Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Vieglatlētika

Rimi Rīgas maratonā varēs kvalificēties PČ vecuma grupās

Rimi Rīgas maratons iekļauts starp 175 pasaules maratoniem, kuros iespējams kvalificēties pasaules čempionātam maratonam vecuma grupās. AbbottWMM Wanda jeb Pasaules čempionātu vecuma grupās izveidojusi pasaules sešu lielāko maratonu apvienība Abbott World Marathon Majors, lai skrējējiem vecumā no 40 līdz 80+ gadiem dotu iespēju kvalificēties startam pasaules čempionātā maratonā vecumu grupās.

Zembergs pēc PČ vieglatlētikā: Nākotnē var būt vēl sliktāk © DIENA(7)

Patiesībā Latvijas vieglatlētu ieņemtās vietas pasaules čempionātā vērtējamas pat ar plusa zīmi, ja par atskaites mērauklu ņem pirms sacensībām ieņemtās vietas pasaules rangā. No divpadsmit mūsējiem Dohā tikai četri noslīdēja zemāk, nekā ir viņu vietas rangā. No otras puses, svarīgs atskaites punkts ir sasniegtais rezultāts. Šai ziņā ir krietni bēdīgāk – tikai maratonists Dmitrijs Serjogins sezonas galvenajā startā sasniedza sezonas labāko rezultātu.

Mērķī netrāpīja arī vīri © DIENA(2)

Bez spožuma. Pasaules vieglatlētikas čempionātā Kataras galvaspilsētā Dohā nospraustos mērķus nesasniedza Latvijas vīriešu šķēpmetēji. Rolands Štrobinders ar 81,09 un Gatis Čakšs ar 79,94 metrus tālu metienu neiekļuva divpadsmit labāko pulkā, kuri svētdienas vakarā startēja finālsacensībās. Štrobinderam – 17., bet Čakšam – 21. vieta. Maratonists Dmitrijs Serjogins ar sezonas labāko rezultātu divas stundas un 24 minūtes ieņēma 48. vietu 73 dalībnieku konkurencē. Finišēja 55 maratonisti. Ar svētdienas vakara programmu PČ Dohā beidzās.

Trillerī Dohā lodes grūšanas godalgas tiek izšķirtas centimetra robežās(1)

Visu laiku aizraujošākajās sacensībās lodes grūšanā pasaules čempionātā vieglatlētikā Dohā godalgoto medaļu ieguvēji satilpa vienā centimetrā, bet vēl divi teicami starti padevās par dopingu diskvalificētā trenera Alberto Salazara audzēknēm, Nīderlandes sportistei Sifanai Hasanai izcīnot jau otro uzvaru Dohā, bet vācietei Konstancei Klosterhalfenai finišējot trešajai 5000 metros.

Pēc apelācijas PČ vieglatlētikā tiek pie bronzas

Spānim Orlando Ortegam piešķirta bronzas medaļa pasaules čempionāta vieglatlētikā Dohā 110 metru barjerskrējienā kā godīgas spēles žests pēc tam, kad sportists sākumā finišēja piektais, taču viņu traucēja cits skrējējs, lēmusi sacensību žūrija.

Lailss: Es neesmu Bolts, esmu es pats

Amerikāņu sprinteris Noā Lailss pēc triumfa pasaules čempionāta 200 metru distancē medijiem atklāja, ka viņš nevēlas, lai viņu sauc par Useinu Boltu, kurš savulaik bija vadošais pasaules sprinteris.

Velvere: Jau iesildoties jutu, ka neesmu pilnībā atjaunojusies

Latvijas vieglatlēte Līga Velvere sestdien pirms 800 metru pusfināla skrējiena jau iesildoties jutusi, ka nav pilnībā atjaunojusies no piektdienas startiem, tāpēc skrējienā uzrādītais rezultāts bijis tik zems, sarunā ar Latvijas Vieglatlētikas savienību (LVS) teica sportiste.

Velvere nesasniedz PČ 800 metru finālu

Latvijas skrējēja Līga Velvere sestdien Dohā pasaules čempionātā vieglatlētikā 800 metru distances pusfinālā finišēja pēdējā ar rezultātu divas minūtes un 6,99 sekundes un finālā neiekļuva.

Vairāk Vieglatlētika