Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

VAS Latvijas Valsts ceļi uzsāk satiksmes drošības kampaņu Nebrauc autā!(10)

Teju puse autovadītāju atzīst, ka, veicot apdzīšanas manevru, tā vidū ir gadījies attapties, ka nav pietiekami labi novērtēta situāciju uz ceļa. Apdzīšana ir viens no bīstamākajiem manevriem uz autoceļa, un neveiksmīga apdzīšana ir viens iemesliem smagiem ceļu satiksmes negadījumiem, kuros iet bojā cilvēki. Par to, kas jāņem vērā, veicot dažādus manevrus, un ko nozīmē ceļa horizontālais apzīmējums VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) atgādinās informatīvās satiksmes drošības veicināšanas kampaņas Nebrauc autā! ietvaros.

Apstiprinātas izmaiņas NMPD sniegto maksas pakalpojumu cenrādī(7)

Otrdien, 13.augustā, Ministru kabineta sēdē apstiprinātas izmaiņas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) maksas pakalpojumu cenrādī no 1. septembra, pielāgojot to faktiskajām izmaksām. Veselības ministrija (VM) norāda, ka tas neskar NMPD pamatfunkciju veikšanu – neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu iedzīvotājiem smagu, dzīvību apdraudošu veselības problēmu gadījumā -, kas arī turpmāk būs valsts apmaksāta, portālu Diena.lv informē VM pārstāve Anna Strapcāne.

ĀM nākamgad Latvijas vēstniecības Austrālijā atvēršanai prasa 1,1 miljonu eiro © DIENA(14)

Jaunu Latvijas vēstniecību atvēršana Austrālijā un Brazīlijā ir Ārlietu ministrijas (ĀM) dienaskārtībā jau vismaz pēdējos sešus gadus. Arī pērn ĀM lūdza valdību, izskatot 2019. gada valsts budžetu, piešķirt līdzekļus (2,9 miljonus eiro) abu vēstniecību izveidei. Uz nepieciešamību pēc diplomātiskās pārstāvniecības jo īpaši uzstājuši Austrālijā dzīvojošie tautieši. Iesniedzot 2020.–2022. gada budžeta prioritātes, kuras jau pavisam drīz sāks skatīt arī valdība, ĀM pieprasījusi līdzekļus tieši vēstniecības Austrālijā atvēršanai un darbības nodrošināšanai.

Policija atšķetina Ropažu novadā pastrādātu slepkavību(3)

Augusta sākumā Valsts policija (VP) aizturēja vīrieti, kurš tiek turēts aizdomās par Ropažu novadā, Lielajos Kangaru kalnos, izdarītu slepkavību. Pašreizējā informācija liecina, ka aizdomās turētais vīrietis ar vairākiem naža dūrieniem nogalinājis savu 23 gadus veco paziņu un pēc tam ar viņa automašīnu devies uz Rīgu, kur to nodedzinājis. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess un aizdomās turētajam piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, portālam Diena.lv pavēstīja VP pārstāve Gita Gžibovska.

FOTO: PVD konstatē nelegālu putnu gaļas sadales uzņēmumu

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) kādā noliktavā Lubānas ielā, Rīgā, atklājis nelegālu ražotni, kurā higiēnas prasībām neatbilstošos apstākļos notika nezināmas izcelsmes putnu gaļas sadalīšana, kas paredzēta tālākai izplatīšanai tirdzniecības vietā Rīgas Centrāltirgū, portālu Diena.lv informēja PVD pārstāve Ilze Meistere.

Novadu kartes piedāvājumā būs izmaiņas © DIENA

36, nevis 35 novadi pašreizējo 119 vietā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) piedāvās šādas administratīvi teritoriālās reformas modeļa izmaiņas, un tas attiekšoties uz Pierīgas reģionu. Kritēriju par vismaz 15 000 iedzīvotāju novadā gan nemainīs, uzsver vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (A/P).

Baidoties no sliktas attieksmes, pacienti mēdz neziņot par kukuļa pieprasīšanu © DIENA(14)

Par prettiesisku labumu pieņemšanu vai pieprasīšanu, ja tā nav izdarīta lielā apmērā, maksimāli iespējamais sods ir cietumsods līdz trim gadiem. Par šāda veida pierādītu pārkāpumu var sodīt arī ārstniecības personas. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) Dienai nenoliedz, ka birojā periodiski saņem sūdzības par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem, kas saistīti ar kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu veselības nozarē, tomēr pacienti ne vienmēr izvēlas par ko tādu ziņot.

Otrdien kļūs vēsāks, vietām gaidāms lietus

Otrdien Latvijā gaisa temperatūra nedaudz pazemināsies, Kurzemē gan gaidāms saulaināks un par kādu grādu siltāks laiks nekā pirmdien, un vietām īslaicīgi līs, prognozē sinoptiķi.