Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Politika

Budžets sāk ceļu parlamentā © DIENA(7)

Pirmdien Saeimā iesniegts 2020. gada valsts budžeta projekts, ko pagājušās nedēļas beigās pieņēma Ministru kabinets. Tas paredz, ka ieņēmumi pieaugs līdz 9,89 miljardiem eiro, bet izdevumi – nedaudz virs 10 miljardiem. Nodokļu maiņas 2020. gadā pagaidām nav paredzētas, bet tiks paaugstināts diferencētais neapliekamais minimums. Visvairāk naudas atvēlēts sociālajai aizsardzībai, un ievērojami līdzekļi piešķirti arī veselībai un izglītībai, tostarp mediķu un pedagogu algām, kam budžeta veidošanas laikā tika pievērsta arī liela sabiedrības uzmanība.

Būs politiskas atkāpes © DIENA(43)

Vienlaikus ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvāto administratīvi teritoriālo iedalījumu, kas pēc būtības ir politiska karte, straujāk, nekā plānots, ir panākta vienošanās veidot otru pārvaldības līmeni. Tās gan nebūs jaunas vai vēlēšanās ievēlētas administratīvās vienības. Tā vietā tiks stiprināti pašreizējie plānošanas reģioni, kuriem plānots nodot daļu pašvaldības un valsts funkciju. Par to, kuras funkcijas un cik liels finansējums tām sekos, vēl gan jāpanāk vienošanās.

Ždanoka "uzmetusi" Mamikinu - no sava EP mandāta neatteiksies(23)

Tatjana Ždanoka neplāno atteikties no sava Eiropas Parlamenta (EP) deputātes mandāta par labu Andrejam Mamikinam. Viņš apgalvo, ka par to Latvijas Krievu savienības (LKS) saraksta līderi vienojušies pirms EP vēlēšanām, bet viņš ir gatavs, ka Ždanoka solījumu varētu nepildīt - tā svētdien vēstīja raidījums LNT Ziņu Top 10.

Saskaņa lūgs NATO izvērtēt Pabrika izteikumus par leģionāriem(44)

"Saskaņas Saeimas frakcija nosūtījusi vēstuli NATO ģenerālsekretāram Jenam Stoltenbergam ar lūgumu izvērtēt Latvijas Republikas aizsardzības ministra Arta Pabrika (A/P) publiskos izteikumus par to, ka Waffen SS Latvijas leģionāri ir latviešu tautas un valsts lepnums," teikts Saeimas frakcijas paziņojumā medijiem.

No Saskaņas centra valdes atbrīvo Ušakovu un Rubiku(6)

No partiju apvienības Saskaņas centrs (SC) valdes atbrīvots Eiropas Parlamenta deputāts, partijas -Saskaņa valdes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, kā arī politiķis Alfrēds Rubiks, liecina informācija oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Dombrava: NA ministri Muižnieka jautājumā paļāvās uz Šuplinsku(25)

Nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (NA) ministri, lemjot par Indriķa Muižnieka neapstiprināšanu Latvijas Universitātes (LU) rektora amatā, paļāvās uz izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) pozīciju, aģentūrai LETA norādīja NA Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dombrava.

Mediķu algas: Politiķi neizpilda solīto un izvairās no paškritikas(9)

Lielākā daļa no šīs valdības ministriem pērn, kad Saeimā tika pieņemts lēmums par mediķu algu celšanu, paši bija Saeimas deputāti. Taču šodien politiķi izvairās no paškritikas, runājot par tā laika lēmumu, kuru šodien nav iespējams izpildīt, secina Latvijas Televīzijas raidījums de facto.