Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Latviešu kamermūzikas izlase noslēgs Kamermūzikas dienas Jēkabpilī

Jēkabpils Tautas nams, Vecpilsētas laukums 3, Jēkabpils

Kamermūzikas dienas Jēkabpils Tautas namā 18. oktobrī plkst. 19.00 noslēgs ar Latviešu kamermūzikas izlasi, kuru izpildīs brīnišķīgi mākslinieki – soprāns Inga Šļubovska-Kanceviča, vijolnieks Sandis Šteinbergs un pianists Jānis Maļeckis.

18. oktobris

19.00

Jēkabpils simfoniskais orķestris Kamermūzikas dienās

Jēkabpils Tautas nams, Vecpilsētas laukums 3, Jēkabpils

2018. gada 3. oktobrī, plkst. 19.00 Jēkabpils Tautas namā uz rudens kamermūzikas dienu koncertu aicina Jēkabpils simfoniskais orķestris, diriģenta Mārtiņa Berga vadībā.

3. oktobris

19.00

Kamermūzikas dienas Jēkabpilī atklās ar Aivara Hermaņa koncertu

Jēkabpils Tautas nams, Vecpilsētas laukums 3, Jēkabpils

26. septembrī plkst. 19.00, Jēkabpils Tautas namā, atklājot Jēkabpils kamermūzikas dienas, notiks koncerts – tikšanās ar ģitāristu, komponistu un producentu Aivaru Hermani, mūziķi ar vairāk nekā 45 gadus ilgu muzikālās darbības pieredzi un radošiem sasniegumiem.

26. septembris

19.00

Art-i-Shock , Vecumnieks, Dubra un dirižabļa vēsture Orķestra Rīga koncertā

Lielā Ģilde, Amatu 6

Orķestra Rīga sezonas atklāšanas koncerts sola klausītājiem krāšņu emocionālo baudījumu – vitālu enerģiju Andra Vecumnieka mūzikā ar trio Art-i-Shock dalību, vēsturisku vēstījumu par dirižabļa - cepelīna rašanos Tomasa Dosa Dirižabļa simfonijā un iespēju Latvijā pirmo reizi noklausīties Riharda Dubras Ceturto Divertismentu. Koncerts notiks 27. septembrī plkst. 19.00 Lielajā ģildē. Diriģents Valdis Butāns.

27. septembris

19.00

Fotogrāfa Arņa Balčus izstāde Izstāde pēc izstādes

Latvijas Fotogrāfijas muzejs, Mārstaļu 8

No 27. septembra Latvijas Fotogrāfijas muzeja izstāžu zālēs skatāma fotogrāfa Arņa Balčus izstāde Izstāde pēc izstādes.

27. septembris – 28. oktobris

Tr., Pk.-Sv. 10.00-17.00
C. 12.00-19.00

Leonarda Laganovska izstāde Tuvais un tālais

Galerija Māksla XO, Elizabetes 14

Leonards Laganovskis ir viens no redzamākajiem konceptuālistiem Latvijā. Viņa darbi ir mīklas prātam, kas ir balstītas zinātnē, literatūrā, atmiņās un asociācijās. Mākslinieks strādā dažādās mākslas jomās - zīmējumā, grafikā, glezniecībā, fotogrāfijā, taisa objektus u.c. Pēdējos gados vairākās darbu sērijās Leonards Laganovskis “pētījis” zvaigžņu stāvokļa ietekmi uz zīmīgiem pasaules notikumiem. Maģiskās domāšanas spēks ir, pirmkārt, tās radītajā pārliecībā, ka ir iespējams vienkārši izskaidrot pasaules procesu cēloņus. Otrkārt, šīs domāšanas radītajā šķitumā, ka spējam šos procesus izskaidrot un citkārt pat paredzēt...

21. septembris – 16. oktobris

Pr. - Se. 12.00-18.00

Ģirta Muižnieka izstāde Red shift

Galerija Māksla XO, Elizabetes 14

Ģirta Muižnieka izstāde Red shift Māksla XO galerijā no 21. septembra.

