Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Izstāde Nāc tomēr un tomēr

Raiņa un Aspazija māja, Baznīcas iela 30

Izstādē skatāmi piecu mākslinieču – Ilzes Aulmanes, Ievas Baumgartes, Līvas Kaprāles, Ellas Mežules un Evas Vēveres – radīti mākslas darbi – veltījumi Aspazijai. Mākslas darbu idejas pamatā ir Aspazijas dzejas, vēstuļu, autobiogrāfijas un, it īpaši, personīgās bibliotēkas izpēte. Izstādes nosaukumu veido aicinājums no Aspazijas vēstules Rainim.

20. decembris, 2019 – 15. februāris

O.–Se. 10.00–17.00
Pr., Sv. slēgts

Izstāde Tēlniecība /Keramika/ Stikls

Dažādas norises vietas (aprakstā)

Latvijas Mākslas akadēmijas simtgades jubilejas noskaņās Vizuāli plastiskās mākslas Tēlniecības, Stikla mākslas un Keramikas nozaru pedagogi pasniedz lielisku dāvanu sabiedrībai – izcilu mākslinieku grupas izstādi Valmierā un Liepājā, tā atjaunodami un turpinādami kādreiz akadēmijai tik ierasto praksi, rīkot mākslas izstādes visā Latvijā, ne tikai Rīgas galerijās un muzejos. Šīs izstādes veidos divas dažādas, savstarpēji tikai ar autoru loku saistītas ekspozīcijas. Abās izstādēs būs apskatāmi atšķirīgi darbi, lai arī abu izstāžu nosaukums ir vienāds – TĒLNIECĪBA/KERAMIKA/STIKLS.

13. decembris, 2019 – 1. marts

Izstāde Dzimtas grāmata

Dažādas norises vietas (aprakstā)

Izstādē atspoguļotas 12 Latvijas ģimeņu literārās relikvijas. To vidū atrodami dzimtas pētījumi, nošu grāmata, bērnības atmiņu pieraksti, Latvijas vēsturē zīmīgu cilvēku atmiņas un citas vērtīgas laika liecības. Ceļojošā izstāde norisinās lasīšanas veicināšanas projekta Bibliotēka ietvaros un turpmākos mēnešos būs apskatāma arī Liepājas latviešu biedrības namā un Latgales vēstniecībā GORS.

8. janvāris – 5. aprīlis

Izstāde Latgale. Līvāni. Stikls+

Kultūras un atpūtas centrs Imanta, Anniņmuižas bulvāris 29

Izstādē Latgale. Līvāni. Stikls+ apskatāmi stikla kausēšanas darbnīcas Stikls no Līvāniem mākslinieces Ingas Salmiņas stikla kausējumi. Sadarbojoties ar koktēlnieku Jāni Ziemeli, izveidoti gaismas objekti, kuros apvienots stikls, koks un gaisma, kopā ar keramiķi Inetu Dzirkali izveidoti darbi, kuros apvienots stikls un keramika, bet kopā ar Jāni Vaideru stikls apvienots ar metālu. Izstādes darbi tapuši, meklējot Latgales identitāti, Līvānu identitāti, pētot stiklu kā Līvāniem raksturīgo materiālu, atklājot arvien jaunas stikla šķautnes un iespējas sintēzē ar citiem materiāliem, darbos apvienota funkcionalitāte un estētika.

7. janvāris – 3. februāris

Katru dienu 10.00–20.00

Guntas Brakovskas personālizstāde Zeme. Debesis. Koki.

Ojāra Vācieša muzejs, O. Vācieša iela 19

Māksliniece Gunta Brakovska par izstādi stāsta: “Janvārī bieži gribas domāt par vasaras košajiem, dzīvespriecīgajiem toņiem, un izstāde Zeme. Debesis. Koki. aicina atgriezties Latvijas vasarā.” Grafikās un gleznās redzamas ziemeļnieciskas ainavas.

11. janvāris – 15. februāris

Norises Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, Brīvības bulvāris 32

Arī šogad muzejs piedāvās sabiedrībai daudzveidīgas izziņas un izglītības iespējas, Latvijas vēsturi aicinot iepazīt gan tradicionālās formās, gan nodarbībās, diskusijās un prāta spēlēs, ļaujoties vēsturei kā piedzīvojumam.

