Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Politika

Jauni akcenti inaugurācijā © DIENA(74)

Nākamā Valsts prezidenta Egila Levita inaugurācijas diena būs nu jau mazāk kā pēc nedēļas – pirmdien, 8. jūlijā. Šo dienu viņš atzīmēs ar vairākiem tradicionāliem pasākumiem un dažiem vēl nebijušiem akcentiem. "Šī ir īpaša diena katram Valsts prezidentam. Topošais Valsts prezidents Egils Levits vēlas šo dienu izmantot, cik iespējams plaši. Tāpēc radušās idejas, kas nolasāmas no viņa inaugurācijas dienas, atspoguļos veidu, kā topošais prezidents vēlas rīkoties un strādāt," sarunā ar laikrakstu Diena norādīja topošā Valsts prezidenta padomniece komunikācijas jautājumos Aiva Rozenberga.

GKR un Saskaņa vienojas par Burovu kā mēra kandidātu

Piektdien, tiekoties Gods kalpot Rīgai (GKR) un Saskaņas Rīgas domes frakcijām, to abu pārstāvji vēlreiz apliecinājuši, ka atbalstīs Oļega Burova (GKR) ievēlēšanu Rīgas mēra amatā, un vienojušās par turpmākā darba vīziju, aģentūrai LETA pastāstīja frakcijās.

Puntulis gatavs diskutēt par Nacionālās koncertzāles atrašanās vietu(17)

Laiki un apstākļi ir mainījušies un esam gatavi diskutēt ne tikai par AB dambi, bet vairākām iespējamām nacionālās akustiskās koncertzāles atrašanās vietām, tā šodien pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) žurnālistiem norādīja kultūras ministra amata kandidāts Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK).

Skaļš solidaritātes žests © DIENA(11)

Protestējot pret balsstiesību atjaunošanu Krievijai Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā (EPPA), Baltijas un vēl četru valstu delegācijas šonedēļ nolēma pārtraukt dalību Strasbūrā notiekošajā EPPA sesijā un atgriezties mājās, lai konsultētos ar savas valsts valdību un parlamentu par kopīgu rīcību nākamajās sesijās. Tikmēr Nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (NA) Saeimas frakcija jau uz tuvāko parlamenta ārkārtas sēdi, kas gaidāma 8. jūlijā, gatavo lēmuma projektu par Latvijas darbības apturēšanu EPPA. Jāpiebilst, ka NA ir vienīgā frakcija, kurai nav pārstāvja delegācijā EPPA, – Latvijai ir seši delegāti, no kuriem trim ir balsstiesības. Visi trīs – Linda Ozola (JKP), Boriss Cilevičs (Saskaņa) un Marija Golubeva (AP) – balsoja pret balsstiesību atjaunošanu.

Šūpo, bet negāž no Baldones mēra krēsla © DIENA(6)

Baldones novada domē konfliktsituācijas nav retums. Tāda izveidojusies arī šobrīd – ceturtdienas pievakarē novada domes darba kārtībā kā pēdējais bija iekļauts jautājums par neuzticības izteikšanu domes priekšsēdētājam Raimondam Audzeram. Ceturtdienas rītā gan viņš, gan kādreizējā domes vadītāja Karīna Putniņa (RA) Dienai pauda pārliecību, ka astoņu deputātu koalīcija ir stipra un varas maiņa nenotiks.

Rīgas dome neziņā par nākotni © DIENA(29)

Rīgas mērs Dainis Turlais (GKR), kurš tikai pirms trim nedēļām stājās amatā, ceturtdien no amata tika gāzts. No Saskaņas frakcijas izslēgtie četri deputāti līdz pēdējam brīdim neatklāja, kāds būs viņu balsojums šajā jautājumā, tomēr tieši ar viņu atbalstu Turlais kļuvis par visīsāko laiku amatā pavadījušo Rīgas domes (RD) vadītāju kopš 1990. gada.

Raibs sesijas noslēgums © DIENA(3)

Saeimas šā gada pavasara sesija noslēdzās ceturtdien. Kā ierasts, Saeimas pēdējā kārtējā plenārsēdē pirms vasaras pārtraukuma deputātus uzrunāja Valsts prezidents.

Turlais neiztur uzticības balsojumu(6)

Rīgas domes priekšsēdētājs Dainis Turlais (GKR) nav izturējis uzticības balsojumu, līdz ar to zaudē galvaspilsētas mēra amatu. Ja divu mēnešu laikā Rīgai netiks ievēlēts jauns mērs, Saeima būs tiesīga rosināt domes atlaišanu. Par Turlā atstādināšanu no mēra amata balsoja 31 deputāti, pret - 29. Par Turlā "nomešanu" balsoja arī no Saskaņas izslēgtie Vitālijs Dubovs, Aleksejs Rosļikovs, Vadims Baraņņiks un Valērijs Petrovs, savukārt pret bija opozicionārs Imants Keišs (JKP).

Zakatistovam uzrāda apsūdzību par 26 620 eiro izkrāpšanu(10)

Prokurors Māris Urbāns ceturtdien izsniedzis apsūdzību Saeimas deputātam Atim Zakatistovam (KPV LV) par personu grupā izdarītu krāpšanu lielā apmērā, proti, deputāts tiek apsūdzēts 26 620 eiro izkrāpšanā un 2420 eiro izkrāpšanas mēģinājumā, aģentūrai LETA pavēstīja Ģenerālprokuratūras pārstāve Laura Majevska. Prokuratūras izplatītajā paziņojumā nav atklāts Zakatistova līdzapsūdzētā vārds, taču aģentūrai LETA zināms, ka tas ir uzņēmējs Viesturs Tamužs.