Abū Dabī tūres pirmajā posmā Skujiņš iesaistās atrāvienā un uzvar starpfinišu

Trešdien Apvienotajos Arābu Emirātos startējis pasaules tūres daudzdienu velobrauciens Abu Dahbi tour. Pirmajā posmā lielās grupas finiša spurtā uzvaru izcīnīja Eiropas čempions Aleksanders Kristofs, bet vienīgais Latvijas pārstāvis šajās sacensībās Toms Skujiņš (Trek – Segafredo) iesaistījās atrāvienā, triumfēja starpfinišā un finišēja 64. vietā.

Skujiņš noslēdzis Dubaijas tūri; startējuši arī Bogdanovičs un Saramotins

Sestdien starptautiskās sacensības aizvadījuši kopumā trīs Latvijas elites šosejas riteņbraucēji. Dubai Tour daudzdienu velobrauciena noslēdzošajā posmā 102. pozīcijā ierindojās Toms Skujiņš, bet par tūres uzvarētāju kļuva itālietis Elia Viviani. Māris Bogdanovičs finišēja 91. vietā International La Provence velobrauciena priekšpēdējā posmā, bet Aleksejs Saramotins startēja UCI 1. kategorijas sacensībās Spānijā, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Kavendišam pirmā uzvara Dubaijas tūrē; Skujiņš darbojas komandas interesēs

Ceturtdien aizvadīts Dubai Tour velobrauciena trešais posms, kurā nepārspēts palika Dimension Data komandas britu sprinteris Marks Kavendišs, bet kopvērtējumā vadību pārņēma Quick – Step Floors komandas riteņbraucējs Elia Viviani. Toms Skujiņš paveica labu darbu komandas interesēs, pats, pēc velosipēda tehniskā defekta pēdējos trijos kilometros, finišējot 104. vietā, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Uzvaras garšu izjutušais Skujiņš otrdien uzsāk Dubaijas tūri

Trek – Segafredo komandas un Latvijas elites izlases riteņbraucējs Toms Skujiņš otrdien uzsāks UCI HC kategorijas daudzdienu velobraucienu Dubai Tour. Sacensībās iekļauti kopumā pieci posmi, bet par uzvaru kopvērtējumā iespējas cīnīties būs sprinteriem, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Neilands izcīna astoto vietu Herald Sun Tour kalnu posmā

Augstu rezultātu Austrālijā notiekošajā UCI 1. kategorijas daudzdienu velobrauciena Herald Sun Tour sestdien sasniedzis Latvijas čempions grupas braucienā Krists Neilands, kurš izcīnīja astoto vietu 218 kilometru garajā sacensību trešajā posmā ar finišu kalnā, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Blūms pievienojas Nīderlandes MTB komandai CST Sandd Amercian Eagle

Aizvadītā gada Pasaules kausa ieguvējs kalnu riteņbraukšanas (MTB) Olimpiskajā krosā (XCO) U23 vecuma grupā Mārtiņš Blūms noslēdzis divu gadu līgumu ar vienu no pasaulē spēcīgākajām UCI MTB elites komandām CST Sandd Americian Eagle. Jaunās vienības sastāvā cēsinieks aizvadīs pirmo sezonu elites grupā Pasaules kausa izcīņā, kā arī citās augsta mēroga sacensībās.

Veterānam Ķiksim lielisks sniegums UCI elites treka sacensībās Beļģijā

Titulētais Latvijas treka riteņbraucējs Ainārs Ķiksis guvis vērā ņemamus panākumus UCI C1 kategorijas sacensībās Beļģijas pilsētas Gentes trekā. Evelo team komandas sportists svētdien palika nepārspēts keirinā, bet dienu iepriekš izcīnīja otro vietu sprintā. Sacensībās startēja arī Vitālijs Korņilovs, kuram nedaudz pietrūka līdz iekļūšanai omniuma pamatsacensībās.

Smukulis Gabonā sekmē komandas biedra uzvaru un ielaužas labāko desmitniekā

Latvijas elites šosejas riteņbraucējs Gatis Smukulis Gabonā notiekošajā UCI 1. kategorijas daudzdienu velobrauciena La Tropicale Amissa Bongo otrajā posmā sekmēja komandas biedra Berntona Džonsa izcīnīto uzvaru, pats tiekot ierindots 62. pozīcijā. Pateicoties aktīvam sniegumam abos pirmajos posmos, Smukulis kopvērtējumā atrodas astotajā vietā.

Smukulis sezonu iesāk ar 16. vietu Gabonas velobrauciena posmā

Pirmdien Āfrikas valstī Gabonā sākās septiņu dienu garais UCI 1. kategorijas daudzdienu velobrauciens La Tropicale Amissa Bongo. Pirmajā posmā 16. vietā finišēja Delko Marseille Provence KTM komandas Latvijas riteņbraucējs Gatis Smukulis, kuram šis bija pirmais starts 2018. gadā.

SEB MTB čempions Priževoits: Nevar nopirkt laimi, bet var nopirkt velosipēdu, un tas jau ir ļoti tuvu

Sācies jauns gads, pirms kura katrs no mums ir nospraudis sev kādu mērķi, ko paveikt. Starpsezonas periodā uz lielo sarunu Igo Japiņa sporta aģentūra aicināja 2017. gada SEB MTB maratona Virši – A distances čempionu Jāni Priževoitu, kurš pastāstīja vairāk par savu ienākšanu riteņbraukšanā, pirmajām sacensībām, izaugsmi, ceļu pretim triumfam un citām interesantām lietām.

Štrombergs vēl joprojām neziņā par savu nākotni(1)

Divkārtējais olimpiskais čempions BMX riteņbraukšanā Māris Štrombergs vēl joprojām ir neziņā par savu nākotni un kā vienīgo mērķi, kā dēļ varētu turpināt savu karjeru, uzskata 2020.gada Tokijas olimpiskās spēles, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Sporta studija atklāja valmierietis.

Saramotins: Ar Saganu esam raksturā ļoti līdzīgi

Apmeklējot pasaules tūres komandas Bora – hansgrohe prezentācijas pasākumu, Latvijas Riteņbraukšanas federācija nelaida garām iespēju uz sarunu aicināt šīs vienības Latvijas sportistu Alekseju Saramotinu. Sarunā Aleksejs pastāstīja nākamā gada sacensību kalendāru, veikumu aizvadītajā sezonā, attiecībām ar pasaules riteņbraukšanas zvaigzni Peteru Saganu un citām lielām.

Dodiet darbarīkus, un riteni saliks no nulles © DIENA

Patiešām žēl, ka avīzes formāts ierobežo intervijas garumu. Latvijas pieredzes bagātākais velomehāniķis Arkādijs Svece, kurš 21. decembrī saņems Latvijas Gada balvu sportā par mūža ieguldījumu, tik aizraujoši stāsta par riteņbraukšanā piedzīvoto, ka pāris stundu sarunas aizritēja gandrīz vai vienā elpas vilcienā. Daudz interesantu notikumu palika ārpusē, tāpēc ievadam jāliek punkts, lai pēc iespējas vairāk būtu no Arkādija stāstītā.

Štrombergs: ja nav motivācijas, nav jēgas braukt(5)

Šobrīd leģendārākā Latvijas BMX sportista Māra Štromberga ikdiena paiet ASV, taču divkārtējais olimpisko spēļu čempions BMX riteņbraukšanā vīriešiem bieži ir Latvijā. Vienā no nesenajām viesošanās reizēm Māris testēja Maxxis riepas, sniedza padomus jaunajiem BMX sportistiem, kā arī dalījās pārdomās par savu nākotni lielajā sportā.