Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Karjera

Kā mileniāļiem sagatavoties nākamajai industriālajai revolūcijai(1)

Mileniāļus mēdz dēvēt par tehnoloģiju paaudzi, kas jau pašlaik viedtālruni izmanto katrā ikdienas solī, bet vai ar to pietiek, lai veiksmīgi darbotos nākotnes tehnoloģiju pasaulē? - Bankas Citadele meitas uzņēmums CBL Asset Management piedāvā ieskatu tajā, kas jāņem vērā, lai sagatavotos ceturtajai industriālajai revolūcijai jeb industrijai 4.0.

Digitalizācija darba vietās cilvēkiem liek papildināt prasmes © DIENA

Cik darba vietu Latvijā aizstās tehnoloģijas? Par to tika spriests diskusijā, ko nesen rīkoja Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) sadarbībā ar Valsts kanceleju, Labklājības ministriju, Latvijas Personāla vadīšanas asociāciju un Lattelecom, piedaloties arī citu organizāciju pārstāvjiem.

Kā sadraudzēties ar IT © DIENA

Evijai Golubai patīk darīt darbu, kurā gan viņa tam var kaut ko sniegt, gan darbs viņai dod iespēju mācīties ko jaunu. Šī kombinācija, kā izskatās, labi darbosies Evijas jaunajā amatā – viņa kļuvusi par IT izglītības fonda Start(IT) izpilddirektori, kurā plāno apvienot savu vadības un izglītības lauciņa pieredzi ar IT prasmju dziļāku apguvi.

Uztrauc darbinieku pārvilināšana © DIENA(6)

Kopš pagājušā gada 28. novembra Latvijā ir spēkā Darba likuma grozījumi, kas nosaka, ka turpmāk darba devējiem ir pienākums darba sludinājumos norādīt mēneša vai gada darba algas vai stundas tarifa bruto likmes amplitūdu. Jau pirms šo grozījumu ieviešanas raisījās diskusijas, sevišķi personālvadības un personāla atlases speciālistu aprindās. Lielākoties valdīja bažas, kā šī jaunā norma ietekmēs darbaspēka piesaisti, kas darba devējiem pēdējos gados jau tāpat sagādā ne mazumu galvassāpju. Kas mainījies tagad, kad nu jau ikvienas vakances sludinājumā darba meklētāji var izlasīt arī aptuveno sagaidāmo atalgojuma lielumu?

Pati galvenā nozare © DIENA(3)

Ceturto gadu pēc kārtas Latvijā norisināsies karjeras atbalsta kampaņa jauniešiem Mācies būvniecību. Pagājušajā nedēļā to atklāja pasākumā Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā, kas kā šī notikuma norises vieta tika izraudzīta tāpēc, ka šajā skolā mācību procesā notiek arī dažādu inženierzinātņu apguve.

Adrenalīns ir gandrīz vienmēr © DIENA

Finanšu un investīciju jomā izanalizēt var visu, taču ne visu iespējams paredzēt, atzīst Baltic International Bank Aktīvu pārvaldīšanas nodaļas vadītājs Konstantīns Goluzins.

Vairāk Karjera