Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

ASV

ASV jaunatne pieprasa likumdevējiem pastiprināt šaujamieroču kontroli © DIENA(4)

Ja pieaugušie nespēj pasargāt bērnus, tad viņi paši nolemj rīkoties. Skolēni, kuri izdzīvoja Valentīndienas apšaudē Floridas vidusskolā, izplatījuši uzsaukumu vienaudžiem visā ASV iziet ielās, lai pieprasītu politiķiem pastiprināt šaujamieroču kontroles likumus. Jaunieši gatavojas nostāties pret tiem ASV likumdevējiem, kuri saņem naudu no ārkārtīgi ietekmīgās Nacionālās šaujamieroču asociācijas (NRA).

Tramps apšaudi Floridā izmanto, lai kritizētu FIB izmeklēšanu par Krievijas iejaukšanos vēlēšanās © DIENA(4)

ASV prezidents Donalds Tramps asi kritizējis Federālo izmeklēšanas biroju (FIB), norādot, ka drošībnieki "nebūtu palaiduši garām neskaitāmos signālus" par jaunieti, kurš vidusskolā Floridā sarīkoja masu slaktiņu, ja "netērētu tik daudz laika, mēģinot pierādīt Krievijas iejaukšanos vēlēšanu procesā". Pēc šāda Trampa paziņojuma pats prezidents saskārās ar nesaudzīgu kritiku un pārmetumiem, ka viņš traģisko notikumu izmanto, lai nodotu politisku vēstījumu.

Lavrovs FIB apsūdzības par iejaukšanos vēlēšanās nodēvē par "tukšu muldēšanu" © DIENA(29)

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs prestižajā Minhenes drošības konferencē atbildējis uz ASV Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) izvirzītajām apsūdzībām 13 Krievijas pilsoņiem par iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanu procesā, nodēvējot apsūdzības par "tukšu muldēšanu", vēsta BBC. Kremļa pārstāvis norādīja, ka vairāk par šo jautājumu komentārus nesniegs, iekams nebūs redzējis faktus.

CNN atklāj, ka Floridas šāvējs grupas sarakstē mudinājis nogalināt gejus un imigrantus © DIENA(5)

Turpinot izmeklēt 19 gadus vecā Nikolasa Krusa sarīkoto asinspirti Floridā, Mārdžorijas Stounmenas Duglasas vārdā nosauktajā vidusskolā Pārklendā, atklājas arvien jauni fakti, kas liecina par jaunieša vardarbīgajām nosliecēm. Jau nākamajā dienā pēc pastrādātās masu slepkavības medijos nonāca ziņas par Krusa atstātiem komentāriem vietnē YouTube, kā arī tika analizēts viņa konta saturs vietnē Instagram, kur Kruss pārsvarā pozējis ar ieročiem un interesējies par to iegādi. Nu redzeslokā nonākusi arī privātas grupas sarakste vietnē Instagram, kur Kruss izcēlies ar īpaši nežēlīgiem tekstiem, piemēram, mudinot sakalt važās melnādainos un nošaut gejus, vēsta CNN.

Tramps apmeklēs slaktiņu pārcietušo Pārklendu © DIENA

Nevienam bērnam, skolotājam vai kādam citam nekad nevajadzētu justies nedroši amerikāņu skolā un ir atkal un atkal jāziņo policijai, ja kādam zināms par mentāli nestabilu potenciāli bīstamu cilvēku rosību, reaģējot uz Floridas štatā piedzīvoto 17 cilvēku nogalināšanu skolā, paziņojis ASV prezidents Donalds Tramps.

Apšaudē ASV vidusskolā nogalināti 17 cilvēki

Vidusskolā ASV Floridas štata dienvidos trešdien notika apšaude, kurā 17 cilvēki ir nogalināti un desmitiem ievainoti, un varas iestādes paziņoja, ka ir aizturējušas apšaudē aizdomās turētu vīrieti.

ES palīdzēs Albānijai sargāt robežu(5)

Eiropas Savienība (ES) ir panākusi vienošanos par palīdzības sniegšanu Albānijai robežas uzraudzības jomā, kā arī par ES speciālistu nosūtīšanu, reaģējot uz potenciālu imigrantu pieplūdumu, pirmdien paziņoja ES migrācijas komisārs Dimitris Avramopuls.

ASV grūtības aizpildīt vēstnieku amatus © DIENA(4)

Gadu pēc ASV prezidenta Donalda Trampa stāšanās amatā viņa skaļie paziņojumi un retorika gan iekšpolitikā, gan starptautiskajās attiecībās ir aizēnojuši Savienoto Valstu diplomātiskā dienesta problēmas.