Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Politika

Par Turlā biroja vadītāju iecelta GKR valdes locekle Rudīte Leitena(3)

Par Rīgas domes priekšsēdētāja Daiņa Turlā (GKR) biroja vadītāju iecelta Gods kalpot Rīgai valdes locekle Rudīte Leitena, kas nozīmē, ka minēto amatu atstājusi bijušā Rīgas mēra Nila Ušakova (S) biroja vadītāja Iveta Strautiņa-Ušakova, šodien žurnālistiem preses konferencē paziņoja Turlais.

JKP piekrīt rosināt Turlā atcelšanu no amata(9)

Lai pārliecinātos, vai Rīgas mēram Dainim Turlajam (GKR) joprojām ir vairākuma atbalsts, Jaunā konservatīvā partija (JKP) piekritusi parakstīties par ārkārtas sēdes sasaukšanu, kurā Turlajam izteiks neuzticību, pēc tikšanās ar domes priekšsēdētāju aģentūrai LETA pastāstīja JKP frakcijas vadītājs Jānis Ozols.

GKR frakcijas vadītājs neredz iemeslu virzīties uz ārkārtas vēlēšanām(2)

Partijas Gods kalpot Rīgai (GKR) frakcija patlaban nav apspriedusi jautājumu par iespējamām domes ārkārtas vēlēšanām, aģentūrai LETA pastāstīja frakcijas vadītājs Vjačeslavs Stepaņenko (GKR), vienlaikus paužot viedokli, ka viņš patlaban neredz pamatojumu, kādēļ koalīcijas deputātiem vajadzētu atteikties no pienākuma vadīt Rīgu.

Jaunievēlētā Valsts prezidenta kanceleju vadīs Teikmanis(33)

Valsts prezidenta kancelejas vadītājs būs līdzšinējais Latvijas vēstnieks ASV, pieredzējis diplomāts Andris Teikmanis, savukārt ārlietu padomniece būs Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Eiropas lietās Solveiga Silkalna, Diena.lv informēja jaunievēlētā prezidenta Egila Levita padomniece saziņai ar sabiedrību Aiva Rozenberga.

"Melnās avis" rada problēmas © DIENA

Pārbaudot 13. Saiemas vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijas, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) atklājis vairākus nopietnus pārkāpumus. Vairākumā gadījumu konstatēts, ka partijas nav norādījušas visus priekšvēlēšanu ieņēmumus un izdevumus, kā arī saņemtos neatļautos dāvinājumus no juridiskām personām. Tāpat arī pārbaudes laikā atklājies, ka partijas nav ievērojušas priekšvēlēšanu aģitācijas ierobežojumus.

de facto: Rīgas domnieku izslēgšana no Saskaņas – sods par nepaklausīšanu Ušakovam(13)

Četru Saskaņas deputātu dezertēšana no Rīgas domes sēdes un vēlāka izslēgšana no frakcijas ir pirmais vēstnesis cīņai par varu partijā pēc tam, kad Eiropas Parlamentā (EP) ievēlēts tās vadītājs Nils Ušakovs. Lai gan šoreiz Ušakovam ir izdevies nodemonstrēt spēku, tam līdzi nākušas Saskaņai nepatīkamas sekas – stabila vairākuma zaudēšana Rīgas domē. Turklāt nākotnē nemieri var turpināties, jo rudenī paredzētajā Saskaņas kongresā Ušakovam var nākties atbildēt uz nepatīkamiem jautājumiem par partijas finansēm, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums de facto.

Četrus Rīgas domniekus oficiāli izslēdz no Saskaņas(14)

No partijas Saskaņa izslēgti četri tās biedri - Rīgas domes vicemērs Vadims Baraņņiks un deputāti Valērijs Petrovs, Aleksejs Rosļikovs un Vitālijs Dubovs. Partijas priekšsēdētājs Nils Ušakovs aģentūrai LETA apstiprināja, ka Rīgas nodaļa lēmusi izslēgt no partijas šos biedrus.

Turlais varētu kādas komitejas vadību uzticēt opozīcijai(7)

Kāda no Rīgas domes komitejām, iespējams, varētu tikt nodota opozīcijas rokās, piektdien pēc koalīcijas politiķu sarunas pieļāva Rīgas mērs Dainis Turlais (GKR). "Neizslēdzu iespēju, ka, piemēram, Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteju varētu nodot kādam no opozīcijas. Taču konkrēti nekas tāds pārrunāts vēl nav, esmu gatavs sarunām," viņš teica. Minēto komiteju līdz šim vadījis pats Turlais.

Opozīcijas vairākums pagaidām neredz iespēju pārņemt varu Rīgas domē

Negribot arī turpmāk sadarboties ar koalīcijas partiju deputātiem, kurus vaino pie problēmām galvaspilsētā, Rīgas domes opozīcijas vairākums pagaidām neredz iespēju pārņemt varu pašvaldībā, bet partija Latvijas attīstībai saskata teorētisku iespēju to paveikt bez līdzšinējās koalīcijas politiķu līdzdalības.