Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Cits

Ķīna mudina ASV un Ziemeļkoreju saglabāt vēsu prātu © DIENA(1)

Pēc tam, kad ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka iepriekš ieplānotajā datumā - 12. jūnijā - Singapūrā ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čen Unu tomēr netiksies, kā samita atcelšanas iemeslu minot Ziemeļkorejas naidīgo retoriku, ar savu pozīciju klajā nākusi Ķīna, mudinot gan Vašingtonu, gan Phenjanu saglabāt vēsu prātu un izrādīt labo gribu vienai pret otru, vēsta Deutsche Welle.

Maduro paziņo par politieslodzīto atbrīvošanu

Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro ceturtdien paziņoja, ka nomierināšanas un izlīguma politikas ietvaros no cietumiem tiks atbrīvoti cilvēki, kas apsūdzēti kūdīšanā uz vardarbību pret valdību vērstos protestos.

Kims joprojām gatavs tikties ar Trampu(2)

Ziemeļkoreja piektdien paziņoja, ka vēl arvien ir gatava sarunām ar ASV, pēc tam, kad ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien atcēla 12.jūnijā paredzēto tikšanos ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čen Unu.

Merkele un Ķīnas premjers aizstāv Irānas kodolvienošanos

Vācijas kanclere Angela Merkele un Ķīnas premjerministrs Li Kecjans ceturtdien aizstāvēja pasaules lielvaru un Ķīnas kodolvienošanos. Ķīnas premjers arī ļāva noprast, ka šīs vienošanās izjukšana var sarežģīt sarunas par Ziemeļkorejas atbruņošanu.

Ziemeļkoreja atkal draud atcelt tikšanos ar Trampu un piesauc kodolizmēģinājumus © DIENA(2)

Neizdodoties sarunām ar ASV, Ziemeļkoreja gatava atsākt kodolizmēģinājumus, reaģējot uz ASV viceprezidenta Maika Pensa replikām intervijā telekanālam Fox, izteikusies Ziemeļkorejas ārlietu ministra vietniece Čhoe Son Huja. Viņa piebildusi, ka, ASV turpinot iesākto ceļu, Ārlietu ministrija rosinās Ziemeļkorejas vadībai pārskatīt abu valstu galotņu tikšanās plānu.

Jaunnedēļ liks punktu pūliņiem atrast MH370 lainera vraku © DIENA

Nākamnedēļ beigs Malaysia Airlines pirms vairāk nekā četriem gadiem pazudušā gaisa kuģa meklējumus, pavēstījis Malaizijas transporta ministrs. Lidaparāts ar 239 cilvēkiem uz klāja pazuda no radaru ekrāniem 2014. gada martā ceļā no Kualalumpuras uz Pekinu. Kopš tā laika izvērstas vērienīgas un ļoti dārgas lidmašīnas vraka meklēšanas operācijas, taču visas noslēdzās bez rezultātiem.

Čīlē aizdomās par seksuālu noziegumu pastrādāšanu amatu zaudē 14 priesteri

Čīlē otrdien no savu pienākumu pildīšanas atstādināti 14 katoļu priesteri, kas ir iesaistīti seksuālo noziegumu skandālā, kurš satricinājis pāvesta Franciska vadīto Romas katoļu baznīcu. "14 priesteriem vairs nav atļauts pildīt savus pienākumus... Šie priesteri ir piedalījušies darbībās, kas var būt civili noziegumi, kā arī [noziegumi] baznīcā," paziņoja bīskapija Rankagvas pilsētā.

ES apsvērs jaunu sankciju piemērošanu Venecuēlai(6)

Eiropas Savienības (ES) augstā ārlietu pārstāve Federika Mogerīni otrdien paziņojusi, ka ES apsvērs jaunu sankciju piemērošanu Venecuēlai saistībā ar pārkāpumiem svētdien notikušajās Venecuēlas prezidenta vēlēšanās.