Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Eiropa

Francija aktivizē bezvienošanās Brexit rīcības plānu

Francijas valdība aktivizējusi plānus, lai risinātu bezvienošanās Brexit radītās sekas, ceturtdien pavēstīja premjerministrs Eduārs Filips. Tas, ka no šādas situācijas izdosies izvairīties, kļūst arvien mazāk ticams, uzskata Francijas valdības vadītājs.

Nākamais balsojums par Brexit līgumu - 29. janvārī

Lielbritānijas parlaments, kā sagaidāms, 29. janvārī pēc jaunām debatēm par valdības plānu un iespējamiem papildinājumiem atkal balsos par Brexit. Pārstāvju palātas līdere Andrea Ledsoma ceturtdien paziņoja parlamentam, ka šis datums ir noteikts kā pilna debašu un balsojuma diena.

Times: ES apsver iespēju Brexit atlikt uz nākamo gadu(3)

Eiropas Savienības (ES) amatpersonas izskata plānus par Brexit atlikšanu līdz nākamajam gadam, Vācijai un Francijai dodot mājienus par iespēju pagarināt izstāšanās sarunas, ņemot vērā politiskās jukas Lielbritānijā, vēsta laikraksts The Times.

ES prasa viest skaidrību par Brexit © DIENA(3)

Eiropas Savienība (ES) intensificēs gatavošanos Apvienotās Karalistes aiziešanai no bloka bez vienošanās pēc tam, kad britu parlaments otrdien pārliecinoši noraidīja premjerministres Terēzas Mejas panākto šķiršanās vienošanos ar Briseli. Trešdien vēlu vakarā likumdevēji balsoja par uzticību Mejas valdībai, un valdība, kā to arī liecināja prognozes pirms tam, balsojumu izturēja. Nu Mejai ar steigu jādomā, kā rīkoties tālāk. ES un bloka dalībvalstu līderi ir aicinājuši britus beidzot noformulēt, ko tad viņi īsti vēlas.

Mejas amats pēc sakāves parlamentā atkal deputātu rokās © DIENA(3)

Pēc tam, kad Lielbritānijas parlamenta apakšpalāta nobalsoja pret premjeres Terēzas Mejas valdības virzīto Brexit vienošanos, arī pašas Mejas palikšana amatā atkal ir uz jautājuma zīmes. Trešdienas vakarā plkst. 21 pēc Latvijas laika notiks balsojums par neuzticības izteikšanu premjerei.

Timošenko aicina mainīt Ukrainas konstitūciju(2)

Ukrainas ekspremjere un viena no prezidenta vēlēšanu cīņas favorītēm partijas Batkivščina priekšsēdētāja Jūlija Timošenko pirmdien ierosinājusi pēc martā gaidāmajām vēlēšanām mainīt valsts konstitūciju. Viņa arī paudusi atbalstu valsts dalībai NATO.

Meja aicina likumdevējus atbalstīt Brexit vienošanos © DIENA(5)

Apvienotās Karalistes parlamenta Pārstāvju palātas locekļi otrdien balsos par premjerministres Terēzas Mejas panākto Brexit vienošanos, bet nekas neliecina, ka vairākums likumdevēju to varētu atbalstīt. Meja vakar brīdināja, ka negatīvs balsojums var novest pat pie Brexit atcelšanas, kas būtu pretrunā ar Lielbritānijas pilsoņu pausto vēlmi pamest Eiropas Savienību (ES). Daļa parlamenta locekļu nav atmetuši cerības panākt, ka tiek sarīkots atkārtots referendums par valsts turpmāku dalību ES, no kura britiem būtu oficiāli jāizstājas pēc nepilniem diviem mēnešiem – 29. martā. Taču tagad nav skaidrs, vai tas patiešām notiks.