Otrdiena, 19. marts
Jāzeps, Juzefa

Neilands izcīna 21. vietu prestižā Tirreno – Adriatico kopvērtējumā

Svētdien ar Toma Skujiņa komandas biedra Džonotana Milana uzvaru Itālijā noslēdzies prestižais UCI pasaules tūres daudzdienu velobrauciens Tirreno – Adriatico. Tūres kopvērtējumā uzvarēja dānis Jonass Vingegords, bet no abiem Latvijas riteņbraucējiem Krists Neilands izcīnīja respektablo 21. pozīciju, kamēr Tomam Skujiņam 45. pozīcija, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Krīgers lietainā sacīkstē izcīna sezonas pirmo uzvaru

Latvijas labākais elites BMX braucējs Kristens Krīgers svētdien Francijā Sarrians trasē izcīnīja uzvaru UCI C1 kategorijas BMX otrās dienas sacensībās. Trešo vietu elites grupā tikmēr ieguva Krīgera treniņu partneris Rinalds Jānis Kārkliņš, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Skujiņš izcīna augsto astoto vietu Etoile de Bessèges solo braucienā

Svētdien Francijā Latvijas profesionālais šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš 129 dalībnieku konkurencē izcīnīja astoto vietu Etoile de Bessèges daudzdienu velobrauciena noslēdzošajā posmā – solo braucienā. Tūres kopvērtējumā triumfēja Skujiņa komandas biedrs Mads Pedersens.

Skujiņš trešdien Francijā uzsāks jauno sacensību sezonu

Latvijas un Baltijas valstu pirmais numurs pasaules rangā Toms Skujiņš trešdien Francijā uzsāks UCI 1. kategorijas daudzdienu velobraucienu Etoile de Bessèges. Ievērojamu pastiprinājumu piedzīvojušās komandas Lidl – Trek latviešu riteņbraucējam šis būs sezonas pirmais starts, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Pētersone divreiz sešiniekā ASV čempionāta posma sacensībās BMX

Latvijas elites čempione Vineta Pētersone (Silvas ziķeri) aizvadītās nedēļas nogalē Fīniksā startēja ASV čempionāta posmā BMX. Pirmās dienas sacensībās 19 dalībnieču konkurencē latviete izcīnīja sesto vietu, kamēr trešās dienas sacensībās tika gūta ceturtā pozīcija, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Liepiņš sezonu sāk ar 24. vietu Santos Tour Down Under 1. posmā

Latvijas profesionālais šosejas riteņbraucējs Emīls Liepiņš otrdien Austrālijā finišēja lielajā grupā un ieņēma 24. vietu pasaules tūres daudzdienu velobrauciena Santos Tour Down Under pirmajā posmā. Uzvaru svinēja mājinieks Sems Velsfords, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Liepiņš otrdien Austrālijā uzsāks jauno pasaules tūres sezonu

Ar 144 kilometru garu pirmo posmu Austrālijā otrdien startēs sezonas pirmais pasaules tūres daudzdienu velobrauciens vīriem – Santos Tour Down Under. Sacensībās piedalīsies arī Latvijas un Baltijas čempions Emīls Liepiņš, kuram šīs būs debijas sacensībās Nīderlandes komandā Team dsm-firmenich PostNL, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Zēbolds kvalificējies izšķirošajām atlases sacensībām uz Parīzes OS

Latvijas vadošais BMX frīstaila meistars Ernests Zēbolds spējis iekļūt Parīzes Olimpisko spēļu kvalifikācijas sērijas sacensībās. Tām kvalificējušies 24 labākie sportisti, kas sacentīsies par sešām vietām uz četrgades nozīmīgāko sporta forumu. Izšķirošās sacensības norisināsies maijā Ķīnā un jūnijā Ungārijā, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Brezā-Bušē uzvar sprintā; Latvijas biatlonistes beigu galā

Francijas biatloniste Žistīne Brezā-Bušē ceturtdien Šveicē izcīnīja uzvaru Pasaules kausa biatlonā trešā posma 7,5 kilometru sprintā, kamēr Latvijas sportistes Annija Keita Sabule un Sandra Buliņa bija attiecīgi 79. un 82.pozīcijā.

Vienības brauciens nākamgad nedēļu ātrāk; Valkā Ziemeļvalstu čempionāts

Savu sacensību kalendāru 2024. gadam publicējusi Igo Japiņa sporta aģentūra. Gada vērienīgākie velo svētki – “Elektrum” Latvijas Riteņbraucēju Vienības brauciens – norisināsies nedēļu ātrāk kā ierasts. Sigulda tūkstošiem braukt gribētāju uzņems 24. un 25. augustā. Tikmēr Latvijas Valsts mežu MTB un Gravel maratona Valkas/Valgas posmā notiks Latvijas, Igaunijas un Ziemeļvalstu čempionāts Gravel riteņbraukšanā.

