Laika ziņas
Šodien
Migla

ASV

Pētnieki neiesaka viesuļvētras "apturēt" ar kodolieročiem © DIENA

Pēc ziņu vietnē The Axios, kuru 2016. gadā dibinājuši bijušie Politico darbinieki, izskanējušās neoficiālās informācijas, ka ASV prezidents Donalds Tramps esot interesējies par iespēju apturēt viesuļvētras ar kodolieroču palīdzību, pētnieki brīdinājuši, ka šī nekādā gadījumā nav laba ideja. Tramps gan pēc izskanējušās informācijas noliedzis, ka būtu administrācijas darbiniekiem prasījis izskatīt šādu iespēju, taču interesanti, ka šī nebūt nav pirmā reize, kad izskanējusi līdzīga ideja.

ASV veic iepriekš aizliegtas raķetes izmēģinājumu(15)

ASV Aizsardzības ministrija paziņojusi, ka valsts bruņotie spēki veikuši pirmos lidojumu izmēģinājumus raķetei, kāda vairāk nekā 30 gadus bija aizliegta saskaņā ar Vidēja un tuva darbības rādiusa raķešu līgumu, kuru šomēnes pārtrauca ASV un Krievija.

Tramps apstiprina, ka tiešām interesējas par iespēju nopirkt Grenlandi(15)

ASV prezidents Donalds Tramps apstiprinājis, ka viņš interesējies par iespēju no Dānijas iegādāties Grenlandi. "Mēs par to runājām," svētdien sacīja Tramps, atbildot uz žurnālistu jautājumu par mediju ziņoto, ka viņš ar saviem padomniekiem apspriedis iespējas nopirkt pasaules lielāko salu, kas ģeogrāfiski ir tuvāk Ziemeļamerikai nekā Eiropai.

Apšaudē Filadelfijā ievainoti seši policisti(5)

ASV pilsētā Filadelfijā trešdien izcēlās apšaude, kurā tika ievainoti seši policisti, kas bija ieradušies, lai veiktu aizturēšanu ar narkotikām saistītā lietā, paziņoja Filadelfijas policijas departamenta preses sekretārs.

Epstaina nāve raisījusi virkni jautājumu © DIENA(18)

Skandalozā un ar ietekmīgiem politiķiem saistītā finansista Džefrija Epstaina nāve cietuma kamerā radījusi virkni jautājumu un sazvērestības teoriju, kuru viens no naskākajiem izplatītājiem ir ASV prezidents Donalds Tramps. Nelaiķim bija izvirzītas apsūdzības saistībā ar seksuāliem noziegumiem pret nepilngadīgām meitenēm. Viņš gaidīja tiesu cietumā Ņujorkā, kur jau bija mēģinājis sev padarīt galu. Epstaina upuri ir sarūgtināti, ka viņu pāridarītājs nesaņems sodu.

Kritizē Trampu pēc masu apšaudēm ASV © DIENA(10)

Politiskie oponenti uzskata, ka ASV prezidentam Donaldam Trampam būtu jāuzņemas daļēja atbildība par aizvadītajā nedēļas nogalē notikušajām divām nesaistītajām masu apšaudēm, kurās dzīvību zaudēja 29 cilvēki. Prezidenta kritiķi norāda uz viņa pretestību stingrākiem šaujamieroču kontroles likumiem un naidīgajiem izteikumiem pret imigrantiem.