Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

NATO valstis tēriņus aizsardzībai kāpinājušas jau piekto gadu pēc kārtas © DIENA(22)

NATO Eiropas valstis un Kanāda šogad ir palielinājušas savus aizsardzības izdevumus jau piekto gadu pēc kārtas, liecina jaunākais alianses ziņojums, kas publicēts jūnija beigās. Lai gan visas valstis tēriņus aizsardzībai lielākā vai mazākā mērā ir kāpinājušas, tikai sešas Eiropas valstis – Grieķija, Igaunija, Lielbritānija, Rumānija, Polija un Latvija – ir izpildījušas NATO prasību tērēt aizsardzībai 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP). Vidējais Eiropas valstu rādītājs ir 1,58% no IKP, un tas beidzot ir pārsniedzis 2012. gada rādītāju, kad tēriņi bija 1,55%. Pēc tam sešus gadus izdevumi aizsardzībai bija zemāki. ASV joprojām var uzskatīt par alianses donorvalsti, jo arī šogad tās aizsardzībai tērē divreiz vairāk nekā Eiropa – 3,42% no IKP.

Ģirģens no Ķuža gaida plānu policijas darba uzlabošanai(1)

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) uzdevis Valsts policijas priekšniekam Intam Ķuzim tuvākajā laikā prezentēt plānu, kā tiks uzlabots policijas darbs, īpaši - kā tiks panākta izmeklēšanas kvalitātes celšana, trešdien vēsta TV3 Ziņas.

Parādnieks pretendēs uz SIF padomes vadītāja amatu(36)

Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) pārstāvis Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) padomē Imants Parādnieks (NA) aģentūrai LETA pastāstīja, ka pretendēs uz padomes vadītāja amatu un fonda darbu iecerējis padarīt efektīvāku un caurspīdīgāku.

Robežsargi nakts melnumā aiztur četrus Vjetnamas pilsoņus(1)

2019. gadā Latvijas robežsargi ar Krievijas Federācijas robežsargiem veic kopējo robežu operāciju Kordon – 2019. Šīs operācijas ietvaros naktī no svētdienas uz pirmdienu, no 4. uz 5. augustu, Valsts robežsardzes amatpersonas par tīšu nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu Ludzas novadā aizturēja četrus Vjetnamas pilsoņus, informē robežsardzē.

VNĪ uzsāk Ministru kabineta ēku kompleksa fasādes uzkopšanu(3)

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) uzsāk Ministru kabineta ēku kompleksa Brīvības bulvārī 36, Rīgā – fasādes tīrīšanu un nelielus remontdarbus, saglabājot valstij nozīmīgā ēku kompleksa kultūrvēsturisko vērtību, informē VNĪ nekustamā īpašuma attīstības pārvaldes direktors Jānis Ivanovskis- Pigits.

Viegla nauda var būt smaga slimība © DIENA(7)

Ik gadu pieaugošo iedzīvotāju kredītsaistību apjoms ir būtisks signāls tam, ka jāpievērš lielāka uzmanība sabiedrības izglītošanai un sapratnes veicināšanai, uzsver Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) direktore Baiba Vītoliņa. PTAC sāktās informatīvās kampaņas laikā plānots informēt sabiedrību par dažādiem kreditēšanas instrumentiem, kas apkopoti Parādu šķirotavā, lai nepieciešamības gadījumā ikviens spētu izvēlēties konkrētai situācijai piemērotāko risinājumu. Savukārt tiem, kas nonākuši grūtībās ar parāda atmaksu, izstrādāta soļu karte jeb Parādu lukturis.

Rammstein koncerta laikā aizturēti četri cilvēki(1)

Otrdienas vakarā Rīgā, Lucavsalā, notikušā rokgrupas Rammstein koncerta laikā Valsts policija (VP) aizturējusi kopumā četrus cilvēkus - divus saistībā ar alkohola lietošanu, vienu par sīko huligānismu un vienu par bezpilota lidaparāta jeb drona nesankcionētu palaišanu tiešā pasākuma norises vietas tuvumā, aģentūru LETA informēja VP Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Ansis Pumpurs.

Dienas laikā debesis skaidrosies

Trešdienas pirmajā pusē daudzviet Latvijā gaidāms lietus, kā arī iespējams pērkona negaiss, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Daugavpilī operācijas jāatliek © DIENA(5)

Daugavpils reģionālajā slimnīcā šovasar akūti trūkst anesteziologu un reanimatologu, tādēļ pašreizējais iestādes valdes loceklis Grigorijs Semjonovs nolēmis līdz 1. septembrim apturēt plānveida operācijas slimnīcā. Par to viņš nedēļas sākumā ar sociālā tīkla Facebook palīdzību informēja sabiedrību. Jautāts, kas liek domāt, ka līdz septembrim izdosies nodrošināt vajadzīgo speciālistu skaitu, Semjonovs Dienai atzīst, ka pēc ieraksta jau pieteikušies vairāki ārsti, kuri gatavi palīdzēt Daugavpils slimnīcai. Līdz ar slimnīcas iekšējās darbības reorganizāciju neatliekamās palīdzības sniegšanai iestāde iecerējusi piesaistīt speciālistus, kas jau iepriekš strādājuši Daugavpils reģionālajā slimnīcā. Atbalsts saņemts arī no pašvaldības.