Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Ziņas

Krīzes vēl nav, bet jābūt modriem © DIENA(3)

Ekonomiskās izaugsmes atgriešanās Latvijā vērojama jau kopš šīs desmitgades sākuma un eksperti saskata iespējas vēl tālākai izaugsmei, tomēr jāņem vērā, ka mūsu valsts tautsaimniecība nav autonoma no pārējās pasaules norisēm un situācija dažādās valstīs ir stipri atšķirīga.

Strauji pieaugusi Latvijas dzelzceļa vērtība

Pagājušajā gadā VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) vērtība pieaugusi līdz 318,84 miljoniem eiro, ierindojot LDz starp 15 vērtīgākajiem uzņēmumiem Latvijā. Par to liecina laikraksta Dienas Bizness un uzņēmuma Lursoft IT veidotais Latvijas lielāko uzņēmumu TOP500.

No krājkases līdz ieguldījumu fondiem © DIENA

Latvijas ekonomiskās situācijas attīstība un ar to saistītās iedzīvotāju maksātspējas izmaiņas ir radījušas labvēlīgu augsni tam, lai vismaz Latvijas iedzīvotāju daļa varētu finanšu līdzekļus atvēlēt ne tikai lielākiem pirkumiem, bet arī kaut ko uzkrāt nebaltai dienai.

Lidostā Rīga notiks jaunuzņēmumu pieredzes pasākums(1)

Ceturtdien, 29. novembrī, dienu pirms tehnoloģiju, startup, politikas un dzīvesstila festivāla Digital Freedom Festival atklāšanas, Magnetic Latvia biznesa centrā starptautiskajā lidostā Rīga pirmo reizi notiks jaunuzņēmumu pieredzes pasākums Startup Bootcamp powered by Magnetic Latvia, ko organizē Magnetic Latvia sadarbībā ar Digital Freedom Festival.

MADARA Cosmetics akciju ienesīgums gada laikā sasniedzis 24%

Lielākā kosmētikas ražotāja Latvijā MADARA Cosmetics akciju ienesīgums Nasdaq Riga alternatīvajā vērtspapīru tirgū First North gada laikā sasniedzis 24%, atzīmējot uzņēmuma gada jubileju kopš iesaistes biržā, informē uzņēmuma valdes loceklis Uldis Iltners.

Latvijas valsts pārvaldes virtuālās asistentes rīks uzvar starptautiskā konkursā

Trešdien, 21. novembrī Uzņēmumu reģistra (UR) kvalitātes vadības sistēma ieguva balvu starptautiskā konkursā The International Quality Awards 2018 par izcilu rezultātu sniegšanu kategorijā Inovāciju ieviešana, izmantojot kvalitātes metodes (Innovation through Quality Methods) sabiedrisko pakalpojumu jomā. Viens no projekta rīkiem ir Latvijas uzņēmējiem pazīstamā virtuālā asistente UNA.

Škoda varētu apstrīdēt elektrovilcienu iepirkuma rezultātus(2)

Viens no pretendentiem konkursā par jauno elektrovilcienu piegādi Škoda Vagonka pēc rezultātu pasludināšanas, proti, ka vilcienus Latvijai piegādās spānijas uzņēmums Talgo, paudis neizpratni un apsver iespēju vērsties Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB) ar sūdzību.

Rīgā ierodas pirmais konteinervilciens no Siaņas(16)

Rīgas ostā šonakt ieradās pirmais konteinervilciena sastāvs no Ķīnas pilsētas Siaņas. Tas vienlaikus ir 1000. konteinervilciens, kas nosūtīts no Siaņas Starptautiskā tirdzniecības un loģistikas parka, un pirmais šī vilciena sastāvs, kas vests kravas ekspresvilciena maršrutā Minska-Rīga, vēsta uzņēmums Latvijas dzelzceļš (LDz).

Lai kļūtu stiprāki un viedāki © DIENA

Inovāciju ieviešana un moderno tehnoloģiju attīstība – tās ir divas tēmas, par kurām pēdējā laikā tiek bieži diskutēts, uzsverot, ka bez inovācijām un tehnoloģijām mūsdienās ir grūti iztikt daudziem uzņēmumiem, gandrīz visām tautsaimniecības nozarēm, kā arī valstij kopumā.

Inflācija turas virsotnē © DIENA(3)

Patēriņu cenu frontē oktobris Latvijai bijis bez ievērojamām pārmaiņām. Līdzīgi kā mēnesi iepriekš, gada inflācijas rādītājs valstī sasniedzis 3,2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Tādējādi inflācijas rādītājs turpina atrasties tuvu savam pēdējās piecgades maksimumam, un tie ir 3,4%, kas tika sasniegti pagājušā gada martā un aprīlī.

FKTK soda Grindeks un Rīgas kuģu būvētavu

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) par Finanšu instrumentu tirgus likuma pārkāpumiem piemērojusi naudas sodus AS Grindeks un AS Rīgas kuģu būvētava, portālu Diena.lv informēja FKTK.

Tildes mašīntulks uzvar pasaules mēroga sacensībās(3)

Latvijas uzņēmuma Tilde izstrādātais jaunākais mašīntulks uzvarējis starptautiskās mašīntulkošanas sacensībās. Par to tika paziņots trešajā pasaules mašīntulkošanas konferencē WMT2018, kas nedēļas nogalē noslēdzās Briselē, Beļģijā, portālu Diena.lv informē Tilde pārstāve Annija Spēka.