Bukša pēc kļūšanas par Eiropas čempioni: Šim panākumam esmu smagi strādājusi

Latvijas sprintere Sindija Bukša neslēpa, ka ir ļoti smagi gatavojusies, lai varētu svinēt uzvaru Eiropas U-23 čempionāta 200 metru skrējienā. Jāatgādina, ka Bukša sestdien Zviedrijā tika kronēta par Eiropas U-23 čempioni 200 metru sprintā. Finālā viņa finišu sasniedza pēc 23,24 sekundēm, kas ir viņas šīs sezonas labākais rezultāts.

Ikauniece uzstāda personīgo rekordu augstlēkšanā un uzvar Latvijas prezidenta balvas izcīņā

Latvijas prezidenta balvas izcīņā vieglatlētikā sestdien Ogrē daudzcīņniece Laura Ikauniece ar jaunu personīgo rekordu augstlēkšanā izcīnīja uzvarētājas kausu, kamēr komandu sacensībās mājiniekiem klājas pieticīgi. Latvijas daudzcīņniece Ikauniece prezidenta balvas izcīņā startē individuālajās disciplīnās un sestdien ar diviem mēģinājumiem pārlēca 1,87 metru atzīmi, par diviem centimetriem apsteidzot igaunieti Greti Udras. Zīmīgi, ka Ikauniecei vajadzēja tikai divus mēģinājumus, lai pārvarētu 1,83, 1,85 un 1,87 metru augstumus, bet pēdējais no tiem kļuva par vieglatlētes jauno personisko rekordu. Ikauniece sacensībās startēs arī 100 metru barjerskrējienā un lodes grūšanā.

Rīgas kausi nākamgad plāno atgriezties galvaspilsētā

Tradicionālās vieglatlētikas sacensības Rīgas kausi nākamgad atgriezīsies Latvijas galvaspilsētā, otrdien pasākumam veltītajā preses konferencē pauda Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs.

Ceturtdienas, 23. maija, vakarā tika atklāta piektā sezona 2015.gadā uzsāktajam skriešanas seriālam Izskrien Rīgu, ko piedāvā Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Vairāk kā 700 dalībnieki vienojās kopīgā skrējienā cauri vienam no Pārdaugavas skaistākajiem parkiem – Arkādijas parkā, informē rīkotāji.

Tet Rīgas maratonā uzvaru svin etiopieši; Prokopčuka un Žolnerovičs nefinišē(11)

Pirmajā Tet Rīgas maratonā, kas ar šo gadu ieguvis Starptautiskās Vieglatlētikas federāciju asociācijas (IAAF) Zelta kvalitātes zīmi, svētdien uzvaras svinēja etiopieši Andualem Belajs Šiferavs un Birke Debele, bet no pašmāju gargabalniekiem pirmajā desmitniekā finišēja Dmitrijs Serjogins, kurš izcīnīja ceļazīmi uz pasaules čempionātu.

Taekvondo cīkstone Tarvida izcīna bronzu pasaules čempionātā

Latvijas taekvondo cīkstone Inese Tarvida sestdien Mančestrā otro reizi karjerā izcīnīja pasaules čempionāta bronzas medaļu. Svara kategorijā līdz 53 kilogramiem 20 gadus vecā Tarvida pirmajā cīņā droši ar 15:4 pārspēja Rumānijas sportisti Liānu Musteatu, bet pēc tam astotdaļfināla cīņā latviete vēl drošāk ar 32:19 pieveica Čarosu Kajumovu no Uzbekistānas.

No simt skrējējiem līdz zelta kvalitātei © DIENA(3)

Jaunā kvalitātes zīmē šīs nedēļas beigās notiks tradicionālais Tet Rīgas maratons, kas ieguvis Starptautiskās Vieglatlētikas savienības (IAAF) Gold Label statusu. Pasākuma direktors Aigars Nords skaidro, ka "zelta prasības" maratona rīkotāji izpildījuši jau pērn, tāpēc arvien pieaugošais dalībnieku pulks var rēķināties ar tikpat augsta līmeņa organizāciju trasē un ārpus tās.