Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Eiropa

Kemnicā protestē pret Merkeles vizīti(5)

Vācijas austrumu pilsētas Kemnicas ielās piektdien izgāja vairāki tūkstoši demonstrantu, protestējot pret federālās kancleres Angelas Merkeles vizīti, kas notika vairākus mēnešus pēc plašām nekārtībām šajā pilsētā.

Dombrovskis: Itālijas budžeta projekts pārkāpj ES noteikumus(7)

Itālijas valdība ar savu 2019.gada budžeta projektu atklāti pārkāpj noteikumus, par ko vienojušās eirozonas valstis, intervijā laikrakstam Il Sole 24 Ore piektdien norādījis Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents Valdis Dombrovskis, piebilstot, kas tas Itālijai draud ar procedūru par pārmērīgu parādu.

Terēzu Meju asi kritizē par Brexit vienošanos © DIENA(3)

Apvienotās Karalistes premjerministrei Terēzai Mejai aiz muguras ir viena no murgainākajām dienām amatā, kurā viņa stājās 2016. gada vasarā pēc britu lēmuma pamest Eiropas Savienību (ES). Ceturtdien viņas vadīto ministru kabinetu pameta četri tā locekļi, kuru vidū bija arī sarunvedējs ar ES Dominiks Rābs, protestējot pret Lielbritānijas un ES šķiršanās vienošanās projektu. Meja par trešdien valdībā atbalstīto dokumentu saņēma pārmetumu krusu no parlamenta locekļiem, kuriem vēl būs jābalso par vienošanos.

Ietekmīgs deputāts pieprasa balsot par neuzticību Mejai(2)

Lielbritānijas parlamenta Konservatīvo partijas deputāts un Brexit radikālo atbalstītāju deputātu kopas - Eiropas izpētes grupas (ERG) - līderis Džeikobs Rīss-Mogs ceturtdien pieprasījis rīkot balsojumu par neuzticības izteikšanu premjerministrei Terēzai Mejai.

Leiboristi aicina Meju atsaukt saskaņoto Brexit vienošanos(3)

Opozīcijā esošo leiboristu līderis Džeremijs Korbins ceturtdien aicinājis Lielbritānijas premjerministri Terēzu Meju atsaukt viņas saskaņoto "puscepto" vienošanos par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), brīdinot, ka pretējā gadījumā parlaments to noraidīs.

Itālija ignorē ES budžeta prasības © DIENA(1)

Eiropas Komisija (EK) izvērtēs Itālijas valdības šonedēļ iesniegto 2019. gada valsts budžeta pārstrādāto plānu un dos savu vērtējumu 21. novembrī. Visticamāk, EK nebūs apmierināta, jo valdošie politiķi Romā nav atkāpušies no ieceres ievērojami palielināt budžeta izdevumus, lai izpildītu dāsnos priekšvēlēšanu solījumus.

Ministri atbalsta Mejas virzīto Brexit vienošanos

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja trešdien paziņojusi, ka kabineta locekļi pēc vētrainām debatēm tomēr piekrituši viņas saskaņotajam vienošanās projektam par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES).

Noteikti cenu griesti telefonsarunām ES valstīs

Pārrobežu zvani Eiropas Savienības (ES) iekšienē nedrīkstēs būt dārgāki par 19 centiem minūtē, bet īsziņas - par 6 centiem, paredz Eiropas parlamentā trešdien pieņemtie telekomunikāciju noteikumi.