Parīzes Olimpiādē redzēsim divus Latvijas šosejas riteņbraucējus

Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF) saņēmusi oficiālu apstiprinājuma vēstuli no Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības par sportistu izcīnītajām kvotām dalībai Parīzes olimpisko spēļu šosejas riteņbraukšanas sacensībās. Gan vīriem, gan dāmām mūsu valsti pārstāvēs pa vienam šosejas riteņbraucējam. Dāmām vēsturisko ceļa zīmi nopelnījusi Anastasija Karbonāri, vēsta LRF.

Latvijas BMX braucējiem panākumi ASV čempionāta sacensībās Rokhilā

ASV čempionāta sacensībās Rokhilā Junioru meiteņu grupā uzvarēja pasaules čempione Veronika Monika Stūriška, kura abās iepriekšējās dienās sekmīgi startēja arī dāmu elites konkurencē. U23 konkurencē TOP3 spēja iekļūt arī – Kārlis Pedraudzis un Mārtiņš Emīls Treimanis, bet jelgavnieks Ģirts Jonkus triumfēja krūzeros, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Blūms sezonas izskaņā Pasaules rangā ieņem 12. vietu

Aktuālajā Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) MTB rangā Baltijas valstu pirmais numurs Mārtiņš Blūms zaudējis vienu pozīciju un tagad ieņem 12. vietu. Olimpiskajā nāciju rangā Latvija atrodas 21. pozīcijā, kas arī pēc šī kritērija dotu vienu vietu uz Parīzes Olimpiskajām spēlēm, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Stūriška izcīna otro vietu Pasaules kausa kopvērtējumā

Sestdien Argentīnā aizvadīts UCI Pasaules kausa noslēdzošais posms BMX superkrosā. Dāmu U23 grupā lielo finālu sasniedza Veronika Monika Stūriška, kura tajā finišēja septītajā vietā. Pasaules kausa kopvērtējumā mūsu sportistei izcīnīta augstā otrā vieta, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Blūms Pasaules kausa sezonu noslēdz kopvērtējuma TOP10

Svētdienas vēlā vakarā pēc Latvijas laika ar kārtīgu dubļu sacīksti Kanādā noslēgusies UCI Pasaules kausa sezona kalnu riteņbraukšanā. XCO krosa sacensībās elites vīru grupā Mārtiņš Blūms 83 sportistu konkurencē finišēja 19. vietā. Tikmēr sezonas lielajā kopvērtējumā cēsinieks izcīnīja ļoti augsto desmito vietu, kas ir nebijis panākums Latvijas kalnu riteņbraukšanā, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Blūmam karjeras rekords – 6. vieta Pasaules kausa posmā XCO krosā

Lielisku panākumu ASV aizvadītajās UCI Pasaules kausa septītā posma sacensībās kalnu riteņbraukšanas (MTB) Olimpiskajā (XCO) krosā sasniedzis Latvijas čempions Mārtiņš Blūms, kurš 91 dalībnieka konkurencē izcīnīja augsto sesto vietu. Šis rezultāts ir cēsiniekam ir karjeras rekords. Kopvērtējumā Blūms pakāpies uz devīto vietu, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Stūriškai kritiens finālā; Langmanim atzīstama debija Pasaules kausā

Francijā aizvadīts UCI Pasaules kausa 6. posms BMX superkrosā, kurā piedalījās arī seši Latvijas sportisti. Dāmu U23 grupā finālu sasniedza Veronika Monika Stūriška, kura tajā piedzīvoja nepatīkamu kritienu. Vīru U23 konkurencē līdz pusfinālam debijā aizkļuva Edgars Langmanis, kuram augstā 15. vieta, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

LVM MTB maratona kopvērtējumā uzvar Serģis un Rodionova

Aizvadītajā nedēļas nogalē Ogrē noslēdzās Latvijas valsts mežu (LVM) kalnu riteņbraukšanas (MTB) maratona un gravel sezona, kopvērtējumā uzvaras svinot Kasparam Serģim un Renātei Rodionovai, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

Nīderlandē sākas EČ šosejas riteņbraukšanā; Liepiņš nestartēs

Trešdien ar individuālā brauciena sacensībām Nīderlandē startēs UEC Eiropas čempionāts šosejas riteņbraukšanā. Dalībnieku vidū piecu dienu garajās sacensībās būs arī 13 Latvijas velosportisti. Sacensībās gūto traumu dēļ čempionāts secen ies vienam no mūsu elites līderiem Emīlam Liepiņam, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Kuss kļūst par Vuelta a Espana čempionu

ASV riteņbraucējs Seps Kuss svētdien Madridē kļuva par šī gada Vuelta a Espana daudzdienu velobrauciena uzvarētāju, svinot savu lielāko panākumu karjerā.