Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

VARAM valdībai tomēr piedāvās karti ar 36 pašvaldībām(7)

Balstoties uz konsultāciju laikā veiktajām pārrunām ar pašvaldībām, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) nolēmusi jaunajā pašvaldību kartē izveidot vēl vienu novadu, pirmdien žurnālistiem pastāstīja ministrs Juris Pūce (A/P).

Līga Ermane atstāj amatu VNĪ valdē

Pēc gandrīz triju gadu darba VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) valdē 15. augustā amata pienākumus beigs pildīt valdes locekle Līga Ermane, aģentūru LETA informēja VNĪ.

Nedēļas nogalē robežsargi konstatējuši 129 likumpārkāpējus

Aizvadītajā nedēļas nogalē no piektdienas līdz svētdienai Valsts robežsardzes amatpersonas kopumā konstatējušas 129 likumpārkāpējus, no kuriem 64 konstatēti uz valsts ārējām robežām, aģentūrai LETA pavēstīja Valsts robežsardzes pārstāve Jolanta Babiško.

Broka izstājusies no NA Rīgas domes frakcijas(12)

Par korupciju aizdomās turētā Rīgas domes deputāte Baiba Broka nolēmusi izstāties no nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (NA) Rīgas domes frakcijas, tādējādi kļūstot par neatkarīgo deputāti, noskaidroja aģentūra LETA.

Iekšlietu ministrija nākamgad prasa papildus 91 miljonu eiro, arī algām © DIENA(10)

Iekšlietu ministrijai (IeM) nākamgad paredzēts budžeta samazinājums aptuveni par 48 miljoniem eiro, un tas nokritīsies zem 400 miljoniem eiro. Ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) pauž, ka iekšlietu nozares finansējumam jābūt līdzvērtīgam aizsardzības nozarei – līdz pat 600 miljoniem eiro. IeM nākamgad gan pieprasījusi papildus tikai 91,7 miljonu eiro, tostarp nozarē nodarbināto atalgojuma palielinājumam.

Joprojām neskaidra olu ražotnes nākotne © DIENA(11)

Ovostar Union grupā ietilpstošais uzņēmums SIA Gallusman jau pusotru gadu cenšas atrast vietu un saskaņot olu ražotnes būvniecību Latvijā. Ar trešo piegājienu izraudzīta vieta Ogres novada Madlienas pagastā, taču prognozēt, ar ko beigsies saskaņošanas procedūras, nav iespējams. Pašvaldība uzsver savu neitralitāti, savukārt tiek ziņots, ka visaktīvākie sabiedrības pārstāvji sabiedriskās apspriešanas sēdē bijuši pret, pamatojot to ar iespējamu dzīves kvalitātes pazemināšanos. Ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojuma (IVN) sabiedriskās apspriešanas termiņš ir pagarināts līdz 27. augustam, Dienai paskaidroja Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Nikolajs Sapožņikovs.

Pirmdien gaidāma tveice līdz +27 grādiem

Pirmdien Latvijā būs daudz mākoņu, tomēr gaidāms silts laiks - maksimālā gaisa temperatūra no +21 grāda daļā Kurzemes līdz pat +27 grādiem valsts centrālajos un austrumu novados.

Studentu skatījumā izglītības un zinātnes ministre nav atvērta diskusijām © DIENA(5)

Latvijas Universitātes Studentu padome (LU SP) nav atzinusi pārkāpumus par reāli pastāvošiem, piektdien preses konferencē norādīja LU SP priekšsēdētāja Alise Paula Zīverte. Viņa skaidro, ka LU SP ir saņēmusi vēstuli no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM), kurā uzskaitīti četri būtiski pārkāpumi, saistīti ar procesuālajām niansēm, kuras LU SP nav ievērojusi LU rektora vēlēšanu norisē. "Savā atbildes vēstulē esam norādījuši, ka ir nianses, ir neprecizitātes, ir notikuši pārkāpumi, bet šajos pārkāpumos nav vainojami studenti. LU SP bija iespēja izskaidrot, kāda ir situācija un redzējums un kā beigu beigās ir patiesībā," pauž Zīverte.

Nākamnedēļ bieži līs un kļūs vēsāks

Nākamajā nedēļa laika apstākļus noteiks ciklona darbība, līdz ar to bieži būs mākoņains laiks, kā arī daudzviet gaidāms lietus, iespējami arī stipri nokrišņi, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Mediķi aicina Aglonas svētku apmeklētājus un svētceļniekus saudzēt savu veselību

No 12.augusta līdz 15.augustam Aglonā pulcēsies tūkstošiem ticīgo, lai svinētu Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkus, un mediķi aicina cilvēkus saudzēt savu veselību un rūpēties par to, aģentūrai LETA sacīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Arita Freimane.

Augļu un ogu stādījumu platības Latvijā pērn pieaugušas par 9%

Augļu un ogu platības stādījumu platības pērn salīdzinājumā ar 2017.gadu pieaugušas par 736 hektāriem jeb 9%, sasniedzot 8600 hektārus, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta sagatavotais augļu un dārzeņu ražošanas pārskats par pagājušo gadu.