Berlīnes maratonā uzstādīts jauns pasaules rekords

Kenijietis Eliuds Kipčoge svētdien Berlīnes maratonā izcīnīja uzvaru ar jaunu pasaules rekordu, 42,195 kilometru distanci veicot divās stundās, minūtē un 39 sekundēs. Patlaban 33 gadus vecais olimpiskais čempions Kipčoge iepriekšējo pasaules rekordu, kas piederēja viņa tautietim Denisam Kimeto, pārspēja par minūti un 18 sekundēm. Arī Kimeto pasaules rekordu 2014. gadā sasniedza Berlīnē, kur allaž tiek sasniegti augstvērtīgi rezultāti, jo trase ir līdzena un piemērota ātriem skrējieniem.

Pasaules čempionāta bronzas medaļnieks 800 metros Bets pieķerts EPO lietošanā

Pērn pasaules čempionātā vieglatlētikā bronzas medaļu 800 metru skrējienā izcīnījušais kenijietis Kipjegons Bets pieķerts eritropoetīna jeb EPO lietošanā. Pašlaik 20 gadus vecais Bets jau pirms divām nedēļām saņēma diskvalifikāciju par attiekšanos no dopinga testa, bet pēc vēl viena pārkāpuma nākšanas gaismā viņam draud četru gadu diskvalifikācija.

Vilšanās galvenajā startā © DIENA(5)

Zem savu spēju robežām. Šķēpmetēja Madara Palameika izcīnīja augstāko – 9. vietu – Latvijas komandā Eiropas vieglatlētikas čempionātā (EČ) Berlīnē, taču gandarījuma sajūtas vietā sportiste ar grūtībām slēpa sarūgtinājuma asaras. Rezultāts 57,98 metri ir patālu no Madaras patiesā varējuma. Līdzīgas sajūtas pēc sacensībām nedēļas nogalē bija gandrīz visiem pārējiem Latvijas vieglatlētiem.