Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Eiropa

Kritizē spiegu šefa pārcelšanu citā krēslā © DIENA(3)

Vācijas presē negatīvu vērtējumu izpelnījies valdības lēmums pārcelt citā amatā, nevis atlaist iekšējā izlūkdienesta – Konstitūcijas aizsardzības biroja (BfV) – priekšnieku Hansu Georgu Māsenu. Viņa vadītā dienesta darbs un paša rīcība jau agrāk tikusi kritizēta, bet Māsenam liktenīgi kļuva izteikumi, kuros viņš apšaubīja labējo ekstrēmistu uzbrukumus ārzemniekiem protestu laikā Kemnicas pilsētā, un aizdomas par BfV šefa simpātijām pret galēji labējo partiju Alternatīva Vācijai (AfD). Jautājums par viņa iespējamo atlaišanu radīja jaunu saspīlējumu kancleres Angelas Merkeles vadītajā konservatīvo un sociāldemokrātu koalīcijas valdībā.

Sāk tiesāt Zviedrijas Akadēmijas seksa skandālā iesaistīto Arno(1)

Trešdien Stokholmā sāk tiesāt valsts kultūras norišu prominenci Žanu Klodu Arno, kurš atrodas Zviedrijas Akadēmijas reputāciju sašūpojušā seksuālās varmācības un finanšu pārkāpumu skandāla centrā. Pēc skandāla izraisīšanās Zviedrijas Akadēmija paziņoja, ka šogad nepiešķirs Nobela prēmiju literatūrā. Arno Stokholmas apgabaltiesā jāatbild uz divām apsūdzībām par kādas sievietes izvarošanu 2011. gadā.

Vācijas izlūkdienesta šefs zaudē amatu(5)

Vācijas Konstitūcijas aizsardzības biroja (BfV) vadītājs Hanss Georgs Māsens atlaists no amata sakarā ar viņa izteikumiem par nesenajiem ultralabējo protestiem Kemnicas pilsētā, paziņoja valdība.

Atbrīvots viens no Kemnicas slepkavības lietā aizdomās turētajiem

Otrdien no apcietinājuma atbrīvots irākietis, kurš tika aizturēts saistībā ar Vācijas pilsoņa noduršanu 26.augustā Kemnicā, Saksijas federālajā zemē, pavēstīja viņa advokāts. Kemnicas tiesa likusi atbrīvot vīrieti, kad ticis pārskatīts viņa apcietinājuma statuss, sacīja 22 gadus vecā vīrieša advokāts.

Orbāns un Putins runās par enerģētiku © DIENA(20)

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns otrdien ieradīsies oficiālā vizītē Krievijā, lai tiktos ar šīs valsts prezidentu Vladimiru Putinu. Abu līderu sarunas galvenā tēma būšot jauns ilgtermiņa līgums par Krievijas gāzes piegādi Ungārijai un citi kopīgi enerģētikas projekti. Šī būs Putina un Orbāna otrā tikšanās divu mēnešu laikā, un tā vēlreiz apliecinās viņu ciešo draudzību par spīti tam, ka Eiropas Savienība (ES) jau vairākus gadus īsteno sankciju politiku pret Krieviju saistībā ar tās agresīvo ārpolitiku.