Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Eiropā

Berlīnē paredzētā AfD demonstrācija draud izvērsties vardarbībā(2)

Vācijas galvaspilsētas ielās šodien izies tūkstošiem eiroskeptiķu partijas Alternatīva Vācijai (AfD) atbalstītāju un viņu pretinieku, raisot bažas par iespējamo vardarbību. Lai pārliecinātos, cik eksplozīva situācija var izveidoties, pietiek paraudzīties uz plānoto pasākumu karti.

Galīgie rezultāti: Īri iestājas par abortu regulējuma liberalizāciju © DIENA(1)

Jautājums par abortus regulējošo likumu liberalizāciju Īrijā nu ir izšķirts - oficiālie rezultāti apstiprina to, ko jau sestdienas rītā liecināja balsotāju aptauju dati - ar 66,4% balsu "par" īri izvēlējušies atteikties no tā dēvētā konstitūcijas astotā labojuma, kas faktiski liedza veikt abortus. Izņēmums bija tikai gadījumi, kad grūtniecība apdraud sievietes dzīvību vai sieviete ir pašnāvības riska grupā.

Pirmie rezultāti: Īri nobalso par abortu regulējuma liberalizāciju © DIENA(1)

Provizoriskajiem rezultātiem apstiprinot to pašu, ko liecināja balsotāju aptaujas, proti, ka vairākums īru nobalsojuši par atteikšanos no konstitūcijas astotā labojuma un iestājušies par abortus regulējošo likumu liberalizāciju, Īrijas premjers Leo Varadkars apsveicis valsts iedzīvotājus ar "kluso revolūciju", kas panāks "modernu konstitūciju modernai valstij".

Berlīne ar bažām gatavojas AfD demonstrācijai(7)

Vācijas galvaspilsētas ielās svētdien gatavojas iziet tūkstošiem eiroskeptiķu partijas Alternatīva Vācijai (AfD) atbalstītāju un viņu pretinieku, raisot bažas par iespējamo vardarbību. Lai pārliecinātos, cik eksplozīva situācija var izveidoties, pietiek paraudzīties uz plānoto pasākumu karti.

Vācijā izmeklē patvēruma piešķiršanu © DIENA(1)

Vācijas iekšlietu ministrs Horsts Zēhofers ir nonācis kritikas krustugunīs pēc plaši izskanējušajām apsūdzībām, ka vairākas Federālās migrācijas un bēgļu lietu pārvaldes (BAMF) reģionālās nodaļas masveidā ir apmierinājušas migrantu lūgumus pēc patvēruma, neievērojot visas oficiālās procedūras. Atsevišķos gadījumos pat ir aizdomas par koruptīvu BAMF darbinieku rīcību.

Deutsche Bank likvidēs vairāk nekā 7000 darbvietu

Grūtībās nonākusī Vācijas banka Deutsche Bank ceturtdien paziņoja, ka likvidēs vairāk nekā 7000 darbvietu un būtiski samazinās investīciju aktivitātes, tādējādi cenšoties uzlabot savu finansiālo stāvokli.

Makrons pie Putina grib glābt kodolvienošanos © DIENA(5)

Eiropas līdera lomu noskatījušais Francijas prezidents Emanuels Makrons ceturtdien un piektdien viesosies Krievijā, kur piedalīsies Sanktpēterburgas Starptautiskajā ekonomikas forumā un tiksies ar šīs valsts prezidentu Vladimiru Putinu.

Francijas premjers atceļ vizīti Izraēlā

Francijas premjerministrs Eduārs Filips atcēlis nākammēnes plānoto braucienu uz Izraēlu, lēmumu skaidrojot "iekšzemes darba grafika iemesliem", trešdien pavēstīja viņa birojs.