Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Mūzika

Festivālā Positivus būs skatāma Kino Bize veidota filmu programma

Par neatņemamu Positivus festivāla sastāvdaļu pēdējo gadu laikā ir kļuvis kāpās izvietotais, priežu ieskautais, kinoteātris, kurā šovasar abās festivāla dienās sadarbībā ar kinoteātri Kino Bize tiks demonstrētas rūpīgi atlasītas filmas un veidotas diskusijas ar to veidotājiem, informēja festivāla pārstāvji.

Liepājas Mākslas forumu atklās ar guļošo koncertu

27. septembrī plkst. 19 Liepājas koncertzālē Lielais dzintars ar Mortona Feldmana (Morton Feldman) skaņdarbu Crippled Symmetry, kuru varēs klausīties guļus stāvoklī, atklās mūsdienu mākslas festivālu Liepājas Mākslas forums, informēja festivāla pārstāve foruma pārstāve Santa Margeviča.

Positivus piedāvā iespēju pārkāpt iecienīto žanru robežas

Mūzikas festivāla Positivus piedāvājumā šogad iekļauti mūziķi, kuri pārstāv ļoti plašu mūzikas žanru spektru, līdz ar to, visticamāk, jebkurš spēs atrast sev interesējošus koncertus. Tāpat plašais festivāla piedāvājums ļaus ik vienam atklāt arī ko jaunu sava ikdienas mūzikas klāsta papildināšanai. Lai pēc iespējas vairāk izbaudītu Positivus piedāvāto mākslinieku dažādību, manuprāt, noteikti vērts apmeklēt Disclosure, Royal Blood un Ewert and the Two Dragons koncertus. Festivāla bagātīgā programma noteikti ļaus jebkuram atrast savus apslēptos dārgumus, iespējams, pārkāpjot iecienīto žanru robežas.

FOTO: Aizvadīts Bauskas kantri festivāls

Ikgadējais kantri mūzikas festivāls Country Bauska noslēdzas ar grandiozu kopā sadziedāšanu, kur uz skatuves kāpa teju visas grupas, kas šogad divu dienu laikā uzstājās festivālā. Abas festivāla dienas apmeklētāju priecēja gan Latvijas mākslinieki, gan viesi no ārvalstīm, kuri pēc uzstāšanās arī neslēpa prieku par to kā viņu sagaida Latvijas kantri mūzikas cienītāji, portālu Diena.lv informēja pasākuma organizatori.

FOTO: Country Bauska Festival 2019 pirmā diena

Piektdien jautrā gaisotnē Bauskas Pilskalna estrādē aizvadīta starptautiskā Country Bauska pirmā diena. Organizatori portālu Diena.lv informēja, ka festivālā valdīja draudzīga atmosfēra, cilvēki bija smaidīgi un labprāt iesaistījās dažādās aktivitātēs. Festivālu atklāja pērnā gada X Faktors finālistes - meiteņu vokālā grupa Carnelian un grupa Bekars Band.

Atveras, kad citi aizveras. Otro reizi notiks festivāls Kartupeļpalma © DIENA

Apmeklējot festivālus, klausītājam, kuru mūzika interesē un kurš tajā kaut kādā mērā orientējas, ir sava vīzija, kādu mākslinieku (protams, joprojām dzīvo un aktīvo) šajā festivālā pietrūkst, lai to varētu uzskatīt par pašu pilnību. Droši vien tas ir līdzīgi kā ar krogu vai klubu apmeklētājiem, kuri draudzīgi, bet bieži vien arī apnicīgi mēģina vakara dīdžejam "palīdzēt", pasakot priekšā, kuras grupas konkrēto dziesmu tūliņ pat vajadzētu uzlikt. Ja atskan kāda cita dziesma, viņš to var arī neatpazīt, jo, mēģinot izlikties gudrāks par dīdžeju, viņš beigu beigās ir spiests atzīt, ka tā bijusi vienīgā tās grupas dziesma, ko viņš līdz šim zinājis, un tā otrā, kas labāk iet pie sirds dīdžejam vai šajā brīdī liekas iederīgāka, viņam nemaz nepatīk.

Vēl gadās tāda situācija, kad dīdžejs savā smagajā plašu somā patiešām ir sameklējis prasīto dziesmu, bet vienīgais cilvēks, kurš to gribējis dzirdēt, ir izgājis uzsmēķēt un atgriezies grib, lai to uzliec atkal...

Mūziķe VIŅA izdod jaunu singlu no gaidāmā albuma(1)

Mūziķe VIŅA (īstajā vārdā – Zelma Jēgere) kā otro gaidāmā albuma Mildas īstais vārds ir Zelma priekšvēstnesi izdeva singlu Saint Bris le Vineux jeb Uz ko Tu cerēji, informēja mūziķes pārstāve Magda Jēgere.

Koncertzālē Lielais dzintars norisināsies festivāls Liepājas vasara

Liepājas koncertzālē Lielais dzintars no 27. jūlija līdz 23. augustam ar septiņiem koncertiem norisināsies festivāls Liepājas vasara, piedāvājot neaizmirstamus vakarus dažādām mūzikas gaumēm, informēja Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

Kas jāzina Eda Šīrana koncerta apmeklētājam(2)

Koncerta organizatori aicina doties uz Eda Šīrana koncertu Lucavsalā laicīgi, jo nokļūšana norises vietā un personificēto ieejas biļešu pārbaude var aizņemt papildus laiku, informē koncerta pārstāvji.