Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

Lai ekspozīcija negulētu sapakota © DIENA

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs vakar, atzīmējot 100 gadu kopš darbības sākuma Rīgas pilī, sasauca preses konferenci, lai iepazīstinātu, kā virzās Rīgas pils konventa (kastelas) restaurācija un pārbūve un kādas ir prognozes, kad muzejs varētu atgriezties vēsturiskajā mājvietā.

Piektdien spīdēs saule

Piektdien Latvijā spīdēs saule, tomēr dienas otrajā pusē debesis no ziemeļrietumiem sāks apmākties, prognozē sinoptiķi.

Grib nodrošināties dubultā © DIENA(9)

Ar paziņojumiem, ka pašreizējais Rīgas mērs Oļegs Burovs (GKR) kopā ar Rīgas domes opozicionāriem ir atradis tiesisku pamatojumu domes atlaišanai, šonedēļ divu dienu laikā trīs reizes kvoruma trūkuma dēļ nenotika sasauktā Rīgas domes (RD) sēde. Šobrīd Saeimā likumprojekts, kurā domes atlaišanas nepieciešamība skaidrota ar nespēju organizēt sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, ir apstiprināts pirmajā lasījumā. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) cer, ka pirms lemšanas otrajā, galīgajā lasījumā likumprojekta mērķis tiks papildināts ar nepieciešamību domi atlaist, arī balstoties uz trijām nenotikušajām sēdēm. Par to, kā domes atlaišanas stāsts attīstīsies tālāk, lielāka skaidrība būs nākamnedēļ.

Veselības ministrija norāda, ka ēteriskās eļļas nedrīkst lietot iekšķīgi(2)

Veselības ministrija (VM) vērš uzmanību, ka vairākās tīmekļvietnēs un sociālajos tīklos Latvijā tiek izplatītas un reklamētas ēteriskās eļļas, kuras tiek piedāvāts lietot iekšķīgi, pilinot uz gļotādas mutē vai pievienojot tās uzturam. VM un Veselības inspekcijas (VI) speciālisti uzsver, ka tas var būt bīstami cilvēka veselībai.

Bordāns aicina Kariņu atlaist Nemiro(28)

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP), vērtējot ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (KPV LV) lēmumu no amata atbrīvot Ekonomikas ministrijas valsts sekretāru Edgaru Eglīti, aicina premjeru Krišjāni Kariņu (JV) prasīt ministra demisiju.

KNAB kapacitāte ir jāstiprina, uzskata eksperti © DIENA(10)

Korupcijas apkarošanas jomā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2019. gadā sasniedza labāko rezultātu pēdējo desmit gadu laikā – sākti 47 kriminālprocesi, liecina KNAB pārskats par pērn paveikto. Salīdzinājumam: 2018. gadā sākti 38 kriminālprocesi, bet 2017. gadā – 30.