Laika ziņas
Šodien
Migla

Ziņas

Latvijas Pasts atklāj pirmos pakomātus

Lielākā daļa jeb 97% Latvijas iedzīvotāju saņem sūtījumus ar Latvijas Pasta starpniecību, bet 81% izmanto pasta pakalpojumus, lai nosūtītu vēstules vai paciņas, liecina Latvijas Pasta veiktā aptauja. Lai nodrošinātu Latvijas iedzīvotājiem mūsdienīgus, ērtus un augošajam pieprasījumam atbilstošus pakalpojumus, Latvijas Pasts sācis apjomīgu modernizācijas plānu īstenošanu. Turpmāko gadu perspektīvā tie ietver daudzu pakalpojumu automatizāciju, uz klientu vērstu apkalpošanas un pašapkalpošanās sistēmu pilnveidošanu, kā arī dabai draudzīgu risinājumu ieviešanu ikdienas darbā.

Ģirģens ar Ķuzi vienojies par rīcības plānu VP darba uzlabošanai(2)

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) trešdien ticies ar Valsts policijas (VP) priekšnieku Intu Ķuzi un abi vienojušies par rīcības plānu policijas darba uzlabošanai, piemēram, paredzot biežākas darbinieku rotācijas, tiešo vadītāju atbildības jomas palielināšanu, izmeklētāju atalgojuma pārskatīšanu un citus pasākumus, aģentūra LETA uzzināja Iekšlietu ministrijā.

Baltijas ceļa trīsdesmitgadē aicina tikties pie Brīvības pieminekļa(16)

Precīzajā Baltijas ceļa norises laikā – 23. augustā plkst. 19.00 akcijas Baltijas ceļš dalībnieki, gan tie, kuri toreiz Baltijas ceļā nestāvēja, šī īpašā notikuma trīsdesmitajā gadskārtā ir atkal aicināti tikties pie Brīvības pieminekļa Rīgā. Būsim cits citam līdzās, lai klātienē izjustu trīs laikus – pagātni, tagadni un nākotni – un apliecinātu, ka brīvība gan indivīdam, gan tautai un valstij ir nozīmīga ikvienā vēstures laika posmā.

Top budžets ar mazu rīcības brīvību © DIENA(10)

Nākamā gada valsts budžets būšot lielākais Latvijas vēsturē, pirmo reizi pārsniedzot 10 miljardus eiro. Ekonomikas izaugsmes prognoze gan piesardzīgi samazināta no 3% līdz 2,8%. Budžeta fiskālā telpa jeb tēriņu iespējas būs stipri ierobežotas iepriekš pieņemtu lēmumu īstenošanas dēļ. Būtisku robu iecirtīs arī Rīgas pašvaldības uzņēmuma Rīgas satiksme (RS) parādsaistību iekļaušana vispārējā valdības sektorā, kas būtu atbilstoši Eiropas Savienības (ES) kritērijiem un kas izdevumu iespējas nākamajā gadā samazinās par 71,9 miljoniem eiro, bet 2021. gadā – par 14,2 miljoniem eiro, lēsusi Finanšu ministrija (FM). Tātad par neprasmīgu saimniekošanu uzņēmumā RS maksās ne tikai Rīgas, bet visas Latvijas iedzīvotāji. Savukārt 2021. un 2022. gadā papildu izdevumiem valsts budžeta vajadzībām prognozēti attiecīgi 34 un 132,5 miljoni eiro.

Sagaidot jauno mācību gadu © DIENA

Skolēniem līdz jaunā mācību gada sākumam ir palikusi nedaudz vairāk nekā nedēļa, savukārt lielai daļai skolotāju vasaras atvaļinājums ir beidzies jau kādu laiku. Notiek aktīvs darbs, ne tikai sagatavojot mācību telpas, bet arī apkopojot visu informāciju, kas būs aktuāla šajā mācību gadā. Lai arī jaunā pamatizglītības standarta ieviešana skolās pakāpeniski sāksies tikai no nākamā mācību gada, arī šajā skolotājus un skolēnus gaida vairākas pārmaiņas.

Guseļņikovs: Banku cenšas ātri izlaist cauri gaļasmašīnai © DIENA(47)

Par PNB bankas pārdošanas darījumu, sākotnējo sajūtu, ka aiz investora Rodžera Tamraza stāv kāds latvietis, un to, kā korupcijā apsūdzētais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs izmantojot savās spēlēs Latvijas valsts nekonsekvento pozīciju tiesvedībā ar PNB bankas akcionāriem, intervijā Agnesei Margēvičai stāsta baņķieris Grigorijs Guseļņikovs.

KNAB atbrīvojis Ogres novada mēru Helmani(16)

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) vakarpusē ir atbrīvojis šorīt aizturēto Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani (NA), aģentūru LETA informēja Helmaņa aizstāvis Saulvedis Vārpiņš.

FOTO: airBaltic godina Baltijas ceļa 30. gadadienu(10)

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 21. augustā īpašā pasākumā starptautiskajā lidostā Rīga pulcēja partnerus un darbiniekus, lai godinātu Baltijas ceļa 30. gadadienu, kas tiks atzīmēta 2019. gada 23. augustā.

NA rosina visos Rīgas bērnudārzos pāriet uz mācībām valsts valodā(9)

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja 22. augustā izskatīs nacionālās apvienības Visu Latvijai-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (NA) frakcijas priekšlikumu visās Rīgas domes pakļautībā esošajās pirmsskolas izglītības iestādēs ieviest mācību programmas valsts valodā, aģentūru LETA informēja apvienības Rīgas nodaļas pārstāvis Edvards Ratnieks.

KNAB par krāpšanu aizturējis Ogres mēru Helmani(46)

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šorīt aizturējis Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani (NA), liecina aģentūra LETA rīcībā esošā informācija. Helmanis aizturēts par krāpšanu un viņa tālrunis šobrīd ir izslēgts.