Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Cits

ASV un NATO spiediens uz Krieviju © DIENA(56)

Krievija aicina Savienotās Valstis nākt klajā ar pierādījumiem savam apgalvojumam, ka Maskava pārkāpj ASV un Padomju Savienības pirms 30 gadiem noslēgto Vidēja un tuva darbības rādiusa kodolbruņojuma līgumu (INF), no kura amerikāņi draud izstāties. Arī pārējās NATO dalībvalstis šonedēļ atbalstīja ASV nostāju, ka Krievija neievēro INF. ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo Krievijai ir devis divus mēnešus, lai atsāktu ievērot atbruņošanās vienošanās nosacījumus. Tomēr ir maz ticams, ka Vašingtona atkāpsies no saviem plāniem, kas radījuši bažas par jaunu bruņošanās sacensību.

Narkoboss Eskobars joprojām šķeļ Kolumbiju © DIENA

Ceturtdaļgadsimtu pēc nāves bēdīgi slavenais narkobarons Pablo Eskobars joprojām ir ļoti kontroversāla personība savā dzimtenē Kolumbijā. Ja vieniem viņš ir slepkavniecisks psihopāts, uz kura rokām bija daudzu nevainīgu cilvēku asinis, tad citiem Eskobars ir gandrīz vai mitoloģisks varonis, kas uzņēmās valsts pienākumu un rūpējās par nabadzīgajiem.

NATO ārlietu ministri vienisprātis - Krievija pārkāpusi kodolbruņojuma līgumu(14)

NATO ārlietu ministri otrdien pieņēma paziņojumu par Vidēja un tuva darbības rādiusa kodolbruņojuma (INF) līgumu, kurā pauž vienprātību ar ASV un secina, ka Krievijas Federācija ir attīstījusi un testējusi līgumā aizliegtās raķetes, tādējādi pārkāpjot ne tikai INF līgumu, bet arī apdraudot Eiroatlantisko drošību, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijas (ĀM) Preses centrā.

Maduro Maskavā tiksies ar Putinu

Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro pirmdienas vakarā izlidojis uz Maskavu, kur viņam paredzēta tikšanās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

Erdogans pauž atbalstu Maduro(2)

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans pirmdien apmeklēja Venecuēlu oficiālā vizītē, kuras mērķis ir stiprināt abu valstu attiecības, un tās gaitā pauda atbalstu Venecuēlas prezidentam Nikolasam Maduro, kuru citi pasaules valstu līderi lielākoties kritizē.

Kongo ebolas epidēmija viena no nāvējošākajām © DIENA

Nāvējošā Ebolas vīrusa uzliesmojums Kongo Demokrātiskajā Republikā (KDR) ir kļuvis par otru visu laiku lielāko un nāvējošāko, paziņojusi Pasaules Veselības organizācija (PVO). KDR valdība kopā ar palīdzības organizācijām dara visu nepieciešamo, lai ierobežotu slimības tālāku izplatīšanos, taču šos pasākumus kavē bruņota vardarbība ebolas skartajos reģionos un cīņa ar citu slimību – malāriju. Pastāv arī nopietnas bažas, ka ebola var izplatīties ne tikai citviet valsts teritorijā, bet arī pārmesties uz kaimiņvalstīm.

Izsolīta pasaulē dārgākā viskija pudele © DIENA(5)

Londonā Christie's izsoļu namā par 1,2 miljoniem mārciņu (1,34 miljoniem eiro) izsolīta viskija pudele. Tā ir lielākā summa, kas jebkad samaksāta par kādu dzēriena vienību. Oktobrī līdzīgu eksemplāru par 848 000 mārciņām (1,1 miljonu eiro) izsolīja Bonhams izsoļu namā Edinburgā.

Indonēzijā no cietuma izbēguši 113 ieslodzītie(2)

Indonēzijas rietumu pilsētā Bandaačehā ceturtdienas vakarā no cietuma izbēga 113 ieslodzītie, kas bija izlaisti no kamerām uz musulmaņu lūgšanām, piektdien paziņoja Tieslietu ministrijas preses sekretārs.