21. septembris – 16. oktobris

Pr.-Se. 12.00-18.00

Tautas tēlotājmākslas studijas Kolorīts 50 gadu jubilejas izstāde

Kultūras un tautas mākslas centrā Ritums, Jauniela 29a

No 14. septembra Kultūras un tautas mākslas centrā Ritums Jaunielā 29A ir apskatāma Tautas tēlotājmākslas studijas Kolorīts 50 darba gadu jubilejas izstāde Acis raugās, dvēsele rada. TTMS Kolorīts dalībnieki šoreiz ir dalījušies ar īpaši personīgām gleznām, kurās galvenais motīvs būs iekšējās pasaules, svarīgo jūtu, sajūtu un dzīves pozīcijas demonstrēšana.

14. septembris – 7. oktobris

Pr.-Sv. 11.00-17.00

LNSO jauno sezonu atklās ar Pētera Vaska obojas koncerta pasaules pirmatskaņojumu

Lielā Ģilde, Amatu 6

Svinot Latvijas valsts simtgadi, 2018. gada 5. oktobrī Lielajā ģildē ar Pētera Vaska opusa – Koncerta obojai un orķestrim – pirmatskaņojumu tiks atklāta Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra jaunā sezona. Koncerts būs īpašs, jo Vaska darbu pirmatskaņojumi Latvijā ir liels retums, un nu Latvijas simtgades atzīmēšana mums devusi šo teju unikālo iespēju piedzīvot Pētera Vaska izvērsta simfoniska opusa piedzimšanu LNSO mītnesvietā Lielajā ģildē. Solo spēlēs Berlīnes filharmoniķu pirmā oboja, izcilais Albrehts Maijers, un pie diriģenta pults redzēsim LNSO māksliniecisko vadītāju un galveno diriģentu – Andri Pogu. Atklāšanā dzirdēsim arī romantisma laika simfoniskās mūzikas lielmeistara Antona Bruknera grandiozo Sesto simfoniju. 6. oktobrī mākslinieki dosies uz Liepāju, lai priecētu klausītājus koncertzālē Lielais dzintars.

5. oktobris

19.00

Aleksandra Čaka memoriālajā dzīvoklī–muzejā izstāde Lieluma ābolā kodējs

Aleksandra Čaka memoriālais dzīvoklis-muzejs, Lāčplēša 48-8

Aleksandra Čaka memoriālajā dzīvoklī-muzejā no š. g. 18. septembra apskatāma izstāde Lieluma ābolā kodējs, kas tapusi sadarbībā ar Pētera Upīša piemiņas muzeju Dobelē un APP Dārzkopības institūtu. Izstādes atvēršana notiks 2018. gada 18. septembrī pulksten 15.00.

18. septembris – 4. novembris

Ot.-Se. 11.00-17.00

Virtozais mūziķis Vjačeslavs Mitrohins 50 gadu skatuves darbības jubileju atzīmēs ar īpašu koncertprogrammu Latvijas simtgadei

VEF Kultūras pils, Ropažu 2

Par muzikālo bandītu dēvētais mūzīķis Vjačeslavs Mitrohins šoruden ir sagatavojis pārsteigumu saviem klausītājiem un savas skatuves darbības 50 gadu jubilejā priecēs ar īpašu koncertprogrammu. Jubilejas koncerts notiks 25. septembrī VEF kultūras pilī, kad Latvijas valsts simtgadē mākslinieks kopā ar draugiem spēlēs latviešu blūzus.

25. septembris

19.30

Silvas Linartes dzīvesstāsta prezentācija

Marka Rotko mākslas centrs, Mihaila 3, Daugavpils

21. septembrī plkst. 15.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā tiks prezentēts mākslinieces Silvas Linartes dzīvesstāsta izdevums un atklāta māksliniecei veltīta piemiņas ekspozīcija Dvēseles ainas.

21. septembris – 4. novembris

Ot., Sv. 11.00-17.00
Tr.-Sv. 11.00-19.00