Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

Latvijā pērn atklāts par 6% mazāk viltotu naudas zīmju(1)

Latvijā pagājušajā gadā atklātas 1063 viltotas naudas zīmes, kas ir par 6% mazāk nekā 2018.gadā, joprojām Latvijai ierindojoties starp tām eirozonas valstīm, kurās ir vismazākais viltojumu skaits, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Bankā.

Saskaņa Rīgas domē iesniegusi parakstus par Burova atlaišanu

Partija Saskaņa Rīgas domē iesniegusi kopā ar deputātu bloku Rīgai savāktos nepieciešamos 20 parakstus, lai rosinātu Rīgas domes priekšsēdētāja Oļega Burova (GKR) atlaišanu no amata, aģentūrai LETA apstiprināja Burova padomniece Baiba Gailīte.

Palīdzību jāiemācās novērtēt © DIENA(2)

Ikvienam no mums ir apzināti jāmācās novērtēt un uzslavēt to labo, pozitīvo attieksmi un palīdzību, ko esam saņēmuši no citiem cilvēkiem, arī no medicīnas māsām, noslēgumam tuvojoties kārtējai Meklējam sirdsmāsiņu akcijai, Dienai pauž tās organizatora – Rietumu Bankas Labdarības fonda – valdes priekšsēdētāja Inga Šīna. Pagājušā gada nogalē tika sākta jau septītā Meklējam sirdsmāsiņu akciju, kurā RB Labdarības fonds kopā ar galveno informatīvo partneri – laikraksta Diena izdevēju SIA Izdevniecība Dienas mediji – akcentē medicīnas māsu svarīgo nozīmi rūpēs par pacientu.

No skatuves uz direktora kabinetu © DIENA(14)

No 2. marta Dailes teātra valdes locekļa pienākumus sāks pildīt aktieris ar 25 gadu stāžu šai teātrī Juris Žagars. Tas nav pārsteigums, jo tieši Žagars bija publiski zināmākais kandidāts uz šo posteni. Konkursa komisijas priekšsēdētāja, Kultūras ministrijas (KM) valsts sekretāre Dace Vilsone Dienai atzina, ka šī publicitāte konkursa gaitai ir traucējusi, jo komisija kandidātu uzvārdus neizpauž un nav to darījusi arī šajā gadījumā.

Studentu skaits Latvijā samazinājies par 1,2%(2)

Latvijā 2019./2020. akadēmiskajā gadā augstāko izglītību apgūst 79,4 tūkstoši studentu, kas ir par 1,2% mazāk nekā pirms gada, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Savukārt otro gadu pēc kārtas vērojams kāpums uzņemto studentu skaitā.

Rīgas vēl neapstiprinātajā budžetā dotācijas apmērs Rīgas satiksmei mazāks nav plānots © DIENA(10)

Pašvaldības uzņēmums Rīgas satiksme (RS) 2020. gadu iesācis ar kārtējām izmaiņām vadībā. Kopš šā gada sākuma par tā valdes priekšsēdētāju kļuvusi agrākā Satiksmes ministrijas valsts sekretāra pienākumu izpildītāja Džineta Innusa. Viņa ir jau trešā RS vadītāja, kopš amatu pirms nedaudz vairāk nekā gada zaudēja ilggadējais valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens. Šonedēļ Rīgas satiksmes jauno vadītāju pirmo reizi uzklausīja Rīgas domes (RD) deputāti.