Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Piektdien spoži spīdēs saule

Piektdien Latvijā turpinās ieplūst gaiss no Arktikas, tādēļ nedaudz pastiprināsies sals un diena būs līdz šim sausākā un saulainākā šogad, prognozē sinoptiķi.

Reģistrēts šogad pirmais kūlas ugunsgrēks(3)

Ceturtdien Latvijā reģistrēts šogad pirmais kūlas ugunsgrēks - Ugālē degusi pērnā zāle pus hektāra platībā, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Vilcienos pieķertajiem "zaķiem" turpmāk sods bargāks

No 1. marta stāsies spēkā jauns līgumsoda apmērs par braukšanu vilcienā bez biļetes. Turpmāk pasažieriem, kuri nevarēs uzrādīt derīgu braukšanas biļeti, tiks piemērota soda nauda 25 eiro apmērā, portālu Diena.lv informēja AS Pasažieru vilciens.

NMPD darbu uzsāk jauna veida mediķu brigādes(1)

Lai Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi ātrāk spētu nokļūt pie pacientiem dzīvībai bīstamās situācijās, dienests veido jauna tipa brigādes un atsevišķos Latvijas novados arī jaunus brigāžu punktus. No 20.februāra darbu sākusi mediķu brigāde Jaunjelgavā, savukārt no 1.marta jaunizveidota brigāde dežūrēs arī Rēzeknes novada Dricānu pagastā, portālu Diena.lv informēja dienesta pārstāve Ilze Bukša.

SEB banka: Jauniešiem un senioriem kodu kalkulatori līdz septembrim pieejami bez maksas(3)

SEB bankas klientiem autorizēties savā internetbankā un apstiprināt maksājumus ar kodu kartēm būs iespējams līdz septembra sākumam. Tāpēc visi klienti, kuri autorizācijai un darījumu apstiprināšanai šobrīd izmanto tikai kodu kartes, tiek individuāli uzrunāti par iespējām izvēlēties jaunu viņiem vispiemērotāko autorizācijas līdzekli – bezmaksas aplikāciju viedtālruņiem Smart-ID vai kodu kalkulatoru, portālu Diena.lv informē bankas pārstāve Jeļena Kontusa.

Cer, ka skolotājiem nebūs jāprotestē © DIENA(1)

Pedagogu atalgojuma zemākās likmes palielināšanai 2019. gada četriem mēnešiem, sākot no septembra, esot nepieciešami deviņi miljoni eiro. Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padomes ieskatā šo summu nav neiespējami atrast un algu palielinājumam būtu jānotiek pēc iepriekšējās valdības apstiprinātā grafika. Lai arī Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) liek saprast, ka naudas tam šogad nebūs, arodbiedrība tomēr cer, ka tiks rasts risinājums, lai pedagogiem nebūtu jāiet protesta akcijā. Pretējā gadījumā netiek izslēgta iespēja arī uz visas Latvijas skolotāju streiku.

Nāksies labot brāķi kredītreklāmu likumā © DIENA(6)

Centieni ierobežot tā saucamo ātro kredītu reklāmas atdūrušies pret pērn īsi pirms Saeimas vēlēšanām pieņemto likuma grozījumu izmaiņu būtiskām nepilnībām. Izrādās, ka pērn likuma grozījumu izstrādes laikā likumā termins "ātrie kredīti" nav iekļauts, tāpēc grozījumi no šā gada 1. jūlija nozīmētu, ka tiktu skartas pilnīgi visas kreditēšanas pakalpojumu reklāmas. Tas nozīmētu, ka bankas un uzņēmumi nedrīkstētu reklamēt arī, piemēram, viedtālruņu iegādi uz nomaksu un auto līzingu.

Ceturtdiena būs pārsvarā saulaina

Ceturtdienas rītā gaisa temperatūra Latvijā ir -2..-6 grādi, par grādu siltāks laiks saglabājas Kurzemes rietumkrastā, liecina meteoroloģiskā informācija.

Aizdomu mākoņi pār Swedbank © DIENA(75)

Lai gan viena no Zviedrijas lielākajām bankām apgalvojusi, ka tā nestrādā ar naudas atmazgāšanā vainotās Danske Bank klientiem, caur Swedbank Baltijas filiālēm izplūduši aizdomīgi pārskaitījumi par vismaz 5,8 miljardiem ASV dolāru. Starp tiem ir pārskaitījumi no firmām, kas figurē gan tā dēvētajā Magņitska lietā, gan "Azerbaidžānas laundromātā", kurā atmazgāja tās elites nelikumīgi iegūtās bagātības, izpētījuši Zviedrijas sabiedriskās televīzijas un Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra Re:Baltica žurnālisti.