilvēktiesību aizstāvju nopēlumu un rietumvalstu apsūdzības terorisma veicināšanā.

Vairāk Pasaule
Politika

Vairāk Politika

Latvijai vajag

Latvijai vajag: Absolventus © DIENA

Pavisam drīz – 18. maijā – Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā kopā pulcēsies šīs augstskolas beidzēji un atbalstītāji, lai svinētu Absolventu dienu. Šāda veida aktivitātes un absolventu klubi, kas citur pasaulē ir labi pazīstami, Latvijā ir samērā jauna tradīcija. Kāpēc tā vajadzīga? LU Absolventu kluba vadītājs Mārtiņš Brencis ir pārliecināts – tam ir vairāki iemesli.

In memoriam

Vairāk In memoriam

SESTDIENAS RECEPTES


Tuvplānā


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi