Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Politika

SAB vērtē informāciju par Dūklava darījumu partnera saistību ar Krievijas armijas pasūtījumiem(7)

Satversmes aizsardzības birojs (SAB) vērtē publiski izskanējušo informāciju, ka zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS) partneris ražotnē Piebalgas alus, Krievijas uzņēmējs Igors Šeheļevs, būvē kuģus Krievijas armijai. SAB izskanējušo informāciju ir pieņēmis vērtēšanai, aģentūrai LETA sacīja biroja pārstāve Iveta Maura. Dūklavam kā valdības loceklim ir pielaide valsts noslēpumam, par kuras izsniegšanu, neizsniegšanu vai anulēšanu ministriem lemj SAB. SAB galvenie uzdevumir izlūkošana, pretizlūkošana un valsts noslēpuma aizsardzība.

Ušakovs kongresā kritizē valdošās partijas, jo tās pēc vēlēšanām gribot "saglabāt koalīciju un neko nemainīt"(20)

Latvijas iedzīvotāji vēlas pārmaiņas, savukārt Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) skaidri runā par plānu pēc vēlēšanām - "saglabāt koalīciju un neko nemainīt", uzrunā kongresā sacīja Saskaņas priekšsēdētājs Nils Ušakovs. Ušakovs savā uzrunā pauda, ka, vēlēšanās atbalstot labējās partijas, "paliks tā pati koalīcija ar tām pašām sejām". Gadījumā, ja Jaunā Vienotība neiekļūtu parlamentā, tad pašreizējie partneri varētu atrast kādu citu partiju tās vietā, lai sadarbotos, uzskata Ušakovs.

Latgales partija ir apjukusi © DIENA(11)

Vilcinoties pieņemt lēmumu par sabiedroto izvēli Saeimas vēlēšanās, Latgales partija (LP) riskē pazaudēt labas pozīcijas gan Vienotības, gan Latvijas Reģionu apvienības (LRA) sarakstā, liecina abu šo politisko spēku pārstāvju sacītais. Pagājušajā nedēļā notika kārtējais LP kongress, kurā bija plānots pieņemt lēmumu par startu Saeimas vēlēšanās, taču domas partijā joprojām dalās un lēmuma pieņemšana uzticēta valdei. Par Latgales partijas priekšsēdētāju ievēlēts Saeimas deputāts Aldis Adamovičs. Viņš amatā nomainīja bijušo Daugavpils mēru Jāni Lāčplēsi, kurš gan paliek partijas vadībā citā amatā.

Smiltēns cīnīsies ar Kučinski © DIENA(5)

Pirms gada vēl kā Vienotības priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns stāvēja līdzās premjeram Mārim Kučinskim (ZZS) pēc koalīcijas sadarbības padomes sēdēm. Pagājušajā sestdienā opozīcijā esošā Latvijas Reģionu apvienība (LRA) nominēja Smiltēnu par savu premjera kandidātu, kurš tagad ar agrāko sabiedroto Kučinski (ZZS) satiksies priekšvēlēšanu debatēs kā politiskie konkurenti.

Ījabs: Daļa vēlētāju nav īsti pamanījuši, ka pie varas ir "zaļie zemnieki"(26)

Lai gan vēlētāji ar valdības darbu nav īsti apmierināti, tomēr tas neatspoguļojas Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) reitingā, kas liecina, ka daļa balsotāju nav pat īsti pamanījuši, ka jau labu laiku pie varas ir "zaļie zemnieki", - šādu viedokli šodien Latvijas Reģionu apvienības (LRA) forumā Reģionu spēks Latvijas izaugsmei pauda politologs Ivars Ījabs.

Pēc gadiem ilgām diskusijām virzību sāk Trauksmes celšanas likums © DIENA(1)

Uz to, ka Latvijā trauksmes cēlēju aizsardzība ir ļoti nesakārtota, iepriekš norādījuši ne vien pašmāju eksperti, bet arī Ekonomiskās attīstības un sadarbības organizācija (OECD). Politiķi solīja OECD rekomendāciju ieviest līdz iestāšanās brīdim organizācijā vai drīz pēc tam, taču līdz šim ar to neveicās raiti, un likumprojekts tika saskaņots gadiem. Iespējams, kontekstā ar neseno banku skandālu un rudenī gaidāmo nākamo OECD ziņojumu darba grupas izstrādātais Trauksmes celšanas likumprojekts Saeimā ceturtdien beidzot tika konceptuāli atbalstīts. Parlaments cer to pieņemt līdz vēlēšanām.

LRA nepanāk neuzticības izteikšanu Čakšai(1)

Saeimas vairākums šodien noraidīja Latvijas Reģionu apvienības (LRA) rosināto priekšlikumu par neuzticības izteikšanu veselības ministrei Andai Čakšai (ZZS). Opozīcijas pārstāvji debatēs uzsvēra, ka ministrei jāuzņemas atbildība par problēmām veselības aprūpē, tajā skaitā par medicīnas pakalpojumu pieejamības grūtībām un e-veselības sāgu.

Krievijas sociālie tīkli ignorē KNAB aicinājumus sadarboties aģitācijas kontrolē(10)

Kamēr ASV interneta giganti - sociālās vietnes Facebook, Twitter un arī korporācija Google, kurai pieder populārā video vietne YouTube - piekrituši sadarboties ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) politisko partiju aģitācijas uzraudzībā priekšvēlēšanu laikā, ne tuvu tik labi nevedas sadarbība ar Krievijā reģistrētajiem sociālajiem tīkliem, otrdien vakarā vēstīja telekanāls LNT.

Daļa RD opozīcijas neapmierināta arī ar jauno nolikuma redakciju par laika ierobežojumu jautājumiem

Rīgas domes opozīcijas partijas jauno pašvaldības nolikuma redakciju, kura paredz noteikt, ka domes sēdē katrs deputāts varēs uzdot jautājumus ziņotājam 10 minūtes, visticamāk, neatbalstīs, aģentūrai LETA pauda opozīcijas pārstāvji. Visi opozicionāri gan apstiprināja, ka oficiāli nekādu informāciju no priekšsēdētāja saņēmuši nav un koalīcijas ieceres uzzinājuši tikai no informācijas medijos.

Iebilst normatīvu plūdiem © DIENA(5)

"Mums jāatzīst – tendence visu regulēt, noregulēt un pārregulēt nereti ir saistīta ar to, ka neprotam normas piemērot un nemākam cits citam uzticēties," Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) kongresā Daugavpilī piektdien teica Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Kongresa noslēgumā vienbalsīgi tika pieņemta rezolūcija Normatīvisma mazināšanas ceļu karte. Tomēr ar pašvaldību pārstāvjiem tikties atbraukušās augstākās amatpersonas akcentēja arī citus jautājumus, īpaši izglītības reformu, un Vējonis atgādināja par pašvaldību referendumu nepieciešamību.