Blūms kā pirmais no Latvijas kalnu riteņbraucējiem uzsāk PK 2. posmu

Piektdien ar jaunieviestajām XCC krosa sacensībās Čehijā sāksies UCI Pasaules kausa kalnu riteņbraukšanā (MTB) Olimpiskā krosa (XCO) otrais posms. XCC krosā starp 40 vadošajiem kalnu riteņbraucējiem būs arī Mārtiņš Blūms, bet pamatsacensībās bez viņa startēs arī ZZK komandas braucēji – Arnis Pētersons un Kristofers Bindemanis, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Olimpietis Treimanis izcīna ceļazīmi uz Red Bull Pump Track World Championship fināliem

19. maijā, pašā Rīgas centrā (Centra sporta kvartālā) pirmo reizi pasaulē norisinājās viens no Red Bull Pump Track World Championship kvalifikācijas posmiem. Sacensībās piedalījās 50 entuziastiski braucēji gan sieviešu, gan vīriešu grupā no astoņām dažādām pasaules valstīm, kas cīnījās par labāko rezultātu. Sacensību rezultātā ceļazīmes uz finālu ieguva latviešu BMX braucējs Edžus Treimanis un ASV sieviešu grupas pārstāve Šīlana Reno (Shealen Reno). Pasākums tapa sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu un Apdrošināšanas akciju sabiedrību BTA Baltic Insurance Company.

Svētdien gleznainajā Siguldā aizvadīts Latvijas lielākā riteņbraukšanas sacensību seriāla – SEB MTB maratona – trešais posms. Prestižajā Toyota Hybrid distancē uzvaru vīru konkurencē izcīnīja ZZK komandas riteņbraucējs Ivars Prokofjevs, kamēr dāmām nepārspēta palika viņa komandas biedrene Katrīna Jaunslaviete – Kipure. Vērienīgajā Virši – A braucienā pirmo uzvaru karjerā guva Roadex pārstāvis Ģirts Cirvelis.

Skujiņš kļūst par pirmo latvieti – pasaules tūres velobrauciena kalnu karali

Naktī uz svētdienu ASV pilsētā Sakramento noslēdzies prestižais pasaules tūres daudzdienu velobrauciens Amgen Tour of California. Pēdējā posmā uzvaru lielās grupas finiša spurtā izcīnīja Fernando Gaviria, bet Toms Skujiņš ierindojās 55 vietā. Kopvērtējumā mūsu riteņbraucējs tūri noslēdza cienījamajā 19. vietā, kā arī kļuva par pirmo latvieti, kuram izdevies triumfēt pasaules tūres daudzdienu velobraucienu kalnu karaļa kopvērtējumā, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Neilandam 30. vieta Giro d'Italia 11. posmā; Smukulis uzsāk Norvēģijas tūri

Trešdien Itālijā aizvadīts Giro d'Italia daudzdienu velobrauciena 11. posms, kurā Latvijas čempions Krists Neilands (Israel Cycling academy) finišēja 30. vietā, bet uzvaru guva kopvērtējuma līderis Saimons Jeitss, kurš palielināja savu pārsvar kopvērtējumā. Tour of Norway pirmajā etapā Gatis Smukulis finišēja 74. pozīcijā, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Skujiņš: Uzvarai noticēju vien pēdējos metros

Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš no Trek-Segafredo komandas tam, ka spēs uzvarēt UCI Pasaules tūrē iekļautā Kalifornijas velobrauciena trešajā posmā, noticējis vien pēdējos pārsimts metros, pēc sacensībām medijiem pauda sportists.

Neilands piedalās atrāvienā un finišē 79.vietā Giro d'Italia posmā

Latvijas riteņbraucējs Krists Neilands no kontinentālās komandas Israel Cycling Academy otrdien demonstrēja aktivitāti un finišēja 79.vietā prestižā Giro d'Italia daudzdienu velobrauciena desmitajā posmā, kurā uzvarēja slovēnis Matejs Mohoričs no Bahrain Merida vienības.

Kalifornijas tūres otrajā posmā Skujiņš finišē 27. vietā

Naktī uz otrdienu ASV aizvadīts pasaules tūres daudzdienu velobrauciena Amgen Tour of California otrais posms. Tajā solo uzvaru 157 kilometru garajā un kāpumiem bagātajā distancē izcīnīja SKY komandas Kolumbijas riteņbraucējs Egans Berlans, bet vienīgais Latvijas pārstāvis šajās sacensībās Toms Skujiņš finišēja 27. vietā un sekmēja komandas biedra Rubena Guerreiro desmito pozīciju, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Neilands finišē 37. vietā Giro d'Italia pirmajā posmā Itālijā

Otrdien Itālijā aizvadīts prestižās grandtūres Giro d'Italia ceturtais posms, kurā uzvaru 202 kilometru garajā distancē izcīnīja Lotto Fix All komandas riteņbraucējs Tims Velenss, bet Latvijas čempions Krists Neilands no Israel Cycling academy vienības finišēja 37. vietā starp 174 dalībniekiem, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Svētdien lieliskos laika apstākļos Smiltenē aizvadīts SEB MTB maratona jaunās sezonas otrais posms. Prestižajā Toyota Hybrid distancē uzvaras absolūtajā vērtējumā svinēja Pulsaar komandas sportists Oskars Muižnieks un ZZK vienības pārstāve Katrīna Jaunslaviete-Kipure. Tikmēr vērienīgajā Virši – A braucienā nepārspēti palika – Toms Dinsbergs un Santa Sanija Jurgena, vēsta rīkotāji.

