Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Eiropa

Brexit tuvākajos gados neietekmēs studiju izmaksas jauniešiem no Latvijas

Eiropas Savienības (ES) pilsoņiem, tātad arī Latvijas pilsoņiem, kuri Lielbritānijā uzsākuši vai uzsāks studijas 2019./2020. mācību gadā un 2020./2021. mācību gadā, studiju maksa un pieeja studiju kredītam saglabājas līdzšinējā kārtībā. Šajā periodā mācību maksa ES pilsoņiem būs tāda pati kā Apvienotās Karalistes studentiem. Studiju maksa iepriekšējā līmenī saglabāsies visu studiju programmas laiku, informē Ārlietu ministrija.

Stambulu satricinājusi 5,8 magnitūdas stipra zemestrīce

Spēcīgajai 5,8 magnitūdu zemestrīcei, kas ceturtdien satricināja Turcijas lielāko pilsētu Stambulu, sekojuši teju 200 pēcgrūdieni, pavēstīja amatpersonas, norādot, ka ievainoti 34 cilvēki un vairāki desmiti evakuēti, turklāt drošības apsvērumu dēļ slēgtas 14 skolas.

Kurcs atkal tēmē uz kanclera krēslu © DIENA(3)

Austrijas vēsturē jaunākais kanclers Sebastians Kurcs varētu atgriezties pie varas pēc svētdien notiekošajām parlamenta ārkārtas vēlēšanām. Tās nācās izsludināt pēc tam, kad pavasarī korupcijas skandāla dēļ krita Kurca vadītā konservatīvo un galēji labējo koalīcija.

Džonsons zaudē vēl vienā balsojumā parlamentā(1)

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons ceturtdien zaudējis vēl vienā balsojumā parlamentā, kurš noraidījis valdības lūgumu uz trim dienām apturēt darbu, lai Konservatīvā partija varētu noorganizēt savu ikgadējo kongresu.

Thomas Cook palicis parādā prāvas summas kūrortu viesnīcām(4)

Bankrotējušais Lielbritānijas tūrisma operators Thomas Cook palicis parādā miljoniem eiro kūrortu viesnīcām. Thomas Cook īstenoja praksi, atbilstoši kurai viesnīcu rēķinus apmaksāja vien 90 dienas pēc viesu aizbraukšanas, tādējādi šobrīd rodas jautājumi par vērienīgajām parādu summām, kas uzkrātas noslogotajā vasaras sezonā, vēsta informācijas avoti.

Augstākās tiesas pēriens Džonsonam © DIENA(1)

Smagāko sakāvi savā īsajā valdīšanas laikā piedzīvojis britu premjerministrs Boriss Džonsons. Apvienotās Karalistes Augstākā tiesa otrdien paziņoja, ka Džonsona lēmums pārtraukt parlamenta darbību ir bijis pretlikumīgs. Opozīcijas partijas pieprasījušas premjera demisiju, bet parlaments pēc darbības atsākšanas varētu lemt par Brexit atlikšanu, ja valdībai neizdosies vienoties ar Eiropas Savienību (ES) par jaunu izstāšanās vienošanos.