Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

VNĪ gatavi ne tikai pārņemt JRT būvlaukumu, bet to arī apsargāt © DIENA(1)

Ņemot vērā būvnieka rīcību un nostāju, Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) plāno tuvāko divu nedēļu laikā vienpusēji pārņemt Jaunā Rīgas teātra (JRT) būvlaukumu atbilstoši noslēgtajam līgumam, Dienai norāda VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica. Būvniekam tikusi dota iespēja nodot objektu labprātīgi un pieturēties nosacījumiem, kas bijuši paredzēti līguma laušanas gadījumā. Vienlaikus VNĪ paredzējuši, ka sabiedrība RERE Būve 1 liks tam šķēršļus, taču uzsver – uzņēmuma atrašanās būvlaukuma teritorijā "pēc līguma uzteikuma ir prettiesiska". Atbilstoši noslēgtajam līgumam pasūtītāja vienpusējas atkāpšanās gadījumā būvniekam ir pienākums pasūtītāja norādītajā termiņā nodot objektu un būvnieka rīcībā esošo ar līguma izpildi saistīto dokumentāciju pasūtītājam, skaidro Gruškevica.

Pierīgā vēl sagaida izmaiņas © DIENA(4)

Diskusijas par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvāto novadu kartes modelējumu, paredzams, vēl turpināsies ilgi. Sabiedriskajai apspriešanai par šo tēmu gatavojas Inčukalna novadā un Vangažos, kur pašvaldības vadība nepiekrīt iecerei pārtraukt desmit gadus ilgušo Vangažu un Inčukalna novada savienību. Savukārt Ikšķiles novada mērs Indulis Trapiņš (LZP), turpinot noraidīt scenāriju par apvienošanos ar Ogres novadu, uzskata, ka līdzīgu attīstības rādītāju un Rīgas tuvuma dēļ saprātīga būtu apvienošanās ar Salaspils novadu, kura vadītājs šādam scenārijam saskata gan sarežģījumus, gan alternatīvu.

NEPLP konstatē naida runu Rossiya-24(10)

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), veicot programmu monitoringu un pārbaudot tajās izvietotā satura atbilstību Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma prasībām, ir konstatējusi, ka Krievijā reģistrētajā programmā Rossiyskiy Informatsaionnyy Kanal Rossiya – 24 30.maijā ziņu raidījuma laikā izplatīta informācija par Latvijas prezidentu Egilu Levitu, kas saturēja naida runu, portālu Diena.lv informē NEPLP.

Jauka vieta labam dzīvesveidam © DIENA(1)

"Atgriežoties Latvijā, nākotnes plānam ir jābūt. Katram ir savi iemesli, lai atgrieztos, man galvenais bija mani bērni," saka Elīna Dergača. Kopā ar ģimeni no Īrijas uz Latviju – uz dzimto pilsētu Smilteni Elīna pārcēlās 2015. gadā. Šeit arī piedzima Elīnas Dergačas un Edvarda Dunnes jaunākās atvases – tagad jau divgadnieki, dvīņi Emma un Eduards. Kopā ar vecāko māsiņu Emīliju mazie ikdienā prasa visu Elīnas uzmanību. Ģimenē bērni ar māmiņu runā latviski, ar tēti – angliski, lai gan Edvards, kura dzimtene ir Īrija, latviski saprot.

Lūdz palīdzību Armanda Birkmaņa meklēšanā

Armands Birkmanis bija plānojis atgriezties Latvijā no Vācijas jau 25. jūnijā, bet tuviniekiem aizvien nav zināma viņa atrašanās vieta, tāpēc policija lūdz dalīties ar informāciju, kas varētu sekmēt Armanda Birkmaņa atrašanu.

Nokārto avīžu piegādes problēmas © DIENA(3)

Uz vienu gadu atliekot jauno elektrovilcienu iepirkumā ieplānotā depo būvniecību un tehnoloģiju iegādi, rasti trūkstošie 3,7 miljoni eiro, lai 2020. gadā turpinātu līdzšinējo regulējumu attiecībā uz abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumu un tā radīto zaudējumu kompensēšanu uzņēmumam Latvijas pasts. Vienlaikus Kultūras ministrijas darba grupā eksperti vērtē, kā pēc 2020. gada organizēt drukātās preses piegādi lauku reģionos.

Perons – radošuma platforma © DIENA(8)

Mazāk nekā divu gadu laikā, projekta realizācijā ieguldot 11,6 miljonus eiro, bijušās 1903. gadā būvētās preču stacijas vietā radīta ēka, kurā senatne apvienota ar mūsdienīgiem risinājumiem. Hanzas perons ir kultūrtelpa, kuras savdabīgais veidols, atmosfēra un atrašanās vieta tuvu pilsētas centram un sabiedriskajam transportam ļauj runāt par visiem priekšnoteikumiem veiksmīgai darbībai nākotnē.

Ar lepnumu būt starp tiem zinātniekiem, kuri nevaimanā © DIENA(4)

Mūsu institūtam ir perfekts CV. Mēs zinām, kā no idejas par to, ka gribētu organismā regulēt kādu sīko daļiņu, nonākt līdz tam, ka to varētu izdarīt konkrētā molekula, un tad pateikt, vai tā molekula var pārtapt jaunās zālēs vai ne – intervijā Romānam Meļņikam stāsta Latvijas Organiskās sintēzes institūta (OSI) direktors Osvalds Pugovičs un vadošā pētniece Maija Dambrova.

Pilnā sastāvā ievēlēta Rīgas siltums padome

Otrdien a/s Rīgas siltums akcionāru ārkārtas pilnsapulcē tika pārvēlēts padomes sastāvs, līdz ar to padome darbu atsāks pilnā sastāvā pirmo reizi pēc trīs gadu pārtraukuma, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāve Linda Rence.