Latvijas čempions Neilands piektdien debitēs Giro d'Italia

Piektdien Izraēlas pilsētā Jeruzalemē startēs 101. “Giro d'Italia” daudzdienu velobrauciens, kas ir pirmā no trijām sezonas grandtūrēm. Prestižajās un reizē ļoti smagajās sacensībās, kurās iekļauts 21 posms, pirmo reizi karjerā startēs 23 gadus vecais “Israel Cycling academy” komandas Latvijas riteņbraucējs Krists Neilands.

Svētdien ar tradicionālo posmu no Cēsīm līdz Valmierai startēja 17. SEB MTB maratona sezona. Dubultuzvaru prestižajā Toyota Hybrid distancē vīriem svinēja ZZK komandas sportisti – Arnis Pētersons un Jānis Ozols, kamēr dāmu konkurencē nepārspēta palika Baldones velokomandas riteņbraucēja Ingrīda Šmite. Vērienīgajā Virši – A distancē sezonu ar uzvarām iesāka Jānis Priževoits un Līna Svarinska, informē organizatori.

Ventspilī atklās jauno BMX sezonu

Sestdien Ventspilī norisināsies SMScredit.lv BMX čempionāta 2018. gada sezonas pirmais posms. Jaunajā sezonā iekļauti kopumā septiņi posmi. Svētdien turpat norisināsies Ventspils kausa izcīņas sacensības.

Savelk jostu līdz rudenim © DIENA

Padrūmos toņos situāciju pašmāju BMX riteņbraukšanā raksturo Latvijas izlases treneris Ivo Lakučs. Ierasti optimistikais speciālists atzina, ka bez pasaules līmeņa trases pēdējos gados nav izdevies sasniegt cerētos rezultātus, un tas atsaucies uz sporta veida finansiālo nodrošinājumu. "Diezgan bēdīgi, jo esam zaudējuši pozīcijas elitē, tāpēc atbalsts ievērojami sarucis. Nelutina arī garās Latvijas ziemas, kas liedz pienācīgi sagatavoties sezonai," treneris atklāj, ka šosezon gatavošanās pakārtota tā, lai labāko rezultātu sasniegtu rudenī paredzētajā olimpiskās kvalifikācijas startā.

Skujiņš finišē 40. vietā prestižajā Amstel Gold Race velobraucienā

Svētdien Nīderlandē ar Dānijas riteņbraucēja Mikāla Valgrena (Astana) triumfu aizvadīts prestižais pasaules tūres viendienas velobrauciens Amstel Gold Race. Trek – Segafredo komandas Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš finišēja 40. vietā, kamēr Krists Neilands (Israel Cycling academy) finišu nesasniedza.

Neilands un Skujiņš svētdien startēs prestižajā Amstel Gold Race velobraucienā

Šīs nedēļas svētdienā Nīderlandes pilsētā Māstrihtā norisināsies prestižā Ardēnu klasika – Amstel Gold Race. Tajā no Latvijas sportistiem startēs Krists Neilands (Israel Cycling academy) un Toms Skujiņš (Trek – Segafredo). Neilands trešdien demonstrēja aktīvu sniegumu un ieņēma 69. pozīciju Beļģijā notiekošajā viendienas velobraucienā De Brabanste Pijl.

Skujiņš, Neilands un Smukulis tiecas uz līderu lomām pasaules apritē © DIENA

Plašu ģeogrāfiju un komandu līmeņu spektru šosezon pārstāv Latvijas vadošie šosejas riteņbraucēji, kuri jau kopš janvāra cītīgi min pedāļus dažādas raudzes sacensībās visā pasaulē, bet pēdējās nedēļās nokļuvuši arī televīzijas ekrānos pavasara klasikās. Asa cīņa šosezon solās būt par Latvijas čempiona titulu individuālajā un grupas braucienā, bet izlases sastāvu pasaules un Eiropas meistarsacīkstēs, visticamāk, noteiks sportistu gatavība stāties pretī nopietniem pārbaudījumiem distancēs.

SEB MTB maratona sportisti pirms jaunās sezonas samēro spēkus kartingā

22. aprīlī ar posmu no Cēsīm līdz Valmierai startēs SEB kalnu divriteņu maratona 17. sezona, kurā iekļauti kopumā septiņi posmi. Pirms jaunās sezonas virkne pašmāju vadošo kalnu riteņbraucēju piedalījās prezentācijas pasākumā, kura noslēgumā tika aizvadītas aizraujošas kartingu sacensības, vēsta rīkotāji.

Vosekalnam augstā piektā vieta Taizemes tūres ceturtajā posmā

Latvijas šosejas riteņbraucējs Andris Vosekalns trešdien izcīnījis piekto vietu Tour of Thailand daudzdienu velobrauciena (UCI 2.1 kategorija) ceturtajā posmā. Nepārspēts 183 kilometru garajā distancē palika Igaunijas velosportists Martins Lāss. Tikmēr Toms Skujiņš finišējis 81. vietā 166 kilometru garajā Basku tūres otrajā etapā.