Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Karjera

Laimīgs darbinieks izdara vairāk © DIENA

Ja nodarbojas ar to, kas patīk un aizrauj, nav vajadzības nošķirt, kur darbs un kur ārpusdarba dzīve, spriež starptautiskā IT uzņēmuma Visma talantu vadības mākoņrisinājumu izstrādes vadītāja Valērija Makijenko, kuras draugi mēdzot brīnīties, ka viņa arī brīvajā laikā daudz domā un stāsta par savu darbu. Pēdējos gados gan viņai esot parādījušies hobiji, kas palīdz atslēgties no profesionālā lauciņa: Valērijai patīk ceļot, ēst un gatavot ēst, neaizmirstot arī par skaistu ēdiena servēšanu.

Līdz vidējai algai 1000 eiro "uz rokas" Latvijā vēl pāris gadi © DIENA(15)

Atalgojuma līmenis Latvijā pagājušā gada laikā pieaudzis straujāk nekā iepriekšējos gados – galvenokārt ekonomiskās izaugsmes un augošā darbaspēka deficīta dēļ, secināts interneta personāla uzņēmuma CV-Online Latvia ikgadējā atalgojuma pētījumā. Tajā noskaidrots, ka kopumā vidējā neto darba samaksa pērn ir palielinājusies par 6%, sasniedzot 894 eiro mēnesī.

Nenobīties no plašuma © DIENA

No visām daudzajām IT nozares profesijām projektu vadītāji ir piektie pieprasītākie pasaulē, taču viņi nāk no visdažādākajām jomām. Tev nav jābūt cilvēkam ar IT izglītību, lai strādātu ar IT projektiem, apstiprina arī Kristīne Laure no uzņēmuma Accenture.

Gan naudas, gan pieredzes dēļ © DIENA

Kā rāda šīgada sākumā publiskotie Eurostudent VI pētījuma Studentu sociālie un ekonomiskie apstākļi Latvijā rezultāti, mūsu valstī pēdējos gados būtiski pieaugusi klātienes studentu nodarbinātība, kas tiek īstenota līdztekus studiju procesam. 2009. gadā paralēli studijām bija nodarbināti 45% studējošo, savukārt 2017. gadā strādāja jau 61% studentu, atsaucoties uz pētījumu, raksta LETA.

Jaunuzņēmumi runā ar banku © DIENA

Šopavasar Latvijā, sadarbojoties Swedbank un Eiropas B2B (bizness – biznesam) akseleratoram Startup Wise Guys, tika uzsākta Wise Guys Fintech programma, kuras ietvaros finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmumi trīs mēnešus audzē savu biznesu.

Kā gūt panākumus Latvijā? Vienas paaudzes sasniegumu stāsti © DIENA(4)

"Manas paaudzes bērnībā reti kuram ļāva būt pašam. Bet noteikti jādara tā, kā pats vēlies, nevis visur un nemitīgi jāpielāgojas citiem," grāmatā Kā gūt panākumus Latvijā uzsver SIA Baltic Commercial Aviation Training īpašniece un vadītāja Olga Kotova, kura ir arī pirmā sieviete no Baltijas, kas sasniegusi Everesta virsotni.

Ar vēlmi palīdzēt citiem © DIENA(5)

Pagājušā gada novembrī sertifikātus saņēma septiņi jauni mediatori, kuri veiksmīgi nokārtoja sertifikācijas pārbaudījumus, līdz ar to Latvijā kopumā patlaban darbojas jau 50 sertificētu mediatoru. Sveicot jaunos mediatorus, tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs atzīmēja, ka strīda risināšanas procesā svarīgs ir kopīgs mērķis un pārliecība, ka tieši mediācija ļauj saskatīt strīda patieso cēloni un atrisināt to pēc būtības, vienlaikus atjaunojot konstruktīvu komunikāciju pušu starpā. Līdz ar to arī ilgtermiņā mediācija ir vienīgais efektīvais strīdu risināšanas veids, īpaši svarīgi tas ir ģimenes strīdos.

Meklē trešo vilni © DIENA

Telekomunikāciju un mediju industrijās patlaban notiek ļoti aktīva rosība un transformācijas. Teju visi šo jomu biznesa spēlētāji šobrīd eksperimentē ar jauniem darbības virzieniem. "Katrs kaut ko meklē, jo nemeklēt vairs nevar atļauties – tas zināmā mērā jau ir izdzīvošanas jautājums," komentē Ivo Ālmanis, IT kompānijas Accenture komunikāciju, mediju un tehnoloģiju industrijas vadītājs Latvijā.

Strādā gudri. Ko sēsi, to pļausi © DIENA

Vairākums Latvijas iedzīvotāju uzskata ekonomikas zināšanas par nepieciešamām, taču atzīst, ka šādu zināšanu viņiem trūkst un pat gadījumos, kad tās ir, viņu rīcība ne vienmēr atbilst vēlamajam modelim. Tas noskaidrots 2017. gada novembrī tirgus un sociālo pētījumu aģentūras Latvijas fakti veiktā pētījumā. 66% aptaujāto uzskata, ka Latvijas iedzīvotāji būtu vairāk jāizglīto par finanšu jautājumiem. Biežāk minētās situācijas, kurās noderētu vairāk zināšanu par ekonomiku, ir sava budžeta plānošana, sākot uzņēmējdarbību, kā arī aizņemoties naudu. Raksturojot Latvijas iedzīvotāju rīcību ar savām finansēm, 43% aptaujāto pauda viedokli, ka lielākā daļa ar savu naudu rīkojas spontāni un neapdomīgi, neplāno ilgtermiņā.

Vairāk Karjera