Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Igauņu mākslinieka Kaido Oles personālizstāde Dejas vientuļo siržu klubā

Arsenāls, Torņa iela 1

Mākslinieka mijiedarbība ar sabiedrību nepauž atsvešinātu pasīva vērotāja pozīciju. Sociāli kritisku pieeju apkārtējai realitātei autora darbos nereti papildina melanholisks un ironisks vērojums. Sociālie komentāri Kaido Oles kompozīcijās ir trāpīgi, un tos var pielīdzināt smalkām adatām prasmīga akupunktūras meistara rokās. Šie dūrieni sabiedrības ķermenī nav ne sāpīgi, ne biedējoši, tomēr tiem piemīt spēja aktivizēt skatītāju kritisko domāšanu.

7. jūnijs – 25. augusts

Ot., Tr., Pk. 11.00–18.00
Ce. 11.00–20.00
Se., Sv. 12.00–17.00
Pr. slēgts

Izstāde Pie bagātās kundzes

Andreja Upīša memoriālais muzejs, Brīvības iela 38-4

LMA (Latvijas Mākslas Akadēmijas) Grafikas katedras studentu komiksu izstāde Pie bagātās kundzes pēc filmas scenārija motīviem.

15. maijs – 30. jūnijs

Igauņu mākslinieces Marijas Kapajevas izstāde Sapnis ir brīnišķīgs, tomēr neskaidrs

Latvijas Fotogrāfijas muzejs, Mārstaļu iela 8

Izstādē tiek aplūkotas attiecības starp kolektīvo un individuālo atmiņu, pētot cilvēku kopumu kādā tekstilmateriālu rūpnīcā, kas tagad ir slēgta un kur strādāja mākslinieces ģimene. Vienas mazas kopienas stāsts tiek apskatīts pasaules postindustriālo pilsētu plašākā kontekstā, jo tiek meklētas jaunas identitātes.

16. maijs – 30. jūnijs

Rīgas Porcelāna muzejs aicina uz Rimmas Pancehovskas personālizstādi Porcelāna deja

Rīgas Porcelāna muzejs, Kalēju ielā 9/11

Tēlnieces Rimmas Pancehovskas (1928) daiļradē darbs ar porcelānu ieņem nozīmīgu vietu. Smalkākajā no keramikas materiāliem tēlniece spējusi atveidot elegantas, vitālas sieviešu figūras. Tās ir gan Argentīnas, indiešu vai ēģiptiešu dejotājas dažādos eksotiskos tērpos, gan tautu meitas un pasaku tēli, tāpēc darbu nosaukumos lasām – Pelnrušķīte, Šeherizade, Karmena, Princese Gundega.

17. maijs – 7. jūlijs

Ot. – Sv. 11.00 – 18.00
Pr. - slēgts

RIXC galerijā Eirika Brandala izstāde Elektroniskās skulptūras

RIXC galerija, Lenču iela 2

Eiriks Brandals ir mākslinieks un komponists no Norvēģijas, kurš pašlaik dzīvo Rīgā. Studējot mūzikas kompozīciju, māksliniekam radusies interese par elektronisku skaņas skulptūru veidošanu, kurās atklāts elektrisko shēmu iekšējais skaistums. Shēmas izvietojot arhitekturālā veidā, tās no funkcionāliem objektiem pārtop par mākslas objektiem.

14. maijs – 28. jūlijs

Pr.–Se. 12.00 – 18.00
Sv. slēgts

Jūgendstila ceriņi Jaunmoku pilī

Jaunmoku pils, Tumes pagasts, Tukuma novads

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzeja Rīgas Jūgendstila centrs sagatavotā izstāde Ceriņi būs skatāma romantikas un miera apdvestajā Jaunmoku pilī.

11. aprīlis – 12. aprīlis, 2020

Rīgas Fotogrāfijas biennāle NEXT 2019

Dažādas norises vietas

Biennāles starpgadu programma NEXT veidota, pievēršot uzmanību jaunajiem māksliniekiem, kas vēl ir savas radošās karjeras sākumā, un dodot viņiem iespēju pieteikt sevi plašākā kontekstā. Programmas ietvaros no 4. aprīļa līdz 28. jūnijam Rīgā un Berlīnē apmeklētājiem tiks piedāvātas jauno mākslinieku izstādes, lekcijas un simpoziji.

4. aprīlis – 28. jūnijs

Magdalēnas Abakanovičas tekstila un tēlniecības darbu izstāde

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Lielā zāle, Skārņu iela 10

Magdalēnas Abakanovičas pieeja radikāli reformēja tekstilmākslu, apzināti atbrīvojot to no lietišķi dekoratīvajām funkcijām. Meistares telpiskās kompozīcijas – abakani – pilnīgi mainīja priekšstatu par tekstila plastiskajām iespējām, izmantojamo materiālu loku, mākslas darba un vides attiecībām, kas kopumā atstāja milzīgu iespaidu uz nozares tālāko attīstību visā pasaulē.

11. aprīlis – 30. jūnijs

O., Ce.,–Sv. 11.00–17.00
Tr. 11.00–19.00
Pr. slēgts

Jāņa Deinata personālizstāde –šie

Mākslas stacija Dubulti, Zigfrīda Meierovica prospekts 3, Jūrmala

Asuma milimetrs, gaismas sekunde un mirkļa unikalitāte – šie profesionālās meistarības lielumi Jāņa Deinata fotogrāfijā ir slīpēti līdz perfekcijai. Sekojot tiem no darba darbā, var nonākt paralēlajā pasaulē – gan citā stāstā, gan laikmeta tendenču aizvējā.

30. aprīlis – 30. jūnijs

Katru dienu 9.00 – 18.30

Otrā izstāde ciklā Vienas gleznas stāsts

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs, Elizabetes iela 57a, dz. 26

Izstāde iepazīstinās ar Aleksandras Beļcovas darba Tenisiste (1927) tapšanas vēsturi.

5. marts – 17. augusts

Tr., – Se. 11.00–18.00
O. 11.00–19.00
Sv., Pr. – slēgts

Rīgas Vecajai Sv.Ģertrūdes ev. lut. baznīcai 150

Rīgas Vecā Sv. Ģertrūdes baznīca, Ģertrūdes iela 8

Latvijas valsts simtgades zīmē šogad savu 150. jubileju svin Rīgas Vecā Sv. Ģertrūdes baznīca. Šie piecpadsmit gadu desmiti ierakstīti vēsturē ar bagātīgu kultūras mantojumu un Latvijai nozīmīgām norisēm gan pirms, gan pēc Latvijas valsts dibināšanas 1918. gadā. Dievnama un draudzes vēsturē atspoguļojas Latvijas identitāte cauri laikiem – kopā savijas baltvācu kultūras telpa un latviešu mūzikas izaugsme; dzimtenes mīlestības kliedziena Dievs, Tava zeme deg pirmatskaņojums 1944. gadā un sūra cīņa par pastāvēšanu padomju režīmā; draudzes atdzimšana un neskaitāmas vērienīgas mūzikas norises atjaunotajā Latvijas Republikā. 150 gadi svinami 150 dienās: no 2. marta līdz 28. jūlijam paredzēti vairāk kā 20 notikumi – zinātniska konference, 11 koncerti ar 15 ērģelnieku, kamerorķestra Sinfonia Concertante, koru Ave Sol, Kamēr... piedalīšanos, īpaši dievkalpojumi, Baznīcu nakts aktivitātes.

2. marts – 28. jūlijs