1. janvāris – 1. jūlijs

Gleznotāja Dzintara Adieņa un rotu mākslinieces Aijas Adienes izstāde Adieņi

Kultūras un atpūtas centrs Imanta, Anniņmuižas bulvāris 29

Adieņi ir ne tikai izstādes nosaukums, bet arī radošas dzimtas vārds. Izstāde ar tādu pašu nosaukumu reiz jau ir notikusi – pirms 20 gadiem mākslinieku ģimene rīkoja izstādi Adieņi Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā, kurā toreiz piedalījās gleznotājs Dzintars Adienis un viņa vecāki. Tradīcija turpinās, un izstādē Adieņi kopā ar gleznotāju nu piedalās viņa sieva, rotkale Aija Adiene.

11. janvāris – 9. februāris

Pr.–Sv. 9.00–20.00

Pētera Sidara un Pāvila Raudoņa izstāde Plūsma

Liepājas koncertzāle Lielais Dzintars, Radio iela 8

Izstādē būs skatāmas Pētera Sidara abstraktās gleznas, objekti un instalācijas no dažādiem materiāliem, kuras papildinās Pāvila Raudoņa dzeja.

10. janvāris – 27. februāris

Pr.–Se. 10.00–19.00
Sv. 10.00–15.00.

Izstāde Wow, kāds lielisks skats

Galerija ISSP, Berga Bazārs, Marijas iela 13 k-3

ISSP Galerijā varēs aplūkot ISSP Rīgas rezidences izstādi Wow, kāds lielisks skats. Tās laikā galerija pārtaps improvizētā rezidences dzīvoklī, kurā būs apskatāmi sešu ārvalstu mākslinieku Latvijā tapušie darbi.

16. janvāris – 4. aprīlis

P., Sv. slēgts
O. 12.00–18.00
T. 12.00–20.00
C., Pk., S. 12.00–18.00

Izstāde Es, Lucija Zamaič, un mani vārdi

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs, Elizabetes iela 57a, dz. 26

Es, Lucija Zamaič, un mani vārdi – tādu nosaukumu, kurā nojaušama drosme, izaicinājums un pašpārliecinātība, dzejniece, literāte Lūcija Zamaiča (1893–1965) bija izvēlējusies savam ceturtajam (1923) no astoņiem dzejoļu krājumiem.

3. decembris, 2019 – 25. aprīlis

Tr.,–Se. 11.00–18.00
O. 11.00–19.00
Sv., Pr. slēgts

Gobelēnu ģeometrija

Livonijas ordeņa pils, Jāņa iela 17, Ventspils

Atklāta igauņu tekstilmākslas klasiķa Pētera Kūtmas (Peeter Kuutma) tekstilmākslas izstāde Austā ģeometrija. Woven geometry

5. decembris, 2019 – 31. janvāris

Elitas Patmalnieces darbu izstāde Nomoda sapņi

Liepājas muzejs, Kūrmājas pr. 16/18

Atklāta krāšņa un vērienīga modes mākslinieces un gleznotājas Elitas Patmalnieces darbu izstāde Nomoda sapņi. Tajā apskatāmas lielformāta apdrukas, instalācijas, gleznas un gleznojumi uz sienām, kā arī mākslinieces radītie tērpi.

14. decembris, 2019 – 16. februāris

Izstāde Katram savs stāsts

Tukuma Mākslas muzejs, Harmonijas iela 7

Skatītājiem būs iespēja klātienē aplūkot Tukuma muzeja mākslas krājuma pēdējo piecu gadu jaunieguvumus - gan pirkumus, gan dāvinājumus. Katru no mākslas darbiem papildina Tukuma literātu apvienības veikums - jaunradītas vai no agrākiem sacerējumiem īpaši piemeklētas īsas impresijas.

14. decembris, 2019 – 23. februāris

Gustava Locika izstāde Metadatu references

RIXC galerija, Lenču iela 2

Gustavs Lociks ir jauno mediju mākslinieks, kas interesējas par dažādu vizuālo un audiālo mediju satura manipulācijas un sintēzes īpatnībām. IzstādēMetadatu references tiks apskatīta mākslīgā intelekta un informācijas pārblūzmas tiešā un netiešā ietekme uz cilvēka psihi un sabiedrības diskursu. Kā mākslīgais intelekts redz taustāmo pasauli un kā taustāmā pasaule reaģē atpakaļ?

14. decembris, 2019 – 1. februāris

Pr.–Se. 12.00–18.00
Sv. brīvs