Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

Rimi ar īpašas lietotnes palīdzību kontrolēs pārtikas produktu derīguma termiņus

Attīstot digitalizāciju un strādājot pie arvien jauniem tehnoloģiskiem risinājumiem, Rimi Latvia ieviesis jaunu pārtikas derīguma termiņa analīzes un vadības sistēmu Semafor, kas ļaus digitāli kontrolēt pārtikas derīguma termiņus, ziņojot par produktiem, kuriem tuvojas derīguma termiņa beigas, portālu Diena informēja uzņēmuma pārstāvji.

Svētdien ugunsgrēkā Rīgā gājuši bojā divi cilvēki(1)

Svētdien plkst. 20.18 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) glābēji steidzās uz izsaukumu Rīgā, kur no attāluma meža pusē bija pamanītas liesmas, portālu Diena informēja VUGD. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg dārza māja pilnā 25 kvadrātmetru platībā. Veicot dzēšanas darbus, tika atrasti divi bojāgājuši cilvēki. Plkst. 22.52 ugunsgrēks tika likvidēts.

Arī februārī varētu tikt pārspēti siltuma rekordi(1)

Jaunākās ilgtermiņa prognozes liecina, ka februāris siltuma ziņā neatpaliks no decembra un janvāra. Sagaidāms, ka arī februāra vidējā gaisa temperatūra būs virs nulles. Līdzīgi kā ziemas pirmajos divos mēnešos, Atlantijas cikloni nereti atnesīs brāzmainu vēju un nokrišņus.

Budžets politiskās krīzes apstākļos © DIENA

Šīs nedēļas vidū Rīga, iespējams, paliks bez oficiālas vadības. Pagājušajā nedēļā no amata tika atbrīvoti vicemēri Anna Vladova (Saskaņa) un Druvis Kleins (deputātu bloks Rīgai!), bet trešdiena ir pēdējā diena, lai notiktu sēde arī par mēra Oļega Burova (GKR) atbrīvošanu.

Augstskolas bažījas par padomju ietekmi uz to darbu un finansējumu © DIENA(6)

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātais konceptuālais ziņojums par augstskolu pārvaldības modeļa izmaiņām augstākās izglītības iestādēm pagaidām raisa vairāk jautājumu nekā atbilžu. Rektoru padome, eksperti un arī augstskolu pārstāvji pauduši bažas, ka IZM piedāvātais koncepts neatbilst normatīvajiem aktiem un zināmā mērā graus un pazeminās dažu augstākās izglītības iestāžu statusu.

Gada sēne – smiltāju kaussēne

Latvijas Mikologu biedrība par 2020.gada sēni izvēlējusies smiltāju kaussēni (Peziza ammophila), liecina informācija Latvijas Mikologu biedrības mājaslapā.

Pirmdien Latvijā būtiski nokrišņi nav gaidāmi

Pirmdien Latvijā gaidāms daļēji apmācies laiks, bez būtiskiem nokrišņiem. Sinoptiķi prognozē, ka gaisa temperatūra naktī pazemināsies līdz -1..+4 grādiem un dienā sasniegs +2..+6 grādus.